Girlanda świąteczna

Girlanda świąteczna

Girlanda świąteczna na okno może stanowić naprawdę piękne wzbogacenie każdego wnętrza. Doskonale koresponduje to z innymi tradycyjnymi ozdobami kojarzonymi z okresem Bożego Narodzenia. W gospodarstwach domowych może to być element, który zachwyci przy tym nie tylko mieszkańców, ale do tego przechodniów. Taka dekoracja daje wiele możliwości jej osadzenia, a najlepiej sprawdzi się przy tym wysokiej jakości wariant sztuczny, który możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu.

Spis treści:
Czemu warto to rozważyć?
Wspaniały dodatek
Korzyści dla domowników
Efektowna wizytówka
Czy tylko w domach i mieszkaniach?
Jak z niej skorzystać?
Różne opcje
Przewaga sztucznych wersji
Nasza oferta

Dlaczego girlanda świąteczna do okna będzie świetnym pomysłem?

Girlanda świąteczna do okna jest jednym z rozwiązań, jeżeli chodzi o wykorzystanie tej tradycyjnej dekoracji. Obok ewentualnych wianków znakomicie dopełni ona wnętrza, w których znajdują się już choćby choinki. Oddziałuje to pozytywnie na osoby przebywające na stałe w danej przestrzeni, a do tego taka ozdoba jest zwykle dostrzegalna na zewnątrz, więc wywoła uśmiech na twarzy przechodzących obok ludzi. Warto o niej pomyśleć nie tylko w warunkach prywatnych, ale i niektórych obszarach komercyjnych.

Doskonałe dopełnienie oprawy

Obecnie coraz modniejsze jest to, żeby z okazji Świąt Bożego Narodzenia nie ograniczać się tylko do choinki. Pojawia się zatem sporo naklejek czy figur, ale do tego dochodzą dwa elementy, które są tradycyjne i szczególnie efektowne. Mowa tu o wiankach, ale przede wszystkim właśnie girlandach. Te można umieścić w naprawdę różnorodnych miejscach, w tym przy kominkach, schodach czy balkonach. Bardzo dobrym pomysłem jest jednak postawienie na okolice okien, które zawsze warto przystroić z okazji tego wyjątkowego czasu w roku. Będzie to stanowiło gustowne, a jednocześnie nienachalne wzbogacenie każdej aranżacji.

Odpowiednia atmosfera dla domowników

Na pewno jest to dobry wybór, jeżeli chodzi o zadbanie o odpowiednią atmosferę w gospodarstwie domowym. Oczywiście swoją rolę dobrze spełnia zawsze choinka, ale świetnie będzie, jeżeli takich elementów pojawi się więcej. Tym samym w każdym rejonie domu czy mieszkania można się natknąć na jakieś akcenty świąteczne, które od razu wprawiają w dobry nastrój. Okna są tymczasem takim fragmentem wnętrz, które zaskakująco często przykuwają uwagę. Na zewnątrz spogląda się tymczasem, słysząc, że coś dzieje się wokół domu czy zwyczajnie celem spojrzenia, jaka jest pogoda lub czy już się ściemniło. Jeżeli w tym rejonie pojawi się zatem taka dekoracja, będzie ona doskonale widoczna za każdym razem, gdy domownicy będą chcieli zerknąć przez okno.

Zachwyci nawet przechodniów

Podczas gdy girlandy zamieszczone przy kominkach czy balustradach są dedykowane tylko mieszkańcom, okna są jednak pewnym punktem wystawowym na otoczenie. Wiele zależy oczywiście od rozmieszczenia takiej dekoracji, ale w większości przypadków będzie ona dobrze widoczna z zewnątrz, szczególnie gdy zrobi się już ciemno, a z okna będzie się przebijało światło. Takie dekoracje mogą zatem sprawić przyjemność przechodniom i dać przy okazji świadectwo tego, że w danym domu czy mieszkaniu panuje świąteczna i ciepła atmosfera.

A może w witrynach sklepowych?

Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po takie girlandy sięgnąć nie tylko w warunkach domowych. Ogromne okna pojawiają się w końcu choćby w punktach sprzedażowych czy usługowych. Dla ich właścicieli bardzo ważne jest tymczasem przyciąganie wzroku potencjalnych klientów, ponieważ mogą oni wtedy chętniej odwiedzić dany punkt. Absolutnie warto zatem pomyśleć o tym, żeby skorzystać z możliwości, jakie dają takie dekoracje w przypadku sklepów i obiektów usługowych. Może to dotyczyć takich widocznych z poziomu ulicy, ale i tych zlokalizowanych w galeriach handlowych.

Jak umieścić girlandę świąteczną na oknie?

Specyfika girlandy świątecznej sprawia, że możliwości zawieszenia jej na oknie jest naprawdę wiele i dużo zależy od intencji oraz gustu osoby, która będzie przygotowywać oprawę z okazji Bożego Narodzenia. Świetnym wyborem jest przy tym zrezygnowanie z wersji z naturalnych gałązek, na poczet modeli sztucznych, które równie dobrze się prezentują, a będą zwyczajnie wygodniejsze. Zachęcamy do skorzystania z tych z naszej oferty.

Różne rozwiązania

Girlanda jest o tyle specyficzną dekoracją, że można ją wykorzystać na różne sposoby. Takie ozdoby nie są zbyt ciężkie, więc można zawiesić je choćby na żyłkach, a nawet przymocować gdzieś z wykorzystaniem taśmy. Nie brakuje osób, które w tym okresie rezygnują natomiast z zasłon, a zamiast tego obwieszają girlandy na karniszach, do czego też znakomicie się sprawdzą. Oczywiście można je do tego owinąć na gwoździach czy zaczepach na ścianach, a nawet klamce od okna. Panuje tu w zasadzie ogromna dowolność, a co za tym idzie, girlandy można umieścić w różnych obszarach okien - bezpośrednio na szybach czy od góry, tak żeby opadały malowniczo na samo okno. Niektórzy decydują się natomiast na rozmieszczenie ich dookoła na samej okiennicy lub ścianie. Takie girlandy można do tego dodatkowo przyozdobić takimi samymi dekoracjami jak choinki, czyli zawieszkami czy lampkami. Jedynym ograniczeniem wydaje się w zasadzie wyobraźnia autora takiej koncepcji.

Korzystając ze sztucznego wariantu

Girlandy występują w wariantach naturalnych, które można kupić lub zrobić samemu, lecz jest to czasochłonne i dedykowane tylko pod jeden sezon. Co więcej, problemem jest zwykle to, że z takiej ozdoby odłamują się fragmenty, przez co trzeba często sprzątać, a w okolicach okna, gdzie girlanda zawiśnie na wysokości, będzie to szczególnie kłopotliwe. Opcje sztuczne są zatem zgoła lepszym wyborem. Przy obecnej technologii produkcji w niczym nie ustępują już estetyką, mogą zachwycać tak długo, jak się chce, a do tego będą gotowe do użycia również w kolejnych sezonach zimowych. Nie sprawią przy tym kłopotów osobom podatnym na reakcje alergiczne na pyłki i substancje wydzielane przez rośliny.

Wybierz nasze dekoracje

W naszej ofercie poza choinkami znajdziesz girlandy marki Adal, które są najwyższej jakości. Występują one w różnej długości, więc znajdziesz wariant idealny dla siebie, który pozwoli przygotować niezapomnianą oprawę. Dostępne są przy tym różne modele, nie tylko proste, ale i w kształcie rogala, który może być akurat doskonałym wyborem w sytuacji, gdy posiadasz szerokie okno, ponieważ taką girlandę można wtedy umocować na górze i będzie ona doskonale wyeksponowana od wewnątrz i na zewnątrz. Już wkrótce w naszej ofercie będą dostępne nowe girlandy PE. Girlanda świąteczna na okno na pewno wzbogaci każde wnętrze, zarówno jeżeli chodzi o prywatne gospodarstwa domowe, jak i wybrane obszary publiczne, szczególnie handlowe. Będzie się to prezentować bardzo efektownie, a istnieje do tego mnóstwo możliwości, jeżeli chodzi o samo osadzenie takiej dekoracji. Zachęcamy do kontaktu i do przygotowania takich opraw z wykorzystaniem girland z naszej oferty.