Świąteczne wianki na drzwi

Świąteczne wianki na drzwi

Świąteczne wianki na drzwi są sygnałem dla innych, że w danym miejscu świętuje się okres Bożego Narodzenia. Poza znaczeniem symbolicznym jest to przy okazji piękna dekoracja, która doskonale zdobi obszar wejściowy, który jest szczególnie istotny, gdyż każdego dnia patrzą na niego domownicy i goście. Wygodną alternatywą dla wersji naturalnych są modele sztuczne. Te od dobrych producentów, takich jak dostępne u nas produkty Adal, będą świetnie się prezentować i posłużą przez wiele lat.

Spis treści:
Wykonany samodzielnie czy gotowy model?
Z czego wynika popularność tych dekoracji?
Rękodzieła
Zalety wersji sztucznych
Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wymiary
Rodzaj
Kwestia mocowania
Nasza oferta

Wieniec świąteczny na drzwi - zrobić samemu czy kupić sztuczny?

Wieniec świąteczny na drzwi jest dla wielu osób nieodłącznym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Rzeczywiście jest to ozdoba, która na trwale wpisała się w tradycję i ma swoje dodatkowe znaczenie. Wiele osób zastanawia się nad zrobieniem ich samemu, lecz wbrew pozorom znalezienie odpowiednich materiałów nie jest proste, podobnie jak samo tworzenie wianka. Kupowanie gotowych, ale naturalnych wersji jest z kolei mało opłacalne. Ciekawą alternatywą są wersje sztuczne, które podobnie jak tego typu choinki, mają szereg zalet, które przemawiają za ich wyborem.

Z czego wynika popularność tych dekoracji?

Podstawową zaletą jest ich zachwycający wygląd, szczególnie iż można je dodatkowo przystroić. Umieszczone na zewnętrznych drzwiach będą naprawdę efektowne, zarówno jeżeli chodzi o gospodarstwa domowe, jak i obiekty publiczne. Przy okazji wianki mają swoją symbolikę. Te bożonarodzeniowe nawiązują do boskiej nieskończoności. W świeckim rozumieniu mają być oznaką, że dane miejsce raduje się tym wyjątkowym okresem i można tam liczyć na ciepłe przyjęcie.

Własnoręczne wykonanie

Koncepcja wianków może się wydawać prosta i niektórzy rozważają wykonanie ich na własną rękę. W rzeczywistości jednak jest to bardzo trudne i ciężko jest zdobyć odpowiednie gałązki, które trwale i mocno się przymocują. Niestety robienie naturalnych wieńców jest bardzo czasochłonne, a efekt nie zawsze będzie zadowalający. Wersje z żywych roślin mają do tego spory mankament, ponieważ dedykowane są tylko na jeden sezon, a co więcej, często tracą sporo na wyglądzie już po kilkunastu dniach.

Wianki świąteczne

Atuty gotowych wersji sztucznych

Sztuczne wianki są obecnie produkowane w równie zaawansowany sposób, jak tego typu choinki i w podobnym wymiarze potrafią zachwycać swoich wyglądem. Wybierając te od sprawdzonego producenta, możesz mieć pewność, że będą równie piękne, a nawet ładniejsze od naturalnych. Do tego są bezpieczne dla alergików. Ogromnym plusem jest również to, że wersje sztuczne nadają się do wykorzystywania przez wiele sezonów, więc nie trzeba załatwiać co roku nowej dekoracji, a przechowywanie ozdób o takim kształcie na pewno nie sprawi problemów. Biorąc pod uwagę te aspekty, zdecydowanie warto przemyśleć zakup sztucznego wianka zamiast tworzenia czy kupowania naturalnej wersji.

Czym się kierować, wybierając świąteczne wianki na drzwi?

Świąteczne wianki na drzwi są dostępne w różnych rozmiarach, więc trzeba wybrać odpowiedni, który będzie dobrze widoczny, ale jednocześnie nie będzie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu. Poszczególne wersje odbiegają od siebie detalami wykonania i mogą pasować do przestrzeni urządzonych według różnych koncepcji aranżacyjnych. Wysokiej jakości asortyment tego typu znajdziesz w naszym sklepie.

