Sztuczne choinki PE

Sztuczne choinki PE

Sztuczne choinki PE są uważane przez wiele osób za najdoskonalszy zamiennik dla żywych odpowiedników. Wynika to w dużej mierze z ich efektownego wyglądu, który rzeczywiście przywodzi na myśl naturalne drzewka. Do tego dochodzą jednak inne, wymierne korzyści. Takie produkty będą mniej obciążające dla środowiska, a do tego w szerszej perspektywie są opłacalne ekonomicznie dla nabywców. Zachęcamy do zapoznania się z takim asortymentem w ofercie sklepu Wiecznie Żywe Choinki.

Spis treści
Czemu warto je wybrać?
Charakterystyka materiału
Opłacalność
Ekologia
Świetny wybór zamiast naturalnego drzewka
Walory estetyczne
Nasza oferta

Co przemawia za wyborem choinki sztucznej PE?

Choinka sztuczna PE jest wykonana z polietylenu, czyli charakterystycznego tworzywa o bardzo pożądanych właściwościach. Jego cechy nadają takim produktom dużej wytrzymałości, dzięki czemu mogą one służyć przez długie lata. To zarówno wygodne, jak i opłacalne finansowo. Do tego sztuczne drzewka tego typu będą optymalnym wyborem dla osób przykładających wagę do dbania o środowisko, ponieważ są one mniej obciążające dla planety niż kupowane częściej naturalne odpowiedniki czy modele z innych materiałów sztucznych.

Specyfika tworzywa

Polietylen to tworzywo sztuczne określane fachowo jako wysokocząsteczkowe, a w praktyce po prostu o wszechstronnym zastosowaniu ze względu na swoje cechy. Materiał charakteryzuje przede wszystkim niewielka ścieralność oraz ogólna wytrzymałość i to w różnym zakresie. Produkty te są nie tylko trudne do uszkodzenia mechanicznie, ale i odporne w zakresie nawet oddziaływania chemicznego oraz termicznego. Z tego względu polietylen wykorzystuje się w wielu branżach, a z czasem stał się on prawdziwym hitem, jeżeli chodzi o produkcję choinek sztucznych.

Długoterminowa inwestycja

Specyfika polietylenu przekłada się na wartości samego asortymentu wykonanego z tego tworzywa. Tak jest w przypadku drzewek świątecznych z PE, które są niezwykle wytrzymałe. Miękkie i giętkie tipsy nie ulegają zniekształceniom, a przy okazji są bardzo miłe i przyjazne w dotyku, co jest ich dodatkowym atutem. W związku z wysoką odpornością na temperatury i wilgoć nie trzeba się obawiać trzymania takich produktów nawet w pobliżu grzejników czy kominków. W praktyce raz kupione drzewko może służyć przez długie lata, dzięki czemu nie trzeba przejmować się kupowaniem każdego roku żywych egzemplarzy czy wymianą co parę lat gorszych jakościowo modeli sztucznych. Choć jednorazowo są one nieco droższe, ze względu na wyższą jakość, to biorąc pod uwagę ich późniejszy czas użytkowania, jest to korzystne ekonomicznie. W szerszej perspektywie z pewnością za choinkę zapłaci się mniej niż za kilka innych, teoretycznie tańszych drzewek. Domownicy nie muszą się tymczasem przejmować koniecznością jeżdżenia po drzewko świąteczne, jego transportowaniem, a potem wynoszeniem - modele sztuczne wystarczy złożyć i przechować do kolejnego okresu świątecznego.

