Girlanda na kominek

Girlanda na kominek

Girlanda na kominek jest specjalną dekoracją, która nie tylko wzbogaci wnętrze, ale może także pomóc w stworzeniu wspaniałej przestrzeni do wypoczynku. Jeżeli palenisko jest użytkowane, spędzenie tam zimowego wieczoru czy świątecznego popołudnia będzie wtedy jeszcze przyjemniejsze. W tym celu warto wybrać sztuczny wariant dekoracji, który będzie bezpieczny i nie wysuszy się pod wpływem temperatury. Taki asortyment o wysokiej jakości wykonania znajdziesz w sklepie Wiecznie Żywe Choinki.

Spis treści
Czy warto postawić na taką dekorację?
Duża wartość wizualna
Kwestia bezpieczeństwa
Sztuczny model dobrym wyborem
Jak z nich korzystać?
Wybierz naszą ofertę
Rozmieszczenie
Do wielu koncepcji

Czy warto zdecydować się na girlandę świąteczną na kominek?

Girlanda świąteczna na kominek stanowi ogromną wartość wizualną. Koncepcja przystrajania tego obszaru mocno wiąże się z tradycją umieszczania tam ozdobnych skarpet, do których wrzucano upominki dla dzieci. Zwyczaj ten wywodzi się z Włoch, choć dotąd praktykuje się go raczej na terenach Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Wielkiej Brytanii. Kominki zdobią jednak wiele domów i mieszkań, więc warto zadbać o ich wzbogacenie. Niektórzy mają wątpliwości dotyczące tego, czy nie stwarza to ewentualnego zagrożenia pożarowego. Jeśli mamy na uwadze kwestie bezpieczeństwa, najlepszym wyborem będą sztuczne wersje, które nie zajmą się ogniem i nie stracą swoich walorów wskutek ciepła.

Piękny element dekoracyjny

Sam obszar z kominkiem jest zwykle urokliwym i jednym z najciekawszych miejsc w całym domu czy mieszkaniu. Wzbudza on pozytywne skojarzenia, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Girlandy to z kolei szczególnie uniwersalne dekoracje, które niosą za sobą dużo możliwości i w zasadzie każdemu się podobają. Zestawienie tych dwóch elementów sprawia, że można uzyskać zapierający dech w piersiach efekt. Rejon przy kominku może wtedy jeszcze zyskać na znaczeniu i być czymś, co zachwyci wszystkich odwiedzających. W okresie świąt będzie to również miejsce, w którym mogą zgromadzić się wszyscy domownicy i członkowie rodziny, którzy przyjechali świętować Boże Narodzenie. W inne dni miejsce to może stanowić strefę relaksu w gronie najbliższych. Girlandy zdecydowanie pomogą w uczynieniu tego fragmentu mieszkalnego przy kominku prawdziwie magicznym miejscem.

Bezpieczeństwo

Czasem zdarza się, że kominek jest elementem jedynie dekoracyjnym, więc w takiej sytuacji nie ma żadnych wątpliwości, że nie stanowi on zagrożenia umieszczanych wokół niego dodatków. W większości przestrzeni mieszkalnych takie palenisko jest jednak wykorzystywane, zwłaszcza przy szczególnych okazjach, a do takich zalicza się na pewno okres Bożego Narodzenia. W takiej sytuacji można mieć pewne wątpliwości, czy umieszczanie girlandy na kominku i jego okolicach jest bezpieczne. Wiążę się to z wysokimi temperaturami, które wytwarza. Do tego, rozpalając w kominku czy dokładając ognia, zawsze pojawia się jakaś obawa o to, czy z ognia nie wystrzeli iskra. Wzbudza to wątpliwości, szczególnie jeżeli chodzi o naturalne warianty, które, jak przystało na rośliny, rzeczywiście mogą zająć się ogniem, ale przy tym ulegają wysuszeniu, przez co żywa girlanda może momentalnie stracić swoje walory nawet po jednym wieczorze przy mocno rozgrzanym kominku. Wybierając sprawdzonej jakości modele sztuczne, nie musisz mieć natomiast żadnych obaw, jeżeli chodzi o aspekty bezpieczeństwa.

