Choinki wąskie i wysokie

Choinki wąskie i wysokie

Choinki wąskie i wysokie to drzewka świąteczne o efektownym, a przy tym bardzo praktycznym wymiarze. Sprawdzą się w wielu ograniczonych powierzchniowo przestrzeniach, ale i w sytuacjach, gdy chce się utrzymać jak największy obszar użytkowy i zadbać o dobre ciągi komunikacyjne. Z takimi okolicznościach można się spotkać naprawdę często, więc tego typu dekoracje są chętnie poszukiwane. W naszym sklepie mamy takie propozycje i to w różnych przedziałach, jeżeli chodzi o samą wysokość.

Spis treści
W jakich okolicznościach po nie sięgnąć?
Problemy z metrażem
Z perspektywy komfortu użytkowego
Co wybrać z naszej oferty?
Standardowe i duże modele
Modele Gigant

Kiedy zdecydować się na choinki wąskie i wysokie?

Wąskie i wysokie choinki można dopasować do pokoi, w których metraż nie jest zachwycający, lecz stropy osadzone są na takim pułapie, że nie trzeba się przejmować samą wysokością. Oprócz tego za takim wyborem może przemawiać sama wygoda użytkowa. Niektórzy mogą wstawić do wnętrz obszerniejsze modele, lecz nie chcą tego robić ze względów wizualnych czy wygody korzystania ze znajdującego się tam wyposażenia. Ten praktyczny wymiar często widoczny jest w punktach sprzedażowych, gdzie liczy się komfort personelu oraz klientów.

Pomieszczenia z ograniczoną powierzchnią

W niektórych pomieszczeniach o ograniczonym metrażu w domach czy mieszkaniach trudno jest wstawić bardzo rozłożystą choinkę, ponieważ albo się ona nie zmieści, albo zajmie większość pokoju. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z samej wysokości drzewka, ponieważ często zdarza się, że pomieszczenie nie jest obszerne, ale za to sam sufit jest osadzony na zaawansowanym pułapie. Jest to choćby charakterystyczne dla starego budownictwa i często można się z tym spotkać w dużych miastach w blokach czy kamienicach z dawnych lat. Podobnie bywa w niektórych domach, szczególnie gdy kameralny salon jest wzbogacony przykładowo o antresolę, przez co strop całego pomieszczenia jest umiejscowiony odpowiednio wyżej. Poza tym często można się spotkać z taką sytuacją w obiektach handlowych i usługowych, szczególnie tych umiejscowionych w galeriach czy pasażach handlowych, gdzie także ogólna powierzchnia nie jest zbyt imponująca, lecz poszczególnie piętra są naprawdę wysokie.

Względy praktyczne

Rzecz jasna posiadanie większej powierzchni nie obliguje nikogo do wybierania bardzo rozłożystej choinki. Nie do każdego to przemawia i nie każdy odczuwa zwyczajnie taką potrzebę, zwłaszcza że samo przystrajanie takiego drzewka jest wtedy trochę trudniejsze, a na pewno bardziej czasochłonne. Gdy istnieje możliwość wstawienia wyższej choinki, niewiele osób chce jednak postawić na małe drzewka. Rozwiązaniem są wtedy właśnie te o zwężonej średnicy. Są one również bardzo przemyślanym wyborem w punktach sprzedażowych. O ile w takich miejscach nie powinno zabraknąć tematycznych dekoracji świątecznych, to priorytetem pozostaje zachowanie komfortowej przestrzeni użytkowej przeznaczonej dla pracowników oraz konsumentów. Każdy właściciel chce w końcu uniknąć sytuacji, w której zmniejszy się przepustowość sklepu czy lady z produktami będą przysłonięte, bo zdecydowano się na bardzo rozłożystą choinkę. Chcąc postawić na sporych rozmiarów drzewko, ale takie, które nie zajmie przesadnie dużo miejsca i nie będzie przeszkadzało w prowadzeniu działalności, warto wybrać właśnie taki wąski model.

Duże choinki sztuczne od 270 cm do 500 cm

Choinki wąskie i wysokie. Co wybrać z naszej oferty?

