Nowoczesna choinka na pniu

Nowoczesna choinka na pniu

Nowoczesna choinka na pniu powinna się odznaczać wysoką jakością wykorzystanych materiałów i bardzo dopracowanym designem. Będzie się wtedy świetnie prezentować, rewelacyjnie pasując do wielu typowo współczesnych aranżacji, gdzie niekoniecznie odnajdą się tradycyjne drzewka. Takie możliwości dają dobrej klasy modele sztuczne, które znajdziesz w asortymencie sklepu Wiecznie Żywe Choinki. Posiadamy przy tym różne warianty, jeżeli chodzi o detale wykonania, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Spis treści:
Dopasowana do aktualnych trendów
Czym powinna się wyróżniać?
W prostych aranżacjach
Czy sprawdzi się w bardziej klasycznych wnętrzach?
Nasza oferta
Czy taki wariant może mieć białe gałązki?

Nowoczesna choinka na pniu do współcześnie urządzonych wnętrz

Nowoczesna choinka na pniu musi być starannie wykonana, co będzie widać na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim już pierwsze spojrzenie powinno dawać odpowiedni efekt, odbiegający daleko od tego, z czym można było kiedyś kojarzyć sztuczne drzewka. Nie mniej istotne jest jednak zwrócenie uwagi na jakość samych detali, ponieważ może ona przesądzać o tym, jak długo będzie się można cieszyć taką dekoracją. Praktyka pokazuje, że pasuje ona do różnorodnych wnętrz. W naszym sklepie znajdziesz różne warianty takich choinek.

Czym powinna się charakteryzować?

Sporo osób wciąż ma opory przed wyborem sztucznych choinek, pamiętając dostępne przed wieloma laty bardzo słabej jakości warianty, które raczej odstraszały, niż przywodziły na myśl radość związaną z Bożym Narodzeniem. Na przestrzeni lat uległo to jednak znaczącej zmianie, a obecnie takie drzewka mogą być równie piękne lub często nawet ładniejsze od tych naturalnych, gdyż są pozbawione defektów. Taka choinka powinna być zatem wykonana z dobrych tworzyw, które wiernie oddadzą wygląd gałązek i igliwia, a przy tym zagwarantują komfort w dotyku i dużą wytrzymałość. Ten aspekt jest bardzo ważny, gdyż z takich dekoracji można wtedy korzystać długimi latami, co będzie sporym atutem ekologicznym, a do tego będzie korzystne finansowo dla kupującego, który w tym samym okresie wydałby więcej na naturalne choinki, z których korzysta się tylko przez jeden sezon. W przypadku produktów od najlepszych producentów można w tym przypadku liczyć na to, że sam pień będzie wykonany nawet z prawdziwego drewna.

Do minimalistycznych wnętrz

Drzewko na pniu jest bardzo dekoracyjne, ale paradoksalnie może pasować do typowo współczesnych nurtów aranżacyjnych, opartych zwykle na minimalizmie. Wariant z trzonem prezentuje się naturalnie, a często gałązki zaczynają się w nim nieco wyżej, więc doskonale odnajduje się w prostych, niewymuszonych koncepcjach. Widać to choćby po niezwykle popularnym stylu skandynawskim, w którym taka choinka będzie z pewnością optymalnym rozwiązaniem, gdyż jasne kolory połączone z brązami pasują do naturalnych odcieni drewna i igliwia.

Czy odnajdzie się w koncepcjach bardziej klasycznych?

Skoro takie choinki pasują do nowoczesnych wnętrz, to czy można je zastosować w aranżacjach bardziej tradycyjnych? Wbrew pozorom nie będzie z tym problemu, gdyż takie drzewko ma dość uniwersalny charakter aranżacyjny. Wystarczy trochę dodatków w formie światełek, bombek czy łańcuchów w ciepłych barwach, a taka dekoracja będzie doskonale pasowała nawet do przytulnych, klasycznie urządzonych przestrzeni. Wiele zależy w tym przypadku właśnie od uzupełniających dekoracji i odpowiedniego wkomponowania choinki w ogół wystroju.

Choinki sztuczne na pniu do 240 cm

Co mamy do zaoferowania?

