Choinka PE. Czy sztuczne drzewka mogą być ekologiczne?

Choinka PE. Czy sztuczne drzewka mogą być ekologiczne?

Choinka PE to produkt, który usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające osoby. Drzewka przygotowywane z tego materiału są obecnie uważane za najlepszą alternatywę względem naturalnych odpowiedników. Zawdzięczają to fantastycznemu wyglądowi, a przy tym ekologicznemu charakterowi. Wyroby z tego surowca można poddać procesowi recyklingu, a jednocześnie same choinki są na tyle wytrzymałe, że mogą służyć przez wiele lat. To zatem nie tylko opłacalna, ale i świadoma środowiskowo inwestycja.

Spis treści
Ekologiczne i trwałe wyroby
Dlaczego są one doceniane za swój wygląd?
Drzewka z PE w naszym sklepie

Choinka sztuczna PE jest ekologiczna i wytrzymała

Choinka sztuczna PE może być wykorzystywana przez wiele lat. Właściwości materiału sprawiają, iż drzewka są niezwykle wytrzymałe, wykazując odporność zarówno na pewne czynniki mechaniczne, jak i temperaturę czy wilgoć. Jednocześnie po zakończeniu okresu użytkowania takiego produktu, może on zostać poddany procesowi recyklingu, zatem wyrób w żadnym momencie nie zaśmieci środowiska i zostanie jeszcze potem pożytecznie wykorzystany. Z perspektywy nabywcy są to zatem same plusy, zwłaszcza, że wyrób dobrej firmy będzie też posiadał stosowne zaświadczenia dotyczące niepalności. Sztuczne drzewko jest zatem bezpieczne dla osób w każdym wieku, nie wymaga pielęgnacji i wystarczy odpowiednio je przechowywać, by mogło służyć przez wiele okresów świątecznych.

Materiał odpowiedni do recyklingu

Skrót PE wywodzi się od polietylenu, który można poddać ponownie procesowi recyclingu. Jest to materiał przyjazny środowisku. To znacznie lepsze rozwiązanie względem tańszych odpowiedników z folii PCV, które dominowały na rynku kiedyś. Obecnie modele PE są coraz popularniejsze, a dzięki temu i przystępniejsze cenowo, więc nie jest widoczna aż taka dysproporcja, która zachęcałaby do wyboru gorszych jakościowo produktów. Po tym jak choinka nie będzie już potrzebna lub zostanie uznana za taką, która nie nadaje się do dalszego użytkowania, można po prostu oddać ją do przetworzenia. Tym samym materiał pozostanie w obiegu i będzie wykorzystany w celu wytworzenia kolejnych produktów, nie zanieczyszczając środowiska.

Długofalowa świadomość ekologiczna

Warto mieć świadomość, że sam wybór choinki sztucznej jest już naprawdę odpowiedzialny względem ekologii. Choć teoretycznie wydawać by się mogło, że pod kątem środowiska lepsze jest sięgnięcie po naturalne drzewko, to okazuje się to błędnym myśleniem w perspektywie długofalowej. Modele sztuczne są przeznaczone do wielokrotnego wykorzystania, podczas gdy żywe wersje trzeba kupować każdego roku - już po paru latach okazuje się zatem, że z perspektywy środowiska będzie to oznaczało więcej zanieczyszczeń, niż te wygenerowane do produkcji jednego wariantu syntetycznego.

Oszczędność pieniędzy

Polietylen wyróżnia się również tym, że nie będzie specjalnie reagował na zmienne temperatury czy wilgoć. Same gałązki są odporne na odkształcenia. W praktyce przekłada się to na naprawdę ogromną wytrzymałość takich drzewek. Jeżeli nie dojdzie zatem do jakiś poważnych uszkodzeń mechanicznych wywołanych niewłaściwym przechowywaniem czy transportem, taka choinka może z powodzeniem być wykorzystywana nie tylko przez kilka, ale nawet zdecydowanie więcej lat. Choć przy kupowaniu wydaje się to zatem droższa inwestycja, niż zakup żywego drzewka, to jest już zgoła inaczej, gdy przeliczy się, ile trzeba byłoby wydać na większą liczbę naturalnych drzewek w tym samym okresie. Modele PE są zatem odpowiedzialnym wyborem nie tylko z perspektywy ekologicznej, ale i ekonomicznej.

