Jaką choinkę sztuczną wybrać?

Jaką choinkę sztuczną wybrać?

Jaką choinkę sztuczną wybrać? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ wiele zależy od indywidualnych preferencji. Na pewno warto poszukać takich o wysokiej jakości wykonania i zwrócić szczególną uwagę na dobranie właściwego rozmiaru dekoracji. Potem pozostaje skupienie się na kwestiach estetycznych, ponieważ takie drzewka świąteczne są przygotowywane w różnych stylach. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz swój wymarzony model.

Spis treści:
Sprawdź nasze propozycje
W różnych rozmiarach
Na co uważać przy wyborze?
Dlaczego sztuczna?
Tworzywo
Parametry

Zastanawiasz się, jaką choinkę sztuczną wybrać? Sprawdź naszą ofertę

Jaką choinkę sztuczną wybrać? Przede wszystkim taką, która jest dobrze wykonana, charakteryzując się pięknym wyglądem i wytrzymałością. Taki asortyment odnajdziesz w ofercie sklepu Wiecznie Żywe Choinki, gdzie proponujemy produkty marki Adal. To doświadczony producent, który przywiązuje dużą uwagę do szczegółów. Dostępne w ofercie choinki posiadają oznaczenie TÜV Rheinland, co oznacza, że przeszły pomyślnie proces certyfikacji, spełniając kryteria i aspekty dotyczące jakości oraz bezpieczeństwa wyrobów.

Małe

Dla przejrzystości i wygody poszukiwania, produkty podzieliliśmy w ramach klarownych kategorii, ze szczególnym uwzględnieniem rozmiaru drzewek. Znajdziesz u nas choćby choinki sztuczne małe do 80 cm, które mają kompaktowe wymiary, poszukiwane jednak przez wielu nabywców. Często jest to świetny wybór do kameralnych mieszkań, gdzie liczy się oszczędność przestrzeni. Takie choinki są popularnym wyborem w niektórych obszarach publicznych, a w szczególności w sklepach i punktach usługowych czy biurach. Ich dużym plusem jest to, że można je ustawić na parapecie czy meblach, dzięki czemu są dobrze widoczne, a jednocześnie nie zaburzają funkcjonalności danego pomieszczenia. W tej sekcji możesz wybrać standardowe, zielone drzewka, jak model Mini czy Lena, ale do tego dostępne są małe, lecz szczególnie dekoracyjne choinki, czyli choćby wersja Mini Ośnieżona, Świerk Alpejski czy ozdoba Drzewka Alpejskie w jucie, która składa się z trzech niewielkich choinek na jednej podstawie.

Średnie

W przypadku gospodarstw domowych najczęściej poszukiwane są choinki średnich rozmiarów, które umieściliśmy w kilku kategoriach. Proponujemy szeroki wybór choinek sztucznych PVC do 240 cm, choinek sztucznych żyłkowych do 240 cm i choinek sztucznych Premium PE do 240 cm. W tych ostatnich zewnętrzne gałązki są wykonane z polietylenu, który jeszcze lepiej imituje prawdziwie igliwie, a do tego jest elastyczny oraz można go poddać procesowi recyklingu. Drzewka PE są zatem szczególnie dobrym wyborem dla osób wymagających i dbających o ekologię. Osobom poszukującym białych modeli polecamy choinki sztuczne ośnieżone do 240 cm PVC i MIX PE. Wreszcie posiadamy w ofercie choinki sztuczne na pniu do 240 cm, które jak sama nazwa wskazuje, są osadzone na pniach, a te przygotowane są z kolei z naturalnego drewna.

Duże i olbrzymie

Jeżeli potrzebujesz czegoś większego, odpowiednie produkty znajdziesz w kategorii dużych choinek sztucznych od 270 cm do 500 cm. Uwzględniliśmy tam kilkanaście modeli w różnych stylach wykonania. Dekoracje świąteczne o takich parametrach mogą być dobre do bardzo dużych domów i znajdują już zastosowanie w wielu obszarach publicznych. Do przestrzeni komercyjnych mogą się poza tym nadawać choinki gigant, które są już ogromnych rozmiarów, osiągając od kilku do ponad dwudziestu metrów wysokości. Mogą to być klasyczne wersje na bazie stożkowej, jak choinka Gigant Standard, Gigant Exclusive czy Gigant Exclusive Slim, jak i również olbrzymy na pniu, a mianowicie warianty Gigant Moje Drzewko, Gigant Sosna na pniu i Gigant Sosna na pniu Extra. Choinki gigant przygotowujemy na zamówienie, zatem w celu ich zakupienia zapraszamy do kontaktu.

