Ekologiczna sztuczna choinka

Ekologiczna sztuczna choinka

Ekologiczna sztuczna choinka to przedmiot, który jest tematem wywołującym nieustanne dyskusje. Dla wielu osób wydaje się to niemożliwym, by sztuczne drzewko było ekologiczne. Zwykle zakłada się z góry, że lepsze dla środowiska jest wybranie naturalnego drzewka. Warto jednak zapoznać się ze specyfiką produkcji, jak i użytkowania obu takich wariantów. Można wtedy wyciągnąć ciekawe wnioski, które dają dużo argumentów na korzyść modeli syntetycznych dobrej jakości, a takie właśnie znajdziesz w asortymencie naszego sklepu - Wiecznie Żywe Choinki.

Spis treści:
Wybierz nasz sklep
Oferta
Dlaczego warto?
Zalety
Kwestia zanieczyszczenia
Długość użytkowania
Inne korzyści

Wybierz ekologiczną choinkę sztuczną z naszego sklepu

Ekologiczna sztuczna choinka może być równie piękna, jak choinka naturalna. Decydując się na nią, masz świadomość, że postępujesz w odpowiedzialny sposób w kontekście środowiskowym. W tym celu trzeba się jednak zdecydować na asortyment od dobrego, sprawdzonego producenta. W naszym sklepie kupisz produkty marki Adal, cieszącej się wielką renomą na rynku choinek sztucznych.

Nasza oferta

Jeśli szukasz bardzo kompaktowego drzewka, sprawdź małe choinki sztuczne do 80 cm. Znajdziesz tam różne propozycje, od modeli bardziej klasycznych do wariantów o szczególnie ozdobnym charakterze. Popularnym wyborem do domów i mieszkań są choinki PVC do 240 cm oraz choinki żyłkowe do 240 cm. Znajdziesz u nasz szeroki wybór modeli w tych kategoriach. W poszukiwaniu ekologicznego drzewka polecamy jednak szczególnie choinki MIX PE do 240 cm, a więc takie w których część gałązek jest wykonanych z polietylenu, czyli tworzywa sztucznego nadającego się do recyklingu. Jeśli szukasz bardziej dekoracyjnych drzewek, sprawdź do tego kategorie choinek ośnieżonych do 240 cm czy choinek na pniu do 240 cm. Z myślą o większych przestrzeniach oddajemy do dyspozycji choinki duże od 270 do 500 cm. W kategorii tej odnajdziesz modele z PVC oraz MIX PE. Z myślą o przestrzeniach publicznych sprzedajemy jeszcze większe choinki gigant, przy czym są to produkty realizowane na zamówienie, więc zapraszamy do kontaktu w celu ich zakupienia.

Dlaczego warto wybrać dostępne u nas produkty?

Sprzedajemy produkty marki Adal, czyli wieloletniego producenta choinek sztucznych. Dzięki temu masz gwarancję, że będą one najwyższej jakości, co potwierdzają certyfikaty wydane przez europejskie i amerykańskie laboratoria. Potwierdza to choćby oznaczenie TÜV Rheinland, które oznacza, iż wyroby przeszły wymagający proces certyfikacji, spełniając określone kryteria i aspekty istotne z perspektywy bezpieczeństwa. Właśnie w kontekście bezpieczeństwa, dużym atutem dostępnych u nas choinek jest certyfikat o niepalności. Z perspektywy użytkowej z pewnością docenisz dwa autorskie rozwiązania technologiczne producenta proponowanych przez nas choinek. Pierwszym z nich jest Hook In System, umożliwiający montaż i demontaż poszczególnych gałązek. Drugi to Quick Distribute System, który można porównać do działania parasolki - fragmenty choinki rozłożysz i złożysz jednym ruchem. Przy poszczególnych modelach znajdziesz oznaczenia, który z systemów został wykorzystany w danej choince.

Ekskluzywne choinki sztuczne

Czy choinka sztuczna może być ekologiczna i jakie ma zalety?

