Ekskluzywne choinki sztuczne

Ekskluzywne choinki sztuczne

Ekskluzywne choinki sztuczne to modele dedykowane klientom o szczególnie wysokich wymaganiach. Muszą się one wyróżniać jakością wykonania i ponadprzeciętnymi rozwiązaniami. Często posiadają gęściej osadzone gałązki, co dodaje im walorów estetycznych. Z perspektywy wielu klientów takie warianty łączą się nieodzownie również z kwestiami ekologicznymi. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na propozycje drzewek z polietylenu. Zachęcamy do skorzystania z oferty sklepu Wiecznie Żywe Choinki.

Spis treści
O wyjątkowym wyglądzie
Jakość
Rozkład gałązek
Wersje Exclusive
Aspekty dotyczące środowiska
Polietylen

Ekskluzywne choinki sztuczne wyróżniają się przede wszystkim wyglądem

Wymogiem, który muszą spełniać ekskluzywne choinki sztuczne, jest ich najwyższa jakość wykonania. Decydując się na takie produkty, oczekujesz, że będą one dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dobrze, jeżeli zastosowano w nich rozwiązania ułatwiające rozstawianie czy późniejsze przechowywanie drzewek. Niebagatelne znaczenie ma ich wygląd, powinny się one wyróżniać na tle standardowych modeli. Osoby zainteresowane takimi choinkami zachęcamy do zapoznania się z dostępną u nas linią Exclusive.

Jakość wykonania i nowoczesne rozwiązania

Przed laty nie wszyscy spoglądali z zainteresowaniem na choinki sztuczne, gdyż na rynku dominowały warianty o słabej jakości wykonania, które nie przypominały swoich żywych odpowiedników. Kojarzyły się one negatywnie, ponieważ niespecjalnie przystrajały wnętrza, a do tego zwykle nie nadawały się do wykorzystania w kolejnym sezonie. Obecnie sytuacja wygląda już o wiele lepiej i znaczna część takich produktów prezentuje się nienagannie. Po wariantach ekskluzywnych można rzecz jasna oczekiwać najlepszej jakości. Igliwie powinno zatem starannie oddawać wygląd tego naturalnego, a drzewko powinno być solidne, dzięki czemu może służyć przez wiele sezonów. Z tego względu pożądane jest także zastosowanie specjalnych systemów ułatwiających użytkowanie i przechowywanie takich choinek. W dostępnym u nas asortymencie wykorzystuje się rozwiązania Hook in czy Quick Distribute. Pierwszy z nich umożliwia swobodne montowanie i demontowanie gałązek. Z kolei system QD pozwala złożyć i rozłożyć choinkę jednym ruchem, w podobnym schemacie, w jakim działa parasol. Oba te warianty ułatwiają ustawianie drzewek świątecznych w sezonie oraz późniejsze przygotowanie ich do przechowywania w taki sposób, żeby zabierały jak najmniej miejsca.

Gęstość i układ gałązek

Specyfiką choinek sztucznych jest to, że mogą być one wykonane w różny sposób. Odbiegają zatem od siebie długością, stylem, a czasem nawet i kolorem igliwia. Przede wszystkim mogą się jednak różnić ilością oraz układem gałązek. Najbardziej podstawowe i tańsze modele mają ich mniej. Te uważane za ekskluzywne wyróżniają się zwykle raczej odwrotną tendencją, zatem są gęsto zaplanowane, dzięki czemu prezentują się szczególnie efektownie i mocno nawiązują tym samym do naturalnych drzewek.