Choinki sztuczne MIX PE do 240 cm

Aspekty środowiskowe

Już sam wybór choinek sztucznych jest rozsądny, jeżeli chodzi o środowisko, gdyż wbrew pozorom oznacza to mniej zanieczyszczeń planety, niż zostałoby wygenerowanych w kontekście wyhodowania kilku modeli naturalnych w czasie użytkowania jednego drzewka syntetycznego. Należy pamiętać, że choinki naturalne muszą być pielęgnowane, potem wycinane i wreszcie transportowane, przez co w kilka lat obciąża to środowisko w większym stopniu, niż odbywa się to przy jednorazowej produkcji wersji sztucznej, której nie trzeba kupować każdego roku. W przypadku modeli PE dodatkowym atutem środowiskowym jest fakt, iż materiał nadaje się w pełni do recyklingu. Tym samym po wielu latach użytkowania takiej choinki można ją oddać do dalszego przetworzenia, dzięki czemu produkt uzyska „nowe życie", a z perspektywy planety nie ma mowy o żadnych wygenerowanych i zalegających potem śmieciach. Asortyment drzewek PE jest zatem odpowiedzialnym wyborem ekologicznym, a to ma duże znaczenie, gdyż te aspekty są obecnie niezwykle poważnie odbierane przez większość osób.

Choinka sztuczna PE 180 cm doskonałym substytutem żywego drzewka

Choinka sztuczna PE 180 cm to częsty wybór do domów i mieszkań, ale nie tylko. Świetnie zastąpi ona żywą choinkę, gdyż materiał ma wygląd sprzyjający imitacji naturalnego igliwia. Drzewka świąteczne są dzięki temu niezwykle efektowne. W Wiecznie Żywe Choinki znajdziesz szeroki wybór asortymentu z tego tworzywa, w wielu rozmiarach oraz różnych stylach wykonania.

Imitacja naturalnych drzewek

Polietylen niezwykle dobrze nadaje się do choinek sztucznych nie tylko ze względu na swoje parametry czysto użytkowe, ale i kwestie estetyczne. W praktyce wykonane z niego gałązki fantastycznie imitują te naturalne, zarówno jeżeli chodzi o formę, jak i kolorystykę. Przez to drzewka wyglądają, jakby rzeczywiście zostały przed chwilą wycięte i przewiezione do domu czy mieszkania. Modele z tego materiału świetnie odnajdą się również w innych miejscach, takich jak biura, obiekty usługowe, punkty handlowe i wszelkie pozostałe obszary, w tym publicznie. Połączenie pięknego wyglądu i dużej wytrzymałości zachęca do skorzystania z takich produktów nawet w miejscach, gdzie będą one narażone na dużą eksploatację. Jeżeli chodzi o imitację naturalnych choinek, drzewka z PE są obecnie uważane w zasadzie za najlepszy możliwy wybór.

Drzewka świąteczne w różnym rozmiarze i stylu w naszym sklepie

W ofercie Wiecznie Żywe Choinki znajdują się oczywiście wysokiej jakości choinki z polietylenu. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem choinek sztucznych premium PE do 240 cm. Wersje o tych wymiarach sprawdzają się w większości domów i mieszkań oraz ewentualnych punktów usługowych oraz pomieszczeń biurowych. Dostępne są one w różnych stylach wykonania, które odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o gęstość gałązek, ich długość, ale i sam układ. Każdy z pewnością znajdzie zatem coś, co najbardziej będzie mu odpowiadało pod względem wizualnym. Oprócz tego kilka modeli Mix PE możesz odnaleźć w kategorii trochę większych drzewek od 270 do 500 cm. Sprawdzą się one w większych przestrzeniach mieszkalnych czy nawet obszarach publicznych, takich jak budynki urzędowe lub galerie handlowe. W naszym sklepie produkty zamówisz w komfortowy sposób, w pełni internetowo i z dostawą pod wybrany adres. Możesz zatem zapomnieć o uciążliwym transporcie sporych gabarytowo drzewek na własną rękę, co bywa problematyczne. Nowoczesne sztuczne drzewka są obecnie bardzo popularnym wyborem. Odznaczają się one naprawdę wysoką jakością, przekładającą się na ich wytrzymałość oraz przepiękny wygląd, doskonale oddający prezencję naturalnych odpowiedników. Do tego masz świadomość wyboru ekologicznego wariantu, który po okresie użytkowania możesz oddać do dalszego przetworzenia. Polecamy wybór modeli z naszej oferty. Co więcej, jeżeli masz jakiekolwiek pytania na temat naszego asortymentu oraz specyfikacji poszczególnych egzemplarzy, to zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.