Duża choinka na pniu

Duża choinka na pniu

Duża choinka na pniu na pewno zrobi ogromne wrażenie, pięknie się prezentując. Takie warianty są niezwykle oryginalne i mają wiele atutów, a w wydaniu sztucznym mogą być przygotowane w naprawdę dużych rozmiarach. Z tego względu są chętnie wybierane do przestrzeni publicznych, zwłaszcza w rejonach, w których przygotowana będzie cała oprawa z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W poszukiwaniu wysokiej jakości produktów, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

SPIS TREŚCI

W naszej ofercie
Propozycje
Dlaczego warto ją wybrać?
Wygląd
Kwestia strojenia
Do przestrzeni publicznej
Gdzie się sprawdzi?
Dlaczego się tam pojawiają?

Duże choinki na pniu w naszej ofercie

Duża choinka na pniu jest wyjątkowym modelem, którego producentem jest firma Adal, a produkty tej marki znajdziesz właśnie w naszym sklepie internetowym. Dostępne drzewka świąteczne są wysokiej jakości, czego potwierdzeniem jest m.in. certyfikat TÜV Rheinland. Oznacza on, że produkty przeszły pomyślnie proces weryfikacji pod kątem pewnych ściśle określonych kryteriów dotyczących bezpieczeństwa. Do domów czy mieszkań polecamy choinki sztuczne na pniu do 240 cm. Możesz jednak zamówić u nas także wersje zdecydowanie większe. Jeśli jesteś nimi zainteresowany, skontaktuj się z nami.

Nasze propozycje

Pokaźnych rozmiarów warianty na pniu znajdziesz w sekcji choinek gigant. Ciekawym wyborem jest wariant My Tree, który nie jest przygotowany na stelażu w kształcie stożka. Gałęzie ze sztucznego igliwia mocowane są bezpośrednio na głównym trzpieniu, który jest pokryty imitacją kory drzewnej. Daje to bardzo atrakcyjny efekt wizualny. Ciekawym wyborem będą również choinki, które mają bardziej wyeksponowany drewniany pień. Pod tym względem można wyróżnić dwa inne modele: choinka gigant Sosna na pniu i choinka gigant Sosna na pniu Extra. Pierwszy wariant posiada gałęzie rozpoczynające się mniej więcej od połowy pnia, a w wydaniu Extra gałęzie zaczynają się już zdecydowanie niżej, ale nadal eksponując pień. Drzewa te są dostępne w różnych rozmiarach, sięgających od pięciu do nawet kilkunastu metrów wysokości. Modele mogą być przygotowane zarówno w wydaniu do użytku wewnętrznego, jak i w wersji idealnej na zewnątrz. Modele gigant są realizowane na zamówienie, więc w celu ich zakupienia, zapraszamy do kontaktu. Polecamy również inne choinki oraz dekoracje świąteczne z naszej oferty.

Czemu duża choinka na pniu jest dobrym pomysłem?

Duża choinka na pniu odróżnia się nieco od takiej klasycznej, gdyż modele sztuczne mimo wszystko nie są kojarzone z drewnianą podstawą. Takie wersje zyskują jednak na popularności i sięga po nie coraz więcej osób - a po te większe modele - podmiotów publicznych. Przemawiają za tym przede wszystkim aspekty estetyczne.

Atuty wizualne

Modele na pniu są cenione przede wszystkim za swój wygląd. Wyraźnie zaznaczony pień sprawia, że wizualnie drzewo wydaje się być jeszcze solidniejsze. Przy modelach o dużych lub bardzo dużych wymiarach, będzie to robić szczególne wrażenie. Jednocześnie sam element pnia jest przy okazji elementem, który jeszcze bardziej przybliża wariant sztuczny do naturalnych odpowiedników. Zdecydowanie warto rozważyć taką alternatywę dla naturalnego drzewka.

Choinka gigant

Przystrojenie

Sporym plusem wersji na pniu jest ich duża wartość dekoracyjna sama w sobie. Takie drzewka świąteczne prezentują się na tyle ciekawe, że nie wymagają dużej ilości ozdób. Zwykle wystarczy okrasić je oświetleniem LED i ewentualnie niewielką ilością tradycyjnych dekoracji. Zależnie od planowanego stylu, można przy tym dobrać różną kolorystykę. Modele na pniu pasują do różnorodnych aranżacji. Prezentują się pięknie w klasycznym czerwonym czy złotym zestawie ozdób, ale można je również przybrać w odcieniach srebrnych, niebieskich czy zielonych i wciąż będą znakomicie wyglądać. W przypadku wersji na pniu warto jednak zwykle stosować zasadę minimalizmu i nie przesadzać z liczbą ozdób, żeby nie zaburzyć walorów dekoracyjnych samego drzewa. Idealnie sprawdzą się też ozdoby drewniane, które jeszcze bardziej podkreślą naturalność i prostotę tego modelu. W naszej ofercie znajdziesz eko bombki, które są lekkie, minimalistyczne dostępne w wielu wzorach.