Polecamy modele Exclusive

Jeżeli jesteś zainteresowany tego typu drzewkami, Twoje oczekiwania powinna spełnić kolekcja modeli Exclusive od firmy Adal, dostępna w naszym sklepie. Charakteryzują się one dość dużą średnicą oraz obficie umieszczonymi na nich gałęziami. Same gałązki są do tego zróżnicowane, jeżeli chodzi o samą długość, dzięki czemu łatwiej jest je efektownie przystroić. Egzemplarz Exclusive spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Doskonale zastąpi naturalną choinkę we wnętrzach domowych czy biurach lub punktach usługowo-sprzedażowych. Świetnie sprawdzą się też w elegancko urządzonych pomieszczeniach. Co ważne, model ten dostępny jest w wielu wariantach, biorąc pod uwagę wysokość. Odnajdziesz go w kategorii do 240 cm - są to wersje od 90 do 240 cm wysokości. Exclusive znajduje się też jednak w kategorii choinek 270-500 cm, optymalnych do wyższych pomieszczeń czy obiektów handlowych.

Choinki Exlusive do 240 cm

Ekskluzywne choinki sztuczne, czyli wykorzystujące ekologiczne materiały

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, dla sporego grona osób ekskluzywne choinki sztuczne zaczęły się kojarzyć z takimi, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Już decyzja o zakupie takiego modelu zamiast żywego drzewka jest wbrew pozorom odpowiedzialna ekologicznie, gdyż w dłuższej perspektywie będzie to mniej obciążające dla planety. Dotyczy to szczególnie modeli, w których wykorzystano polietylen, który można poddawać recyklingowi.

Znaczenie ekologiczne

Z każdym kolejnym rokiem świadomość ekologiczna wzrasta, co związane jest również z tym, że nie sposób jest już ignorować sygnałów świadczących, iż środowisko znajduje się w coraz gorszej formie. Z tego względu w wielu sferach życia pojawiają się rozwiązania, które mają zapobiegać zanieczyszczeniom, a dużo osób kalkuluje, jak działać, żeby nie zaszkodzić naturalnemu środowisku. Choć wybranie sztucznych choinek z pozoru może się wydawać niestosowne, to fakty pokazują, że może to być o wiele bardziej odpowiedzialne ekologicznie niż kupowanie naturalnych drzewek. Można na to liczyć przy wyborze ekskluzywnych wersji, które są dobrej jakości, dzięki czemu mogą służyć przez wiele sezonów. Już po kilku okresach świątecznych okazuje się, że wyprodukowanie używanej wielokrotnie choinki sztucznej wiązało się z mniejszą ilością zanieczyszczeń od tych, powiązanych z produkcją i transportem drzewek z plantacji. Wszystko przez to, że żywe drzewka trzeba oczywiście kupować każdego roku, podczas gdy dobry model sztuczny jest inwestycją na lata.

Wykorzystanie polietylenu

Ekologiczny charakter sztucznych drzewek jeszcze się wzmocnił od chwili, gdy producenci zaczęli stosować polietylen, a więc tworzywo sztuczne, które nadaje się do poddania procesowi recyklingu. Dużo osób uważa zatem za ekskluzywne te choinki, które są wykonane, choćby częściowo, z tego surowca. Tym samym nie dość, że kupuje się produkty do użytku przez wiele sezonów, to jeszcze elementy z polietylenu nadają się do dalszego przetworzenia, nie zaśmiecając środowiska. Ich dodatkowych atutem jest to, że materiał w praktyce jeszcze lepiej imituje igliwie żywych choinek, dzięki czemu takie drzewka są dodatkowo naprawdę piękne wizualnie. Polecamy zatem wybór naszych modeli produkowanych z PE, które będą szczególnie widowiskowe, a do tego stanowią jeszcze lepszy wybór pod kątem odpowiedzialności środowiskowej. Oferujemy w tym zakresie różnorodne modele odbiegające od siebie wysokością i stylem wykonania, więc zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką takich produktów z naszej oferty. Ekskluzywne choinki sztuczne to takie, które odznaczają się najwyższą jakością wykonania i pięknym wyglądem. Warto zwrócić uwagę na te wykonane z polietylenu, które świetnie imitują naturalne drzewka, jednocześnie będąc odpowiedzialnym wyborem z punktu widzenia środowiska. W Wiecznie Żywe Choinki znajdziesz produkty renomowanej marki Adal, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania w zakresie wysokiej klasy sztucznych drzewek.