Wybór choinki jest jednym z najciężej podejmowanych decyzji poza prezentami dla naszych najbliższych. Zapewne wiele z Was ma dylemat typowo ekologiczny i zadaje sobie pytanie CZY SZTUCZNE CHOINKI SĄ SZKODLIWE DLA ŚRODOWISKA I CZY PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO GLOBALNEGO OCIEPLENIA?

Nasza krótka odpowiedź: NIE.

Naszą odpowiedź możemy poprzeć różnymi badaniami. Jednym z badań, które zrobiło PE International, firma konsultingowa zajmująca się badaniem zrównoważenia środowiskowego w wielu branżach. Firma ta przeprowadziła analizę badań wpływu sztucznych choinek na środowisko w porównaniu z prawdziwymi drzewkami. Badanie wykazało, że w zależności od sposobu utylizacji prawdziwego drzewa, sztuczna choinka musiałaby być używana tylko przez 3,6 do 4 lat, zanim uzyskano by korzyści netto w odniesieniu do wkładu w globalne ocieplenie. Oznacza to, że jeśli gospodarstwo domowe używa sztucznego drzewka przez co najmniej 4 lata, jego ślad węglowy (w odniesieniu do choinek bożonarodzeniowych) będzie mniejszy niż w gospodarstwie domowym, które co roku kupuje prawdziwe drzewko. Ponadto badanie wykazało, że zarówno w przypadku prawdziwych, jak i sztucznych drzew, bez względu na sposób ich ostatecznej utylizacji, choinki stanowią mniej niż 0,1% rocznego śladu węglowego przeciętnego człowieka.

Musimy pamiętać, że wielu klientów, którzy decydują się na prawdziwe drzewko nie zawsze sprawdza ich pochodzenie. Często drzewka zakupywane są z nielegalnych źródeł czyli nielegalnych hodowli czy nielegalnych wycinek lasów, które należą do dziedzictwa naturalnego, które pozbawiają dom zwierząt i istot.

Dla nas CSR (corporate social responsibility, społeczna odpowiedzialność biznesu) jest istotną częścią funkcjonowania naszej marki. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do społecznej odpowiedzialność biznesu. Nasze choinki sztuczne PE są produkowane z najwyższej jakości różnorodnych tworzyw, które odzwierciedlają się na wygląd, jakość jak i otaczające nas środowisko. Przede wszystkim sztuczna choinka wykonana z polietylenu (PE) da się przetworzyć. Kupując choinkę sztuczną jest to inwestycja na lata.

Nasze choinki sztuczne mają gwarancję wysokiej jakości oraz wytrzymałości. Zwykle przed świętami mamy spore problemy z wyborem drzewka idealnie dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb np.: wnętrza, wielkości, bezpieczeństwa czy nawet okazji ale tak naprawdę tych czynników może być znacznie więcej. My czerpiąc widzę od naszych klientów i ich pytań robimy wszystko żeby w naszym asortymentem zaspokoić wszystkich naszych klientów.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA