Choinka wąska. Gdzie się sprawdzi?

Choinka wąska. Gdzie się sprawdzi?

Choinka wąska sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie masz zbyt dużej przestrzeni lub nie chcesz jej nadmiernie ograniczać. Takie drzewko będzie smukłe, ale przez to prezentuje się ciekawie i elegancko. Pomimo niewielkiej średnicy może osiągnąć spore rozmiary, więc doskonale sprawdzi się w przestrzeni mieszkalnej czy biurowej jako główna świąteczna dekoracja. Oferujemy również przygotowywane w ten sposób modele Gigant, które będą dobrym pomysłem na miejskie place czy do galerii handlowych.

Spis treści
Dobry wybór przy ograniczonej powierzchni
Niewielka średnica i spora wysokość
Propozycje z naszej oferty
Po które drzewka sięgnąć?
Opcja Gigant

Zdecyduj się na wąską choinkę, gdy nie masz wiele miejsca

Wąska choinka to idealne rozwiązanie, gdy do dyspozycji jest niezbyt duży metraż. Często dotyczy to mieszkań, ale może stanowić wyzwanie i w jakimś pomieszczeniu w domu, w którym akurat zdecydujesz się wstawić świąteczne drzewko. Niektórzy preferują po prostu taki wariant, doceniając fakt, iż choinka nie zajmie znacznego obszaru pokoju czy też nie będzie blokowała przejścia. Z tego względu bardzo często wybiera się je i do przestrzeni biurowych, gdzie warto uczcić okres świąteczny taką dekoracją, lecz zwykle chce się jednak zaoszczędzić na zajmowanej przestrzeni.

Ciekawy wybór do mieszkań i części domów

W grudniu w zasadzie w każdym domu czy mieszkaniu pojawia się choinka. Wielu osobom marzy się rozłożyste drzewko, lecz nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Szczególnie w mieszkaniach metraż z reguły wymusza jednak rozsądne dysponowanie przestrzenią, a umieszczenie w którymś pokoju ogromnej choinki może w praktyce mocno utrudnić funkcjonowanie domownikom. Podobnie bywa i w domach zaprojektowanych tak, że same pomieszczenia nie są jednak bardzo przestronne. W takiej sytuacji można wybrać małe drzewko, które ustawi się nie na podłodze, a gdzieś na meblu, lecz nie trzeba się ograniczać do takiej opcji. Optymalnym wyjściem jest właśnie normalnych rozmiarów choinka, lecz węższa, dzięki czemu znajdzie się ona dyskretnie w którymś z narożników, ciesząc pięknym wyglądem, ale jednocześnie nie przeszkadzając w codziennych czynnościach domowych.

Dobre do przestrzeni biurowej

Świąteczne dekoracje, a już na pewno choinki, pojawiają się często w biurach czy innych miejscach pracy. Efektowne drzewko może się spodobać pracownikom i klientom, lecz oczywiście rzadko kiedy można sobie pozwolić na duże modele, ponieważ przestrzeń biurowa musi przede wszystkim pozostać komfortowa względem przemieszczania się i wykonywania obowiązków. Bardzo dobrym pomysłem będzie zatem sięgnięcie właśnie po wąskie warianty. Można je wtedy umieścić dyskretnie z boku pomieszczenia, ale i w holu czy na korytarzu, nie blokując w żaden sposób ruchu, a dając bardziej spektakularny efekt niż małe drzewko umieszczone na biurku czy stoliku.

Wąskie choinki - rodzaje

Czy choinka sztuczna może być wąska i wysoka? Niektóre modele osiągają nawet ponad 220 cm wysokości

Choinka sztuczna wąska jest o tyle dobrym wyborem, że wciąż może być ona wysoka. Część modeli sięga nawet powyżej 220 cm, a więc są to drzewka o bardzo standardowych wymiarach jeśli chodzi o te wybierane do przestrzeni mieszkalnych. Nie mając wielkiej powierzchni nie musisz zatem koniecznie ograniczać się do małej i kompaktowej ozdoby, którą ustawisz na stoliku. Przy okazji nadaje to takim choinkom wyjątkowego charakteru i naprawdę dużych walorów estetycznych.