Bezpieczeństwo i spokój

Wybierając produkty sprawdzonego producenta, poświadczone stosownymi certyfikatami o niepalności, masz pewność, że sięgasz po wyroby całkowicie bezpieczne. Co więcej będą one przyjazne dla osób w każdym wieku, także tych młodszych. Gałązki z polietylenu są miękkie i elastyczne, a przez to przyjemne w dotyku. Nie ma też obaw o ukłucia, co może być tym bardziej istotne, gdy w domu są małe dzieci. Dodatkowym atutem jest fakt, iż sztuczne drzewko nie będzie wymagało pielęgnacji. Wystarczy je zatem raz ustawić i może ono pozostać w tej formie tak długo, jak będą tego chcieli domownicy. Nie trzeba się martwić podlewaniem, uschniętymi gałązkami czy sprzątaniem spadającego na podłogę igliwia.

Wybór choinek MIX PE

Dlaczego choinka z PE wygląda jak żywa?

choinkach z PE często mówi się, że wyglądają jak żywe. Materiał ten ma nie tylko doskonałe właściwości użytkowe, ale i korzystnie się prezentuje. W praktyce gałązki świetnie imitują naturalne igliwie. Obecny poziom takich wyrobów sprawia, iż często naprawdę trudno odróżnić taką choinkę od takiej, która dopiero co została wycięta i przetransportowana do domu. Z tego względu drzewka PE są również uważane obecnie za jedną z najlepszych alternatyw, gdy rozważa się zakup sztucznych odpowiedników.

Naturalny wygląd

Wykorzystanie gałązek polietylenowych sprawia, że takie choinki bardzo dobrze odzwierciedlają naturalne drzewka z lasu. Jest to zasługa tego, że materiał świetnie nadaje się do modelowania, co pozwala osiągnąć zadowalający efekt. Do tego gałązki PE same w sobie mają po prostu wyjątkowy odcień, niezwykle przypominający igliwie, które można podziwiać na świeżych drzewkach. Obecnie modele od dobrych marek, takich jak Adal, są tak dopracowane, że ciężko jest powiedzieć czy choinka jest sztuczna czy żywa, a z pewnej odległości jest to wręcz niemożliwe do ocenienia.

Najlepsza alternatywa dla świeżego drzewka

Atuty związane z wykorzystaniem polietylenu do produkcji choinek sprawiają, iż przez wielu nabywców są one obecnie uważane za najlepszy wybór i doskonałą alternatywę względem kupowania żywych drzewek. Przy swoim ekologicznym charakterze i opłacalności finansowej, są one przede wszystkim bardzo efektowne. Wyroby są dopracowane w najmniejszych szczegółach i prezentują się nienagannie przez wiele sezonów. To zatem wybór, który nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających klientów.

W Wiecznie Żywe Choinki znajdziesz choinki sztuczne PE producenta Adal

sklepie Wiecznie Żywe Choinki oferujemy choinki sztuczne PE producenta Adal, czyli sprawdzonej firmy, działającej na rynku od bardzo długiego czasu. Marka jest obecnie znana nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami, gdyż produkty te są po prostu bardzo wysokiej jakości. Jakość oraz bezpieczeństwo wyrobów jest poświadczona odpowiednimi certyfikatami. W ofercie znajdziesz duży wybór modeli różniących się parametrami oraz samym stylem wykonania. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie, bez względu na to czy drzewko ma być ozdobą domu lub mieszkania, czy też biura bądź przestrzeni publicznej. Osoby decydujące się na zakup choinki sztucznej, bardzo chętnie wybierają obecnie modele oznaczone jako PE. Takie drzewka są wykonane z materiału gwarantującego dużą wytrzymałość i piękny wygląd, a przy tym nadającego się do procesu recyklingu. Są one zatem odpowiedzialne ekologicznie i nie zaśmiecą w przyszłości środowiska. Takie wyroby marki Adal, kupisz w sklepie Wiecznie Żywe Choinki!