Mała choinka. Jaką wybrać?

Mała choinka. Jaką wybrać?

Mała choinka sprawdzi się przy ograniczonym metrażu, ale nie tylko. Może ona posłużyć także jako część większej kompozycji świątecznej. Niektórzy po prostu preferują takie kompaktowe drzewka, chcąc ustawić je na meblach w domu czy biurze. Rozsądnym wyborem będzie sztuczny model, który będzie się nienagannie prezentował i posłuży przez wiele sezonów. Propozycje takich choinek odnajdziesz w naszej ofercie, zarówno w bardziej tradycyjnych wydaniach, jak i wersji typowo dekoracyjnej.

Spis treści
Kiedy postawić na taki wariant?
Model syntetyczny
Dekoracyjny wymiar takich choinek
Klasyczne modele
Drzewka białe i modele typowo dekoracyjne

Kiedy zdecydować się na małą choinkę? Odpowiednia nawet na biurko

Mała choinka to rozsądny wybór, gdy nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią. Takie drzewka można wstawić nawet na biurko lub inny mebel, gdy chcesz zadbać o ładne ozdobienie jakiejś powierzchni. Nawet kompaktowe warianty mogą się prezentować naprawdę doskonale i gwarantować wprowadzenie do wnętrza świątecznej atmosfery. Niewielkie wersje można też łączyć z większymi drzewkami oraz innymi dekoracjami, tworząc wyjątkowe kompozycje. Często można się z tym spotkać w punktach usługowych i w przestrzeni publicznej.

Niewielka przestrzeń

Podstawowym czynnikiem determinującym taką decyzję, może być oczywiście po prostu niewielka powierzchnia, jaka jest do dyspozycji. Nie wszędzie da się zmieścić drzewko choćby średnich rozmiarów, a przynajmniej nie w taki sposób, żeby nie ograniczyć funkcjonalności danej przestrzeni. Choinka jest tymczasem pewnym symbolem i także ta mniejsza może z powodzeniem zachwycać swoim wyglądem, zwłaszcza, gdy odpowiednio się ją przystroi. Warianty do 80 centymetrów, dostępne w naszym sklepie, z pewnością uda się zmieścić nawet w kameralnym pokoju. Takie decyzje często podejmują właściciele mieszkań o ograniczonym metrażu. W kawalerkach czy niewielkich lokalach 2-pokojowych liczy się każdy kawałek lokum, zatem taka wersja choinki jest tam czasem jedynym racjonalnym rozwiązaniem.

Uzupełnienie większej kompozycji

Takie modele z powodzeniem wykorzystuje się również w połączeniu z większymi choinkami, gdy przygotowywana ma być jakaś dekoracyjna kompozycja. Jest to może rzadko spotykane w domach czy mieszkaniach, ale bardzo często choćby w galeriach handlowych. Na takie propozycje mogą się też zdecydować właściciele sklepów, restauracji czy innych punktów usługowych. W okresie zimowym zwykle umieszcza się tam trochę świątecznych akcentów. Wykorzystanie kilku dużych choinek może zabrać zbyt wiele miejsca, ale wstawienie do lokalu jednego większego drzewka i paru małych, może być naprawdę dobrym pomysłem.

Małe choinki sztuczne

Ozdobienie stanowiska pracy lub mebla w przestrzeni mieszkalnej

Ważnym aspektem jest to, że drobna choinka może stać nie tylko na podłodze, ale i na meblach czy innej podstawie. W przestrzeni mieszkalnej może to być po prostu stół, komoda, stolik czy nawet parapet. Kompaktowe warianty są też jednak ciekawym rozwiązaniem w przypadku obiektów biurowych. Małe drzewko spokojnie zmieści się na biurku, więc może stanowić świąteczny akcent nawet bezpośrednio na stanowisku pracy, nie przeszkadzając oczywiście w obowiązkach.

Dlaczego warto wybrać małą choinkę sztuczną?

Decydując się na małą choinkę, rozsądnie jest wybrać wariant sztuczny. Mimo niewielkiego rozmiaru, takie drzewko będzie równe i dopracowane pod względem wyglądu. Nie musisz przejmować się podlewaniem czy sprzątaniem igieł, a drobne modele są do tego niezwykle proste w przechowywaniu. Współcześnie takie wyroby przygotowywane są z materiałów, które można potem przerobić, a do tego z choinki będziesz korzystać przez wiele sezonów. Oznacza to korzystniejszą sytuację dla środowiska, a w pewnej perspektywie czasowej także oszczędność pieniędzy.