W naszym sklepie znajdziesz choinki wąskie i wysokie, a co istotne modele o takiej charakterystyce pojawiają się w różnych kategoriach. W kontekście warunków domowych za duże drzewko można rozpatrywać takie o 240 cm wysokości, a korzystając z oferty Wiecznie Żywe Choinki, możesz wybrać wysoką choinkę, lecz o mniejszej średnicy. Wariantów o takich parametrach nie brakuje również przy drzewkach świątecznych mierzących kilka, a nawet kilkanaście metrów. Każdy odnajdzie zatem coś odpowiedniego dla swoich wyobrażeń i wymagań.

W segmencie średnich i dużych drzewek

Z myślą o większości domów i mieszkań, ale też punktów usługowych, za wysoką można uznać choinkę o 240 cm. Jest ona pokaźnych rozmiarów, ale nie oznacza to wcale, że musi być szeroka. W poszukiwaniu takich choinek o ograniczonej średnicy, a dość klasycznym wyglądzie, rekomendujemy model Silhouette oraz Slim Line. Jeżeli liczysz na coś mniej szablonowego, możesz zdecydować się na wariant Stożek, który, jak sama nazwa wskazuje, ma bardzo równą strukturę, która daje ciekawy efekt i zapewnia spore możliwości, jeżeli chodzi o interesujące i nietypowe dekoracje. Jeśli celujesz w dużą choinkę z przedziału od 270 cm do 500 cm, lecz o możliwie mniejszej szerokości, polecamy wybranie Silhouette, Silhouette Mix PE lub Slim Line. Każda z tych wersji w obrębie tej kategorii dostępna jest w kilku rozmiarach. Dobrze sprawdzą się one w obszernych przestrzeniach mieszkalnych oraz w kontekście użytku publicznego.

Co z modelami gigant?

W popularnych przestrzeniach miejskich oraz handlowych nie może zabraknąć opraw świątecznych, których centralnym punktem jest najczęściej bardzo duże drzewko świąteczne. Zależnie od możliwości i preferencji może to być wariant kilkumetrowy, ale również przekraczający nawet pułap kilkunastu metrów. Wtedy warto sięgnąć po nasze choinki Gigant. Nawet w takich okolicznościach nie oznacza to jednak, że sama średnica nie będzie już grała roli. Dużo zależy od tego, gdzie dokładnie ma wylądować taka choinka. W otwartych przestrzeniach wysokość nie stanowi żadnej bariery, ale nie wszystkie rynki czy place w miastach mają dużą powierzchnię. Na tych mniejszych warto postawić zatem na drzewko węższe, dzięki czemu będzie zachwycało mieszkańców oraz turystów, ale jednocześnie pozwoli uniknąć sytuacji, w której cały plac zajmie taka dekoracja. Podobnie bywa w centrach handlowych, gdzie zwykle znajduje się bardzo wysoka przestrzeń, przy której ulokowane są schody prowadzące na wyższe piętra, lecz sam obszar niekoniecznie jest wtedy duży. Bardzo wysoki, ale wąski model będzie wtedy doskonały, ponieważ może eksponować się z perspektywy każdej kondygnacji, lecz na samym dole nie zablokuje w żaden sposób powierzchni dla klientów czy, co jeszcze ważniejsze, nie wpłynie na wygodę poruszania się po parterze. W takich okolicznościach dobrym wyborem będzie model Gigant Standard lub Gigant Exclusive Slim. W wariantach na pniu można zdecydować się na Pine Giant Tree, w którym gałązki rozpoczynają się mniej więcej od połowy, zatem w dolnych fragmentach choinka nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Smukłe i wysokie drzewka świąteczne są często upatrywane w związku z możliwościami, jakie daje wybrana powierzchnia, w której ma się znaleźć dekoracja lub po prostu ze względu na aspekty praktyczne, szczególnie w przestrzeniach miejskich i handlowych. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór tego typu modeli w różnych kategoriach, zatem zachęcamy do zakupów w Wiecznie Żywe Choinki.