Choinki żyłkowe wybór

Jaką choinkę sztuczną wybrać? Co będzie istotne przy wyborze?

Rozważając to, jaką choinkę sztuczną wybrać, warto mieć na uwadze, że w dostępnym asortymencie panuje ogromne wręcz zróżnicowanie. Na wstępie warto się zastanowić, czego oczekujesz od swojego drzewka świątecznego. Czy ma to być coś bardziej tradycyjnego, a więc model imitujący sosnę czy jodłę? Posiadamy różne wersje w takim stylu, lecz przygotowaliśmy także coś dla osób poszukujących nieco mniej typowych rozwiązań. Przy kwestiach estetycznych możesz się kierować całkowicie osobistymi preferencjami, natomiast dochodzą jeszcze do tego pewne ogólne kryteria, które będą istotne przy późniejszym użytkowaniu produktów.

Czemu warto postawić na sztuczną?

Przed wyborem choinki sztucznej wiele osób zastanawia się najpierw, czy wybrać właśnie taką, czy może jednak żywą. W praktyce wersje z tworzywa mają sporo atutów, w tym użytkowych. Taka choinka jest prosta w rozkładaniu i przystrajaniu, a po jej ustawieniu nie trzeba się obawiać o konieczność podlewania czy sprzątania igliwia, a drzewko może stać tak długo, jak chcesz. Z dobrych jakościowo choinek można korzystać spokojnie przez kilka lat i w tym czasie zauważysz, że będzie to opłacalne finansowo na tle kupowania co roku naturalnej choinki. W takiej perspektywie czasowej jest to na dodatek odpowiedzialne ekologicznie, ponieważ produkcja jednego drzewka z tworzywa wygeneruje mniej zanieczyszczeń niż wyhodowanie i transportowanie kilku żywych wariantów.

Materiał

Jednym z podstawowych kryteriów podziału choinek w ofercie jest rozróżnienie wykorzystanych materiałów. Standardowym wyborem są te z PVC, które są jednak naprawdę dobre jakościowo. Spokojnie można je użytkować przez kilka lat, a gałązki dobrze się prezentują i można je odpowiednio modelować. Inną propozycją są choinki żyłkowe, w których wykorzystuje się dodatkowo żyłkę, która przekłada się w dużej mierze na to, iż takie warianty są szczególnie puszyste. Opcje żyłkowe były dość popularne przed laty, a obecnie zdecydowanie powracają do łask i decyduje się na nie coraz więcej osób. Żyłkę wykorzystywaną w naszych choinkach sprowadzamy z Włoch. Wreszcie sprawdzonym wyborem będą choinki PE, uznawane obecnie za najlepsze jakościowo. Gałązki tych drzewek w większości produkujemy sami. Są one nieco droższe od tych z samego PVC, ale w zamian za to gwarantują jeszcze większą wytrzymałość i niezapomniane wrażenia wizualne. W modelach MIX PE całość drzewka uzupełniają przy tym gałązki z PVC, które zagęszczają dekorację.

Rozmiar

Wybór stylu wykonania drzewka jest już uzależniony od gustu, natomiast jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wybór drzewka, które będzie niedopasowane do danej przestrzeni, jeżeli chodzi o rozmiar. Jeśli nie chce się zajmować zbyt dużo powierzchni, spokojnie można wybrać mniejsze lub średniej wielkości drzewko, lecz sporym problemem będzie już wybranie zbyt dużej choinki. Jeżeli do pokoju wstawi się choinkę, która zajmie połowę dostępnej przestrzeni, szybko okaże się, że wcale nie prezentuje się to najlepiej, a do tego domownicy czy goście z dużą dozą prawdopodobieństwa będą potrącać taką dekorację, która zaburzy ciągi komunikacyjne. Warto zachować zatem umiar i proporcje. Na szczęście choinki sztuczne w naszym sklepie są dostępne w wielu rozmiarach, więc na pewno znajdziesz taką o idealnych parametrach. Jeżeli koniecznie chcesz naprawdę wysoką choinkę, ale taką, która nie przeszkodzi w codziennym funkcjonowaniu, zwróć uwagę na propozycje wąskich modeli, w których została pomniejszona średnica, czyli choćby choinki Silhouette. Jaką choinkę sztuczną wybrać? Przegląd jest naprawdę duży, przy czym warto kierować się w szczególności odpowiednim rozmiarem i stylem dopasowanym do własnych preferencji estetycznych. Zachęcamy do postawienia na wysokiej jakości choinki sztuczne z naszego sklepu, gdzie znaleźć można także piękne girlandy i wianki świąteczne.