Znacząca wysokość przy niewielkiej średnicy

Choć mogłoby się wydawać, że mniejsza średnica będzie wymuszała ograniczenia w wysokości takich choinek, to w modelach sztucznych możliwości są naprawdę duże. Tym samym wcale nie musisz wybierać małego drzewka, a wręcz przeciwnie, możesz w pełni wykorzystać wymiary pokoju w pionie. Znaczna część choinek tego typu w naszej ofercie jest dostępna w wysokościach 150, 180, 210 czy nawet 240 centymetrów. Są to zatem warianty w niczym nieustępujące samym rozmiarem standardowym choinkom, lecz są one po prostu smuklejsze. W praktyce prezentuje się to przy okazji naprawdę dobrze i elegancko, co dodatkowo przemawia za takim wyborem.

Wybierz choinkę sztuczną wąską w sklepie Wiecznie Żywe Choinki

Wiecznie Żywe Choinki znajdziesz choinkę sztuczną wąską w wielu rozmiarach. Możesz też wybierać pomiędzy różnymi wariantami stylistycznymi, gdyż w praktyce kilka modeli ma niezbyt dużą średnicę. Z myślą o przestrzeniach publicznych stworzyliśmy także specjalne drzewa o pomniejszonej średnicy w wariancie Gigant, a więc sięgającym od kilku do nawet kilkunastu metrów wysokości.

Które modele będą optymalne?

Jeśli szukasz raczej klasycznej choinki, lecz o nieco mniejszej średnicy, to doskonałym wyborem są nasze modele Slim Line do 240 cm. Są one wykonywane z dobrych materiałów, w tym polietylenu, podlegającemu recyklingowi, co jest przy okazji korzystne z perspektywy ekologicznej. Drzewka są gęste i mają mocno nasycony, zielony kolor, zatem prezentują się naprawdę korzystnie. W tej kolekcji zastosowany jest nasz wyjątkowy system Quick Distribute, pozwalający złożyć i rozłożyć choinkę jednym ruchem. W połączeniu z ograniczonymi wymiarami pod względem szerokości, czyni to przy okazji takie drzewka łatwymi do przechowywania w oczekiwaniu na kolejny sezon świąteczny. Osobom poszukującym smukłych choinek o średniej wysokości polecamy i inne pozycje z naszej oferty. Dobrze sprawdzą się modele Silhouette czy Verona. Jeśli chcesz zdecydować się na coś nieco mniej typowego, to wybór może paść na wariant Cone, a więc stożkowy.

Wariant Gigant

Choinki wykorzystuje się również w przestrzeniach publicznych, lecz wtedy raczej w wersjach zdecydowanie większych niż drzewka, które kojarzymy z domów i mieszkań. I w takiej sytuacji poszukiwany może być jednak wariant o możliwie mniejszej średnicy podstawy. W takiej sytuacji rekomendujemy model Gigant Exclusive Slim, dostępny aż w szesnastu rozmiarach, od 460 do 1510 cm. Nadaje się on do wykorzystania na mniejszych placach w miastach czy choćby w galeriach handlowych. W tych ostatnich często do dyspozycji jest ogromna przestrzeń w pionie, lecz niekoniecznie w poziomie, ponieważ ograniczałoby to przestrzeń do poruszania się dla klientów. W takim układzie bardzo wysokie, ale wąskie drzewo będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie ono stanowiło utrudnienia dla gości centrum handlowego, a z całą pewnością zachwyci ich swoim wyglądem, gdyż zachowana jest bardzo naturalna stylistyka. Opcje Gigant przygotowywane są na zamówienie, zatem z myślą o ich wyborze, zapraszamy do kontaktu. Choinki są nieodłącznym elementem okresu świątecznego. Większość osób chce sięgnąć po duże drzewka, lecz nie zawsze jest taka możliwość, szczególnie, jeśli chodzi o powierzchnię podłoża. Przy ograniczonej przestrzeni doskonale sprawdzą się zatem wąskie choinki, które mogą mieć naprawdę pokaźną wysokość. W takim stylu wykonywane są nawet największe modele dedykowane obszarom publicznym. Takie produkty tworzy doświadczona i sprawdzona na rynku firma Adal, której produkty odnajdziesz w ofercie naszego sklepu.