Zalety sztucznych dekoracji

Bez względu na bliskość ognia czy wysokie temperatury syntetyczne girlandy nie stwarzają zagrożenia, a co bardzo ważne nie tracą także swoich walorów estetycznych. Oprócz tego mają one inne zalety. Co istotne, igliwie nie będzie odpadać i zanieczyszczać pomieszczenia. Korzystając z takiej dekoracji, nie należy się zatem obawiać, że każdego dnia będzie trzeba pod nią sprzątać. Poza tym girlanda może wisieć czy leżeć tak długo, jak tylko chcemy, a w wielu domach są to długie tygodnie od początku grudnia nawet do końca stycznia. Naturalne odpowiedniki tyle nie wytrzymają. Do tego ze sztucznej wersji skorzystasz nie tylko w jednym sezonie, ale przynajmniej przez kilka, co jest wygodne, a do tego rozsądne z perspektywy finansowej oraz ekologicznej.

Ozdobne girlandy do salonu

Jak wykorzystać girlandy bożonarodzeniowe na kominek?

Girlandy bożonarodzeniowe na kominek i nie tylko kupisz w sklepie Wiecznie Żywe Choinki. Mamy do wyboru różne wersje zarówno, jeżeli chodzi o wygląd, jak i długości. Dekoracje te są łatwe w mocowaniu, więc można je wykorzystać na różne sposoby. Najczęściej znajdują się na górze lub zgrabnie oplatają obszar wokół szyby, za którą znajduje się źródło ciepła. W praktyce sprawdza się to w dowolnych aranżacjach, zwłaszcza że do girland można dokładać dowolne ozdoby.

Nasza oferta

Zachęcamy do wybrania naszych girland, które podobnie jak oferowane przez nas choinki charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Dzięki temu są nie tylko piękne, ale i trwałe - spisują się dobrze przez wiele sezonów. W poszukiwaniu klasyki o prostej formie możesz wybrać warianty Standard Seria Apollo, Deluxe Seria Apollo czy Świerkowy. Z kolei wyjątkowy model MIX PE to girlanda zawierająca gałązki PE, jak i żyłki, swoim wyglądem mocno nawiązując do natury. Dysponujemy również girlandami o zaokrąglonym kształcie, czyli wariantami Rogale i Fason Rogal, które mają podobną formę, przy czym w tych drugich fragmenty girlandy dodatkowo zwisają swobodnie po bokach. Każdy z produktów dostępny jest w kilku rozmiarach, więc na pewno uda się znaleźć odpowiedni wariant do dowolnej przestrzeni.

Montaż

Częstą praktyką jest po prostu położenie girlandy na półeczce znajdującej się na górze kominka, zwykle nad paleniskiem. W takim przypadku nie trzeba jej specjalnie mocować, gdyż będzie pewnie leżała na płaskiej powierzchni. Oprócz tego dekoracje można przymocować do samej konstrukcji komina, korzystając ze sznurków, linek czy nawet dwustronnej taśmy. Girlandy często ustawia się też tak, żeby na górze układała się w poziomie, a następnie boki mogą oplatać kominek dookoła. W takiej sytuacji należy jedynie pamiętać, żeby zabezpieczyć dekorację tak, żeby żaden fragment nie utrudniał użytkowania drzwiczek paleniska i nie zawijał się do środka przy ich otwieraniu.

Do różnych stylów dekoratorskich

Dużym plusem jest to, że girlandy sprawdzają się w dowolnych aranżacjach. Oczywiście można je mocno kojarzyć z klasycznymi, tradycyjnie urządzonymi wnętrzami. Wtedy towarzyszą im często standardowe zawieszki czy czerwone bombki i łańcuchy. Tego typu dekoracje zaskakująco dobrze dopasowują się jednak i do wielu współczesnych koncepcji, w tym również tych minimalistycznych. Można wtedy nie sięgać po uzupełniające ozdoby, pozostawiając sam widowiskowy efekt, jaki daje zielona girlanda lub skorzystać z dodatkowych dekoracji w jasnych kolorach, które będą spójne z całością wnętrza. Girlanda na kominek to obrazek, który można kojarzyć z wielu kadrów filmowych, ale taka tradycja coraz częściej gości i w polskich domach. Jest to szalenie efektowne i pozwala przygotować w przestrzeni mieszkalnej obszar do wspólnego wypoczynku, który będzie dodatkowo cieszył wszystkich wizualnie. Z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie najlepiej będzie postawić na sztuczne girlandy, które w niczym nie ustępują tym naturalnym, jeżeli chodzi o wygląd. Takie produkty zamówisz w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.