Girlanda świąteczna

Girlanda świąteczna

Girlanda świąteczna jest jedną z najpiękniejszych dekoracji, po jakie można sięgnąć w okolicach Bożego Narodzenia. Taka ozdoba wprowadza wyjątkową atmosferę w przystrojonej przestrzeni, a można ją wykorzystać w różny sposób. Świetnie sprawdzi się w kontekście wewnętrznych elementów domu, ale można nią przystroić także balkon czy drzwi, co zachwyci również przechodniów. Takie produkty wykonane w różnym stylu i w wielu wariantach pod względem wymiarów, znajdziesz w sklepie Wiecznie Żywe Choinki.

Spis treści
Wyjątkowa atmosfera w domu
Jako zewnętrzna ozdoba
Sklep Wiecznie Żywe Choinki
Szeroka oferta ozdób tego typu

Wykorzystaj girlandę świąteczną na schody i kominek, żeby nadać wnętrzu wyjątkową atmosferę

Girlanda świąteczna na schody czy kominek pozwoli wprowadzić wyjątkową atmosferę bożonarodzeniową do wnętrza domu czy mieszkania. Przystrojenie w ten sposób poręczy i balustrady jest bardzo proste, a prezentuje się niezwykle efektownie. Będzie to szczególnie dobry pomysł, gdy wejście na piętro jest wyeksponowane i widoczne z różnych pomieszczeń. Z kolei subtelne warianty umieszczone niedaleko paleniska wraz z innymi ozdobami mogą dać efekt kojarzony z wielu amerykańskich filmów.

Owinięcie balustrady

Tego typu ozdoby są wręcz idealne w kontekście przystrojenia schodów. Taki manewr stosuje się w wielu domach czy mieszkaniach, w szczególności, gdy rzeczone przejście między piętrami znajduje się w otwartej przestrzeni i jest dość znacząco wyeksponowane. Rewelacyjnie sprawdzi się też w przypadku wejścia na antresolę, umieszczoną przy dużym salonie. Poręcze można próbować dekorować łańcuchami, natomiast swoją formą girlandy są pod tym względem idealnie dopasowane, zwłaszcza, że można wybrać wersje o różnej długości. Samo strojenie jest niezwykle proste, gdyż zwykle wystarczy odrobina taśmy czy nawet sznurek, żeby uniknąć zsuwania się takiej ozdoby. W takiej sytuacji łańcuchy, lampki czy choćby dzwoneczki, można potraktować jako uzupełnienie, tworząc jeszcze bardziej wyjątkową oprawę.

Wyjątkowy wystrój przy kominku

W wielu domach umieszczane są kominki, które same w sobie prezentują się efektownie, ale dają też ogromne możliwości aranżacyjne. Warto wykorzystać to w okresie świątecznym, właśnie z wykorzystaniem girlandy. Ciekawym rozwiązaniem może być wtedy girlanda w kształcie rogala, którą łatwo można umieścić nad kominkiem. Taką aranżację można dopełnić mniejszymi dekoracjami, w tym powieszeniem ozdobnych skarpet, co pozwoli stworzyć wystrój charakterystyczny dla amerykańskich domów, który często można zobaczyć choćby w produkcjach filmowych z tego kraju.

Girlanda fason Girlanda ozdobna

Girlanda świąteczna na balkon lub okno zachwyci nie tylko domowników

Co ważne, girlandę świąteczną można ustawić nie tylko w miejscach przeznaczonych typowo dla domowników, ale również na balkonie czy oknie. W takiej sytuacji ozdoba będzie widoczna także z zewnątrz. Z pewnością zachwyci ona zatem przechodniów czy sąsiadów. Taka dekoracja świetnie się prezentuje, a jednocześnie podkreśla fakt, że dana rodzina świętuje ten wyjątkowy okres w roku. Ciekawym pomysłem będzie skorzystanie z girlandy w celu ozdobienia witryny sklepowej, chcąc wprowadzić świąteczną atmosferę w miejscu, które odwiedzają klienci.

Ozdoby widoczne z zewnątrz

Większość osób chce udekorować nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale postawić też na ozdoby, które będą mogli zobaczyć inni. Będzie to swego rodzaju symbol świątecznej atmosfery panującej w danym domu i element, który spodoba się osobom trzecim. W tym celu można wykorzystać elementy na zewnątrz domu, ale nie tylko. Może to być świetne rozwiązanie w kontekście zawieszenia girlandy w środku, ale tak, żeby znajdowała się przy oknie, więc i tak będzie ona widoczna spoza budynku.