Ciekawym wyborem jest model Europa MIX PE, umieszczony na pniu i krzyżaku wykonanym z naturalnego drewna. Gałązki rozpoczynają się mniej więcej od połowy i posiadają wykończenie z polietylenu, czyli materiału, który nadaje się do recyklingu, a co szczególnie ważne - świetnie imituje odcień rzeczywistego igliwia. Od następnego sezonu choinkę Europa MIX PE zastąpi model Dakota, który swoim wyglądem będzie przypominał drzewko Europa, jednakże będzie miał gęstsze igliwie oraz krótszy pień. Nową pozycją w ofercie będzie także choinka Olimpia, utworzona na bazie drzewka Perfect. Zachęcamy do śledzenia zmian w naszym asortymencie. Polecamy też Świerk Alpejski, który ma strzeliste, układające się mocno w dół gałązki, które prezentują się jednak naprawdę stylowo. W tym wariancie podstawa i sam pieniek także przygotowane są z prawdziwego drewna. Nowocześnie wyglądające drzewa na pniu mamy również w kategorii choinek Gigant, dedykowanych już bardziej do przestrzeni publicznych. Takie kryteria spełniają modele My Tree, Pine Giant Tree i Pine Giant Extra, które realizowane są na zamówienie, więc w celu ich zakupu zachęcamy do kontaktu.

Szukasz nowoczesnej choinki na pniu? Postaw na biały model

Nowoczesna choinka na pniu nie musi być wcale zielona. W ofercie mamy takie wersje ośnieżone, które są odpowiedzią na potrzeby osób nastawionych na wyjątkowe walory estetyczne. Takie drzewko będzie mocno nawiązywać do natury. Często nie trzeba nawet sięgać wtedy po dodatkowe ozdoby, gdyż taki model sam w sobie będzie niezwykle piękny.

Ośnieżone drzewka

W przypadku naturalnych choinek na ich pokrycie śniegiem można oczywiście liczyć tylko w momencie, gdy jeszcze rosną. W kontekście tych sztucznych pojawia się tymczasem możliwość przyprószenia ich imitacją białego puchu, więc drzewko może stanąć w środku - co więcej, może się znaleźć nawet w pobliżu źródeł ciepła i nie będzie to stanowiło żadnego problemu. Pień i efekt ośnieżenia to dwa wyjątkowe i oddzielne od siebie dodatki wzbogacające wartość wizualną choinki sztucznej, lecz oba te atrybuty mogą być zastosowane jednocześnie, tworząc zachwycające modele. W naszej ofercie znajdziesz Świerk Alpejski Ośnieżony, którego strzelisty kształt i białe gałązki przypominają od razu górski krajobraz w okresie zimowym. Wariant ten dostępny jest w różnych rozmiarach od 60 do nawet 180 cm wysokości. Potwierdzenie trudnopalności pozwala umieścić go przy grzejnikach czy choćby kominkach. Wszystkie nasze produkty ośnieżone posiadają certyfikat niepalności CAL FIRE. Taka choinka może zastąpić tą tradycyjną jako główne drzewko świąteczne lub stanowić dodatkowy element ozdobny do wnętrz.

Jakie ma atuty?

Już sam pień jest doceniany przez wielu odbiorców jako mocno nawiązujący do natury, ale jednocześnie dodający drzewku pewnej solidności, nawet w przypadku niezbyt dużych modeli. Samo ośnieżenie jest z kolei niezwykle zaskakujące, gdy chce się umieścić choinkę w zamkniętej przestrzeni, tym samym stanowiąc bardzo wyrazisty i atrakcyjny punkt aranżacyjny. Dodatkowym atutem jest fakt, że śnieg nieodmiennie kojarzy się z tradycyjnym obrazkiem Bożego Narodzenia, podczas gdy obecnie często na przełomie grudnia i stycznia próżno jest upatrywać białego puchu na zewnątrz, gdzie co najwyżej pada chłodny deszcz. Taki wariant choinki jest zatem okazją, żeby zbudować typowo świąteczny nastrój w domu czy mieszkaniu nawet w chwili, gdy na świeżym powietrzu niekoniecznie czuć odpowiednią atmosferę. Biała choinka na pniu lepiej pasuje przy tym do nowoczesnych wnętrz, w których na ścianach i wyposażeniu dominują jasne kolory, ponieważ zielone drzewko mogłoby wtedy stanowić zbyt duży kontrast. Nowoczesna choinka na pniu powinna spełniać standardy dobrych jakościowo choinek sztucznych, czyli ma dobrze imitować naturalne odpowiedniki i zachwycać swoim wyglądem. Jednocześnie ma być przygotowana na tyle solidnie, żeby spełniała swoje zadanie przez wiele sezonów. Różnego rodzaju choinki o takiej charakterystyce w wielu rozmiarach znajdziesz w dostępnym u nas asortymencie.