Rozmiar

Wianki przygotowywane są w różnych rozmiarach, od mniejszych, przez te średniej wielkości, po naprawdę duże. W przypadku drzwi dobór odpowiednich parametrów jest naprawdę istotny. Każdy chce oczywiście możliwie jak największej dekoracji, lecz powinna ona kończyć się z zapasem względem szerokości i wysokości drzwi. Dzięki temu masz pewność, że wianek nie przytrzaśnie się i nie będzie generował problemów użytkowych. Zwykle najlepiej jest wybrać wariant, który zajmie centralny rejon drzwi, a skończy się w takim obszarze, żeby do klamki czy framugi pozostawało przynajmniej kilkanaście/kilkadziesiąt centymetrów.

Styl

Podobnie jak w przypadku choinek, wianki przygotowuje się w różnym stylu. Detale mogą dotyczyć samych gałązek, a mianowicie materiału, z jakiego zostały wykonane, koloru czy długości. Mogą być także równo ułożone, tworząc niemal idealne koło lub delikatnie wystawać, tworząc naturalny i ciekawy efekt. Obecnie dostępne są nawet ciekawe wersje białe, czyli pokryte imitacją śniegu. Wybór konkretnego modelu, podobnie jak ewentualnych ozdób, którymi ma on zostać wzbogacony, powinien być planowany z rozpatrzeniem koncepcji, w ramach której urządzono dany dom, mieszkanie czy inny obszar, przed którym ma się pojawić wieniec. Najlepiej, jeżeli będzie on spójny, sugerując niejako, czego można się spodziewać w środku. W przypadku wnętrz urządzonych klasycznie, warto postawić na tradycyjny wianek. Z kolei w przypadku nowoczesnych gospodarstw domowych świetnym rozwiązaniem będą wianki minimalistyczne lub ośnieżone.

Zastanów się nad mocowaniem

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jeszcze rozważyć, jak zamierzasz zamocować dekorację do drzwi. Kluczowe jest to, że większe wieńce będą oczywiście potrzebowały mocniejszych punktów oparcia, gdyż w przeciwnym razie mogą spadać. W kontekście montażu do wyboru są różne rozwiązania - można skorzystać z taśmy obustronnej, specjalnych wieszaków do mocowania czy tradycyjnego gwoździa. Zależnie od możliwości wianek można również podwiesić z wykorzystaniem sznurków czy linek - wiele zależy od typu drzwi i tego, jak są umocowane.

Skorzystaj z naszej oferty

W naszym sklepie oferujemy sztuczne wianki świąteczne marki Adal, które są wysokiej jakości, o czym świadczy dobitnie fakt, iż produkty posiadają certyfikat TÜV, który potwierdza, że przeszły pomyślnie proces certyfikacji wyrobów, który weryfikuje jakość ich wykonania oraz samo bezpieczeństwo użytkowania. W naszej ofercie mamy kilka wersji takich dekoracji. Możesz postawić na naturalnie wyglądający Wianek Czesany lub model Rocky - ten drugi dostępny jest też w wersji ośnieżonej. Wianek Królewski ma z kolei równą formę i przypomina wieńce, które można kojarzyć choćby z amerykańskich filmów. W Wianku Nevada MIX PE wykorzystano z kolei dodatek gałązek z polietylenu, czyli materiału, który świetnie oddaje wygląd naturalnego igliwia i nadaje się do recyklingu. Nevada MIX PE dostępny jest także w opcji ośnieżonej. W ofercie naszego sklepu wkrótce pojawią się nowe wianki, które doskonale dopasują się stylistycznie do drzewek z serii MIX PE oraz girland. Wianki na drzwi mają duże znaczenie estetyczne i symboliczne. Na pewno warto się na nie zdecydować, a szczególnie dobrym wyborem będą wysokiej jakości modele sztuczne, które znajdziesz w naszym sklepie. Takie dekoracje będą naprawdę piękne, a do tego można z nich korzystać przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.