Malutkie choinki

Malutkie choinki

Malutkie choinki są chętnie wybierane, gdy kupujący planują udekorować jakąś przestrzeń o niewielkiej powierzchni. Dotyczy to tymczasem wielu mieszkań, ale i pomieszczeń biurowych lub usługowych. Mniejsze modele wciąż mogą się dobrze prezentować, pod warunkiem dobrego wykonania, które będzie naprawdę najwyższej jakości w przypadku dostępnego u nas asortymentu marki Adal. Zachęcamy zatem do zakupu takich wariantów i to w wygodnej, internetowej formie.

Spis treści
Zalety takich wersji
Niewielkie wymiary
Odpowiedni symbol
Nasza oferta w tym zakresie
Jak je zaprezentować?
W jakich miejscach znajdują zastosowanie?
Ekspozycja
Ozdobienie

Atuty malutkich choinek

Malutkie choinki mogą się wspaniale prezentować, mimo niewielkiego rozmiaru, który stanowi ich główną zaletę, ponieważ dzięki temu można je zmieścić nawet w najmniejszych pokojach. To dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie uda się wstawić dużego drzewka lub zwyczajnie nie chce się tego robić, ze względów praktycznych. Choinka tego typu wciąż stanowi wspaniałą symbolikę tego wyjątkowego okresu w roku. Koniecznie zdecyduj się na sprawdzone produkty, a takie odnajdziesz w naszej ofercie.

Kompaktowy rozmiar

Takie drzewka wyróżniają się rzecz jasna ograniczonymi wymiarami, co dotyczy nie tylko wysokości, ale i średnicy. Jest to gwarancja tego, że nie zajmą one wiele miejsca, dzięki czemu można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie liczy się maksymalna oszczędność przestrzeni. Może ona wynikać z różnych kwestii. Najczęściej sytuacja związana jest z ograniczonym metrażem, który nie pozwala na wstawienie do wnętrza standardowej choinki. Niektórzy zwyczajnie nie chcą również umieszczać w swoich pomieszczeniach większych dekoracji, gdyż nie odczuwają takiej potrzeby, a do tego nie chcą się zajmować strojeniem dużej choinki czy przejmować się tym, że ograniczy ona przestrzeń użytkową w danym pokoju. Małe modele często są do tego świetnym rozwiązaniem dla właścicieli psocących kotów czy psów, ponieważ takie choinki można ustawić poza zasięgiem pupili czy lepiej je zabezpieczyć przed ewentualnym wywróceniem, a nawet jeśli dojdzie do ich przewrócenia, będzie to mniej problematyczne od upadku dużego drzewka.

Symbolika świąteczna

Choinki na trwałe zapisały się już w naszej kulturze i w grudniu pojawiają się w zasadzie w każdym domu czy mieszkaniu. Warto zaznaczyć, że bez względu na rozmiar, takie drzewko staje się wspaniałym symbolem, nawet jeżeli chodzi właśnie o te mniejsze modele. To sposób nie tylko na przypomnienie o całej celebracji Bożego Narodzenia, ale i dekoracja, która od razu wprowadza do wnętrza pewien wyjątkowy nastrój. Obecnie jest to symbol zdecydowanie wykraczający poza same ramy religijne tego okresu, ponieważ Święta po prostu kojarzą się wszystkim z czasem przyjaznym, pełnym radości i spokoju. Takie odczucia od razu wywołuje i widok samej choinki, dlatego w tym okresie są one tak powszechnie widoczne. Drzewko świąteczne z pewnością wprowadzi odpowiednią atmosferę do każdej przestrzeni i sprawi, że poczujesz się lepiej - nawet gdy będzie to wariant o niewielkich rozmiarach.