Wygodne użytkowanie i przechowywanie

Jednym z ważnych argumentów przemawiających za wyborem syntetycznego drzewka jest już sam wygląd. Mniejsze warianty żywe często bywają niezbyt równe czy wybrakowane względem gałązek. Sprzedawcy skupiają się na plantacjach większych choinek, zatem spośród tych niższych wielokrotnie nie ma specjalnego wyboru. Sztuczny model zawsze będzie efektowny, a do tego jest znacznie mniej angażujący. Świeże drzewko trzeba podlewać i sprzątać opadające igliwie. Te dwa aspekty byłyby tym bardziej problematyczne, gdyby chciało się postawić choinkę na meblu, gdyż grozi to zabrudzeniami czy zalaniem. W wariantach syntetycznych oczywiście nie ma takich obaw. Nie trzeba się też przejmować ich umiejscowieniem w pobliżu ewentualnych źródeł ciepła czy prądu, gdyż dobre produkty będą bezpieczne w użytkowaniu. Kompaktowe modele sztuczne mają przy tym dodatkowy atut tego, że są po prostu małe. Można je zatem bez problemu przenosić i przechowywać.

Korzyści ekologiczne i finansowe

Sztuczne drzewko służy przez wiele sezonów, dzięki czemu nie trzeba wycinać każdego roku świeżych choinek. Na przestrzeni lat oznacza to korzyści dla środowiska. Jednocześnie Adal wykorzystuje w swoich produktach polietylen, który jest poddawany procesowi recyklingu. Po zakończeniu użytkowania choinki, można zatem przekazać ją w celu wykorzystania materiału do innych celów. Kwestia wielokrotnego korzystania z takiej ozdoby przez przynajmniej kilka lat, sprawia, że jest to korzystne także z punktu widzenia oszczędności pieniędzy. Choć jednorazowy wydatek jest wyższy, to z czasem koszt okazuje się być mniejszy, niż w przypadku kupowania co roku nowej choinki.

Mała choinka dekoracyjna ozdobi wnętrze. Zdecyduj się na białą choinkę z naszego sklepu

Małe choinki dekoracyjne potrafią odmienić wnętrze, zwłaszcza, gdy zdecydujesz się na odważniejszy model, jak choćby białą choinkę. W naszym sklepie mamy do zaoferowania dość klasyczne, proste drzewka, które polecamy, gdy masz po prostu niewiele miejsca i poszukujesz tradycyjnej choinki, lecz o niewielkiej wysokości. Dysponujemy też jednak wariantami ośnieżonymi, a nawet specjalną dekoracją, złożoną z trzech elementów.

Klasyczne propozycje z naszej oferty

Jeśli szukasz raczej klasycznego, lecz po prostu mniejszego drzewka, to polecamy model Mini. To warianty o standardowym zagęszczeniu gałązek i prostej formie. Świetnie sprawdzą się w kameralnych przestrzeniach. Są one dostępne w opcji 40-, 60- lub 80-centymetrowej. Inną propozycją z tej grupy jest model Lena, dość smukły, lecz z zachowaniem optymalnych proporcji. Sprzedajemy wersje 40 lub 70 cm. Choinki te świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach czy w przestrzeni biurowej.

Warianty typowo dekoracyjne i ośnieżone

Osobom preferującym mniej szablonowe rozwiązania, mamy do zaoferowania choinki ośnieżone w niewielkich rozmiarach, w tym kilku modelach poniżej metra wysokości. W takim wariancie dostępne są również choinki Mini. Ciekawym wyborem będzie ośnieżony Świerk Alpejski, a zatem efektowne drzewko na solidnym pniu i z drewnianym stojakiem. Opcją typowo dekoracyjną są Drzewka Alpejskie w jucie. To kompozycja trzech niewielkich drzewek, przymocowanych na podstawie owiniętej jutą. Ta stylowa dekoracja dostępna jest w klasycznej wersji zielonej, jak i w wariancie ośnieżonym. Małe choinki przydają się w niewielkich pomieszczeniach, gdyż nie zajmują dużo miejsca i można je ustawić na podłodze lub meblach. Często wykorzystuje się je w towarzystwie większych drzewek, przy specjalnych kompozycjach. Polecamy wybór modeli sztucznych Adal, dostępnych w naszym sklepie. Będą się one doskonale prezentowały, a sam wybór jest opłacalny pod względem ekologicznym i finansowym. Możesz zdecydować się na bardziej klasyczne lub niestandardowe drzewko o kompaktowych wymiarach.