Choinki sztuczne żyłkowe do 240cm

Choinki sztuczne żyłkowe swoim wyglądem przypomina naturalne, gęste drzewka. Gęste rozmieszczenie gałązek, bardzo długa igła oraz intensywny kolor zielony sprawiają, iż choinki sztuczne są wyjątkowe. Pod tak pięknymi i gęstymi choinkami, do złudzenia przypominającą żywe drzewko z pewnością zmieści się wiele prezentów.

Bezpieczeństwo

Kupując dobrej jakości choinkę chcemy mieć pewność, że będzie też ona w pełni bezpieczna. Możemy wtedy bez problemu postawić je w domu z ozdobami w postaci zapalonych lampek. Kluczowe jest zatem to, żeby były one wykonane z materiałów, które nie będą łatwopalne. Przy aktualnych regulacjach produkty muszą spełniać pewne normy w tym zakresie. Warto zwrócić zatem uwagę na certyfikaty, które będą świadczyły o niepalności i pełnym bezpieczeństwie w zakresie konkretnego produktu. Dla części użytkowników ważne mogą być także aspekty związane z alergiami – najlepsze choinki sztuczne będą wykonane bez wykorzystania materiałów czy substancji, które mogłyby potem zaszkodzić domownikom.

Dla tych, którzy cenią ekologię

Ochrona środowiska jest dla nas niezwykle istotną wartością i dzięki swoim decyzjom mamy pewność, że pozytywnie wpływamy na otaczające nas zasoby naturalne. Nie chcemy naszą pracą przyczyniać się do niszczenia planety. Dotychczas panowało przekonanie, że hodowla żywego drzewka jest bardziej ekologiczna i przyjazna środowisku niż choinka wyprodukowana z syntetycznego tworzywa. Jedna dane stanowiące podstawę tych wniosków dotyczyły zamierzchłych czasów i metod produkcji stosowanych w chińskich fabrykach. Drzewka z oznaczeniem PE (wykonane z polietylenu) bez problemu mogą zostać poddane recyklingowi. Żywe choinki są natomiast bardzo nietrwałe. Każdego roku potrzebujesz nowej. Wybierając jeden z modeli drzewek z naszej oferty, masz swój udział w działaniach proekologicznych. Już po około trzech latach od zakupu odwracasz ekologiczną rolę zakupionego drzewka na swoją korzyść w porównaniu do osób, którzy co roku ścinają jedną żywą choinkę. Jak to się dzieje? Produkcja syntetycznego drzewka przekłada się na dwa-trzy razy większą emisję dwutlenku węgla niż w procesie uprawy żywej choinki. Można więc dostrzec, że po upływie około trzech lat sztuczne drzewko zdecydowanie wygrywa ekologiczny wyścig z tym rosnącym w lesie czy szkółce leśnej. I co ważne, może służyć jako piękna ozdoba zdecydowanie dłużej niż wspomniane trzy lata. Dodatkowo w produkcji naszych drzewek wykorzystujemy polietylen, który może zostać poddany recyklingowi i służyć przez kolejne lata.