Różne sposoby wykorzystania

Charakterystyczne dla tej ozdoby jest to, że można zachować dużą elastyczność względem jej wykorzystania. Klasyczne, podłużne girlandy można formować w różny sposób, a z wykorzystaniem gwoździ, tasiemek czy nawet taśmy można je umieszczać w zasadzie w dowolnych miejscach. Na pewno w prosty sposób można przystroić balustradę na balkonie. To dobry pomysł choćby w przypadku mieszkań, gdzie właściciele nie mają zwykle przestrzeni na zewnątrz czy ogrodu, który mogliby udekorować. Taka ozdoba może być umieszczona także przy oknie, przymocowana do ścian lub po prostu zawieszona na karniszu nad okiennicą. Z perspektywy ulicy prezentuje się to bardzo dobrze, a dla mieszkańców stanowi też przy okazji swego rodzaju osłonę w kontekście samej przestrzeni mieszkalnej. Jeszcze odważniejszym sposobem jest umieszczenie girlandy na drzwiach wejściowych.

Ciekawa ozdoba witryny sklepowej

Warto zaznaczyć, że taka dekoracja może służyć nie tylko w warunkach domowych. Z powodzeniem można ją wykorzystać w przestrzeni publicznej czy choćby biurze. Na pewno świetnym pomysłem będzie ozdobienie w ten sposób sklepu lub punktu usługowego. Dużą witrynę można ozdobić z pomocą girlandy w bardzo kreatywny sposób. Będzie się to doskonale prezentowało, a przy okazji zachęci przechodniów czy osoby odwiedzające galerię handlową do wejścia do takiego punktu i skorzystania z jego usług.

Wybierz girlandę świąteczną w sklepie Wiecznie Żywe Choinki

W naszym sklepie posiadamy duży wybór girland świątecznych. Podobnie jak w przypadku choinek odznaczają się one wysoką jakością i dużą starannością pod względem wykonania. Są one dostępne w różnych wariantach jeżeli chodzi o wymiary, ale także styl czy nawet kształt. Z pewnością znajdziesz zatem taką, która najbardziej Ci się spodoba i będzie odpowiednia pod kątem przestrzeni, którą chcesz przystroić.

Modele w różnych kształtach i wymiarach

W ofercie naszego sklepu Wiecznie Żywe Choinki znajduje się kilka modeli girland, które różnią się kształtem, detalami wizualnymi oraz oczywiście rozmiarami. Klasycznym rozwiązaniem będzie Girlanda Standard Apollo, która ma nieco mniejsze gałązki, dzięki czemu cały produkt jest lżejszy. Z kolei Girlanda Deluxe Apollo jest podobna, choć posiada więcej mniejszych gałązek. Oba produkty z tej serii są dostępne w sześciu rozmiarach (stosunek długości do średnicy): 270 x 17 cm, 270 x 25 cm, 270 x 30 cm, 540 x 17 cm, 540 x 25 cm i 540 x 30 cm. Alternatywą jest Girlanda Świerkowa o minimalistycznym, ale efektownym wyglądzie i mniejszej ilości gałązek. Znajdziesz ją w czterech opcjach pod względem wymiarów: 270 x 20 cm, 270 x 25 cm, 270 x 30 cm oraz 270 x 40 cm. Osoby poszukujące ozdób o nieco innym kształcie polecamy modele Rogal oraz Fason. Te pierwsze mają charakterystyczną formę, która sprawia, iż świetnie pasują choćby przy kominku czy oknie. Wersje Fason mają również efektowne, zwisające trójkąty po bokach, które dodają tej dekoracji jeszcze więcej uroku. Spośród świątecznych ozdób, girlandy są bardzo popularnymi i pięknymi dodatkami. Stwarzają one wiele możliwości aranżacyjnych, gdyż wykorzystuje się je do przystrojenia różnych rejonów domu - zarówno tych przeznaczonych tylko dla domowników, jak i tych widocznych dla przechodniów. Takie dekoracje na pewno pomogą zadbać o wyjątkową atmosferę w okolicach Bożego Narodzenia. Jeżeli poszukujesz dobrych produktów tego typu, w różnych wariantach, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!