Wianek świąteczny

Wianek świąteczny

Wianek świąteczny jest jednym z istotniejszych symboli w okresie Bożego Narodzenia. Reprezentuje w dużej mierze kluczowy aspekt religijny tych świąt, w związku z czym jest nieodłącznym elementem pojawiającym się w gospodarstwach domowych. Może się znaleźć w różnych miejscach, dekorując aranżację. Jednocześnie stanowi dużą wartość, jeżeli chodzi o samą estetykę, co jest równie ważne. Najlepszym wyborem będzie więc dobrej jakości model sztuczny.

Spis treści:
Co udekorować?
Dekoracja wisząca
Ozdoba na stół
Wariant prawdziwy czy syntetyczny?
Czystość i trwałość
Bezpieczne tworzywa
Nasza oferta

Czy na Boże Narodzenie warto kupić świąteczny wianek?

Wianek świąteczny na Boże Narodzenie to najczęściej spotykane rozwiązanie dekoracyjne, ponieważ ozdoba ta pięknie się prezentuje i ma szczególną wartość symboliczną. Specyfika tej dekoracji sprawia, że jest ona naprawdę prosta do zawieszenia i można ją zastosować w różnych miejscach. Co więcej, taka ozdoba nadaje się nawet do położenia, co jest również częstą praktyką na świątecznych stołach. Przy okazji układania wianka, zawsze warto dodatkowo go przystroić.

Przed wejściem do domu

Jednym z częściej praktykowanych rozwiązań jest zawieszanie tej dekoracji na zewnątrz, na drzwiach wejściowych do domu czy mieszkania. Rzecz jasna pięknie się wtedy prezentuje, ale ma też szczególne znaczenie. Oczywiście odwołuje się do aspektu religijnego, swoim okrągłym kształtem nawiązując do nieskończoności Boga i jednego z kluczowych aspektów życia duchowego, czyli wiary w życie wieczne. Poza tym jednak jego symbolika wykracza w dużej mierze poza obręb religijny i odnosi się do pewnych norm utartych w ramach przyzwyczajeń społecznych. Taka ozdoba na frontowych drzwiach oznacza w związku z tym, że w danym gospodarstwie domowym świętuje się czas Bożego Narodzenia, a dane domostwo jest pełne radości.

Inne zastosowania

Wianki mają to do siebie, że ich forma przekłada się na możliwość przymocowania ich na wiele sposobów. Może to być tradycyjny gwóźdź, ale również dostępne obecnie zawieszki, które nie czynią szkód w powierzchni, na której są umieszczane. Poza tym wiele takich dekoracji można przymocować, korzystając ze sznurków, wstążek ozdobnych czy nawet taśmy. Gdzie jeszcze warto zastosować ten rodzaj dekoracji? Przede wszystkim tam, gdzie będą dobrze widoczne, co pozwoli wykorzystać ich ogromną wartość dekoracyjną. Zwykle są to zatem obszary przy kominkach czy okolice okien.

Na płaskich powierzchniach

Wianki pięknie wyglądają, gdy są gdzieś zawieszone, ale nie jest to jedyna opcja ich zastosowania. Szczególnie mniejsze warianty są dobrym pomysłem w kontekście położenia ich na płaskiej powierzchni, zwykle w obrębie stołu czy komody. Częstą praktyką jest umieszczanie go nawet na stole świątecznym przy okazji wigilii lub posiłków w trakcie któregoś z dwóch dni Świąt Bożego Narodzenia. W środku można wtedy postawić ozdobną świecę, umieszczając taką dekorację tak, żeby była ona widoczna dla wszystkich gości. Taka ozdoba będzie jednak odpowiednia przy wielu innych meblach, a także w różnych pokojach, jednak szczególnie dobrze sprawdzi się w salonie. Co więcej, wianek można wykorzystywać również w okresie Świąt Wielkanocnych.

Wianki świąteczne

Dlaczego warto postawić na sztuczny wianek świąteczny?