Wybierz te z naszej oferty

Przy mniejszych choinkach wręcz jeszcze istotniejsze jest to jak są one wykonane. Te gorszej jakości, dostępne w marketach i sklepach wielobranżowych, często nie wnoszą żadnej wartości wizualnej, a do tego szybko ulegają podniszczeniu. U nas dostępny jest jednak asortyment renomowanej na tym rynku marki Adal, zajmującej się produkcją choinek sztucznych od wielu lat. Drzewka są zatem dopracowane, a do tego zachowują swoją wartość przez długi czas, więc można korzystać z tej samej choinki przez przynajmniej kilka sezonów. Osobom poszukującym najmniejszych wariantów polecamy modele Mini oraz Lena. Oprócz tego w kategorii niewielkich choinek do 80 cm wysokości, oferujemy także wersje ozdobne, takie jak Świerk Alpejski oraz Drzewka Alpejskie w Jucie, przy tym te wersje dostępne są również w opcji ośnieżonej. Zakupy w naszym sklepie odbywają się w wygodny, internetowy sposób, a zamówione produkty trafią do Ciebie z dostawą pod wyznaczony adres.

Choinki sztuczne małe

Jak wyeksponować malutkie choinki sztuczne?

Malutkie choinki sztuczne wymagają nieco innego podejścia względem swoich większych odpowiedników. W praktyce korzysta się z nich zarówno w obszarach prywatnych, jak i publicznych. Raczej nie powinno się ich ustawiać na podłodze, gdyż będą one słabo widoczne. Istotne jest zatem ich należyte wyeksponowanie. Nie należy rezygnować z typowo choinkowych dekoracji, które podniosą walory estetyczne i takich wariantów.

Gdzie się z nich korzysta?

Najczęściej pojawiają się one w małych mieszkaniach, gdzie często liczy się dosłownie każdy kawałek przestrzeni. Kawalerki w dużych miastach mają i po kilkanaście metrów kwadratowych metrażu, więc w takich obszarach trudno o wstawienie normalnej choinki, bez zakłócenia porządku i swobody funkcjonowania w takim lokalu mieszkalnym. Nie oznacza to jednak, że trzeba wtedy rezygnować z choinki, gdyż wystarczy sięgnąć po najmniejsze modele. Chętnie wykorzystuje się je do tego w punktach usługowych czy biurach, w których dekoracja ma wprowadzać stosowny nastrój, ale bez ograniczania przestrzeni dla klientów lub pracowników. Wreszcie takie malutkie modele mogą być częścią opraw świątecznych, towarzysząc większym modelom.

Odpowiednie ustawienie

Przy takich wariantach trzeba szczególnie dobrze przemyśleć samo ustawienie drzewka. Wersje sztuczne mają duży atut w postaci tego, że nie trzeba się przejmować tym, żeby nie stały blisko źródeł ciepła, jak robi się to zwykle przy naturalnych wariantach. Małe choinki nie powinny natomiast stać na podłodze, gdyż będą słabo widoczne, a wiele osób może ich w ogóle nie zauważyć. Najlepiej jeżeli znajdą się zatem na podwyższeniu, na wysokości wzroku. Najczęściej można się zatem spotkać z ustawianiem ich na komodach, szafkach czy stolikach. Z powodzeniem odnajdą się jednak i na biurkach lub przykładowo wyeksponowanych parapetach. W takiej sytuacji od razu rzucą się w oczy i będą cieszyć równie mocno jak duże choinki.

Dekoracje

Pomimo takich rozmiarów wciąż warto jest przystroić takie drzewka, choć oczywiście nie przesadzając w tym przypadku z nadmiarem ozdób. Warto ograniczyć się zatem do jednego łańcucha, subtelnego pasma światełek i kilkunastu bombek, żeby nie uzyskać efektu przesytu oraz nie zasłonić całości drzewka dodatkowymi dekoracjami. Przy odpowiednim podejściu takie małe choinki można jednak naprawdę wspaniale udekorować, zarówno z myślą o aranżacjach typowo klasycznych, ale i takich nowoczesnych. Przy ośnieżonych wariantach można tymczasem nawet zrezygnować ze strojenia, ciesząc się bezpośrednim wyglądem takich modeli i zaskakującym efektem jaki dają one we wnętrzach. Malutkie choinki wciąż mogą się pięknie prezentować i wprowadzać do wybranych pomieszczeń świąteczny klimat. Stosuje się je zatem w mieszkaniach, biurach czy sklepach oraz punktach usługowych, zwykle ustawiając je na podwyższeniu, żeby były one stosownie wyeksponowane. Takie warianty o najwyższej jakości wykonania, znajdziesz w ofercie naszego sklepu.