Ekologiczna sztuczna choinka to hasło, które nadal dla niektórych brzmi nieprzekonująco. Fakty coraz bardziej przemawiają jednak za takimi modelami, szczególnie w obliczu coraz większych możliwości technologicznych i coraz lepszych jakościowo materiałów. Warto przyjrzeć się argumentom, które wskazują, że może jednak warto zdecydować się na taką wersję drzewka świątecznego.

Kwestia zanieczyszczenia

Nie ma wątpliwości, że produkcja jednej choinki sztucznej wiąże się z wygenerowaniem znacznie większej ilości zanieczyszczeń od wyhodowania jednej naturalnej. Warto jednak pamiętać, że żywe choinki także stanowią pewne obciążenie dla środowiska. Z czasem okazuje się, że nawet większe niż można by się było tego spodziewać. Pamiętajmy też, że naturalne choinki pakowane są w siatki z taniego plastiku, który nie będzie się nadawał do recyklingu i wyląduje na wysypisku śmieci. W kontekście samego przygotowania choinek, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę fakt, że takie drzewka trzeba wyciąć, a potem przetransportować i to często również na dłuższych trasach. Do tego należy dołożyć zanieczyszczenia związane z samym utrzymaniem plantacji i ewentualnymi środkami chemicznymi, z których mogą korzystać ich właściciele. Patrząc jednostkowo, wciąż trudno to porównać do produkcji modelu sztucznego, ale różnica polega na tym, że w przypadku tego drugiego, będziesz z niego korzystać dłużej niż tylko przez jeden sezon. Naturalne choinki mogą tymczasem przetrwać najwyżej kilka tygodni, więc co roku trzeba kupować nowe. Warto przyjrzeć się zatem temu, jak wypada kwestia zanieczyszczeń w długoterminowej perspektywie.

Wieloletnie użytkowanie

Rzetelnego porównania można dokonać w zasadzie dopiero, gdy zwróci się uwagę na długość użytkowania choinki sztucznej. Taką kupuje się z myślą o korzystaniu z niej jak najdłużej. Zwykle nie trzeba się przejmować koniecznością jej wymiany, dopóki nie straci ona nic ze swoich walorów estetycznych. W praktyce, z dobrej jakości modeli syntetycznych, korzystasz przynajmniej kilka lat. Przy odpowiednim przechowywaniu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten czas wydłużył się nawet do kilkunastoletniego okresu. Tym samym na dobrą sprawę zanieczyszczenia związane z jedną choinką sztuczną, trzeba zestawić z tymi wygenerowanymi przez kilka czy kilkanaście wersji naturalnych, które kupiłoby się w tym czasie. Na tym tle okazuje się już, że poziom zanieczyszczenia środowiska z tego tytułu będzie porównywalny, a być może nawet mniejszy w przypadku drzewka sztucznego. Dla osób nastawionych na ekologię najlepszym wyborem będą do tego choinki z PE, dzięki czemu elementy z tego materiału będą mogły być potem ponownie przetworzone.

Inne korzyści sztucznych drzewek

Długoterminowa perspektywa korzystania z takiej choinki jest nie tylko korzystna dla środowiska, ale też jest ekonomiczna. W tym czasie przekonasz się, że zaoszczędzisz dużo pieniędzy, które wydałbyś na kolejne naturalne drzewka, które z roku na rok stają się coraz droższe. Dużym plusem choinek sztucznych jest do tego wygoda. Modele mają dopasowane odpowiednie stojaki i są łatwe w ustawieniu. Potem nie trzeba ich podlewać czy przejmować się opadającym igliwiem. Z podobnych względów warto się zainteresować również innymi dekoracjami świątecznymi wykonanymi ze sztucznego igliwia, które są dobrą alternatywą dla tych przygotowywanych z naturalnych gałązek. Polecamy dostępne w naszym sklepie girlandy czy wianki. Ekologiczna sztuczna choinka to kwestia jak najbardziej realna. Nawet podstawowe modele z PVC wypadają dobrze dla środowiska, gdy kupujesz je z myślą o wieloletnim wykorzystywaniu. Jeszcze bardziej odpowiedzialnym wyborem są warianty z PE, które można potem ponownie przetworzyć. W naszym sklepie znajdziesz sprawdzony asortyment marki Adal. Zachęcamy do skorzystania z oferty.