Wianek świąteczny sztuczny jest przede wszystkim o wiele bardziej praktyczny od naturalnego, jednocześnie nie ustępując mu w żadnym stopniu wyglądem. Można zapomnieć więc o przejmowaniu się sprzątaniem odpadającego igliwia czy przedwczesnym wyrzucaniem dekoracji w związku z utratą jej walorów wizualnych. Jest to zdecydowanie dobra inwestycja na długie lata. Szeroki wybór takiego asortymentu odnajdziesz właśnie w naszym sklepie.

Łatwe w utrzymaniu czystości

Naturalne wianki mogą się pięknie prezentować, lecz niestety wiążą się nieodłącznie z perspektywą zabrudzeń związanych z odpadającym igliwiem czy innymi odłamującymi się fragmentami stroika. Warianty sztuczne są pozbawione tych problemów, a przez to o wiele mniej angażują, jeżeli chodzi o pielęgnację. Co więcej, dzięki temu nie tracą z czasem swoich walorów wizualnych, podczas gdy żywe wersje mogą już po kilkunastu dniach wyglądać mało elegancko, przez co zachodzi konieczność ich wyrzucenia. Z modelu sztucznego możesz tymczasem korzystać przez dowolny czas, ciesząc się świąteczną atmosferą jeszcze na długo po spotkaniu z samą rodziną, użytkując takie dekoracje nawet do stycznia.

Możliwość wielokrotnego wykorzystania

Żywy wianek trzeba przygotować samemu lub gdzieś kupić, lecz należy mieć świadomość, że jest on, mówiąc wprost – jednokrotnego użytku. Z biegiem czasu traci on swoje walory i po prostu do niczego się już nie nadaje, więc jest to dekoracja tylko i wyłącznie na kilka tygodni. W przypadku dobrej jakości wariantu sztucznego nie może być o tym mowy, ponieważ będzie się on prezentował stylowo przez wiele lat. Taka dekoracja nie sprawi problemów w zakresie przechowywania, więc po okresie świątecznym można ją zdjąć i umieścić w pudełku, a potem odłożyć w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzała. Z chęcią sięgniesz po nią za rok, gdy nadejdzie czas ponownego świętowania. Jest to bardzo wygodne, ale przy tym i opłacalne finansowo, gdyż na pewno więcej wydasz w takiej przestrzeni czasowej na kilka naturalnych wianków. Z tego względu takie produkty są też wbrew pozorom odpowiedzialnym wyborem, jeżeli chodzi o kwestie ekologiczne i poszanowanie środowiska.

Czy wianek świąteczny na drzwi jest odpowiedni również dla alergików?

Jeśli zastanawiasz się, czy wianek świąteczny na drzwi będzie odpowiedni dla alergików, to przy wyborze wariantów sztucznych nie musisz się o to martwić. Niestety jak wiadomo, nie brakuje osób, które mają problemy z pyłkami pochodzącymi z różnych roślin, co bywa dla nich bardzo uciążliwe w okresie wiosenno-letnim. Na pewno nie chcesz, żeby domownicy czy goście z takimi alergiami nagle źle się poczuli również w grudniu, gdy nadejdą Święta. Tymczasem substancje wydzielane przez prawdziwie igliwie, mogą wbrew pozorom uczulać naprawdę wiele osób. Alergicy docenią zatem wszelkiego rodzaju dekoracje w wersjach syntetycznych.

Nasza oferta

W ofercie mamy naprawdę szeroki wybór różnorodnych wianków, które odbiegają od siebie detalami, jeżeli chodzi o wykonanie, a przez to ogólnym stylem dekoratorskim. Przy okazji są one dostępne w wielu rozmiarach, od małych wersji, które będą świetne do położenia na stole, po obszerne wianki do powieszenia na dużych kominkach czy drzwiach wejściowych. Proponujemy nawet designerskie wersje ośnieżone, które mogą szczególnie zaskakiwać i będą na pewno pasować do wielu współczesnych nurtów aranżacyjnych. Wianek świąteczny ma dla wielu osób spore znaczenie symboliczne, powiązane z religią, ale i pewnymi ogólnie przyjętymi zwyczajami społecznymi. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór, który zadowoli liczne gusta. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej, by wybrać wysokiej jakości model sztuczny, który będzie zachwycał wizualnie przez długie lata. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.