Duża choinka na pniu jako dobre rozwiązanie do przestrzeni publicznych

Duża choinka na pniu jest domeną raczej obszarów publicznych, gdzie można wykorzystać modele przekraczające nawet kilka metrów wysokości. W tych prywatnych dominują mimo wszystko warianty do 240 cm. W nieograniczonych powierzchniowo i wysokościowo przestrzeniach często pojawiają się klasyczne modele stożkowe, ale opcje na pniu zyskują duże uznanie i również stają się coraz popularniejsze.

Gdzie się sprawdzi?

Ogromne modele na pewno będą doskonałym wyborem z myślą o rynkach czy placach miejskich. Większość dużych miast decyduje się w grudniu na postawienie wielkiej choinki w jakimś charakterystycznym, często uczęszczanym miejscu. Co więcej, coraz częściej można się spotkać z podobnymi decyzjami ze strony innych jednostek samorządowych, w szczególności gmin, które kupują takie drzewko z myślą o umieszczeniu go w którejś z mniejszych miejscowości. Tego typu choinki mogą też stanąć przed ważnymi budynkami państwowymi. Oprócz tego spore zapotrzebowanie na takie modele zgłaszają galerie handlowe, które przygotowują specjalne oprawy na przełomie roku. W tym przypadku choinki często pojawiają się wewnątrz takiego centrum, choć część galerii wykorzystuje również wolną przestrzeń na zewnątrz, ustawiając pokaźnych rozmiarów drzewo w pobliżu któregoś z wejść. Opcje na pniu są o tyle ciekawym wyborem do przestrzeni publicznych, że mogą się okazać bardzo praktyczne. Wynika to z tego, że gałęzie zaczynają się w nich trochę wyżej, co pozostawia więcej wolnej powierzchni w pobliżu samej podstawy dekoracji. Ten aspekt jest ważny, ponieważ nie zabiera aż tak dużo miejsca przy samej podstawie. Można się wtedy pokusić o wykorzystanie takiej dodatkowej przestrzeni na inne dekoracje. Sam pień takiej wielkiej choinki będzie tymczasem robić duże wrażenie na mieszkańcach czy klientach.

Dlaczego w takich miejscach wykorzystuje się drzewka świąteczne?

Choinki są nieodłączną tradycją Świąt Bożego Narodzenia, choć kojarzy się je głównie z drzewkami umieszczanymi z tej okazji w domach i mieszkaniach. Dlaczego pojawiają się one zatem w przestrzeni publicznej? Z perspektywy władz miejskich czy samorządów, jest to głównie ukłon w stronę mieszkańców i działanie mające na celu promocję danego obszaru. Widowiskowa, wielka choinka na pniu będzie czymś co spodoba się lokalnej społeczności, a zdjęcia takiej dekoracji obiegną media społecznościowe czy lokalne serwisy, być może zachęcając nawet mieszkańców sąsiednich miejscowości, do przyjechania i zobaczenia takiej oprawy na żywo. Może to zatem wpływać pozytywnie na renomę i promocję miasta czy gminy. Z podobnych względów dla galerii handlowych takie choinki mogą być wręcz narzędziem marketingowym. Z pewnością przyciągną one kolejne osoby, które przy tej okazji skorzystają z oferty sklepów czy strefy gastronomicznej takiego centrum, zamieniając się tym samym w klientów danej galerii. Oddziałuje to jednocześnie pozytywnie na ogólny wizerunek samego centrum sprzedażowego. Duża choinka na pniu prezentuje się bardzo okazale i zrobi na pewno duże wrażenie. W ofercie mamy też spory wybór średniej wielkości drzewek, które nadają się świetnie do obszarów prywatnych. Modele gigant będą natomiast doskonałe do przestrzeni publicznych. Zachęcamy do wybrania takich choinek z oferty sklepu Wiecznie Żywe Choinki.