Wianki bożonarodzeniowe na okno

Wianki bożonarodzeniowe na okno

Wianki bożonarodzeniowe na okno nie utrwaliły się jeszcze tak mocno w naszej kulturze, jak choćby te wieszane na drzwiach. Jest to tymczasem wspaniały symbol, którego dużym plusem jest widoczność nie tylko dla domowników, ale nawet przechodniów. Jest to przy okazji jedno z najlepszych rozwiązań na przystrojenie tego fragmentu domu czy mieszkania, do którego często ciężko jest dobrać inne dekoracje. Korzystając z produktów z naszej oferty, możesz zadbać o świąteczną atmosferę.

Spis treści:
Oferta Wiecznie Żywych Choinek
Przegląd produktów
Najwyższa jakość
O czym trzeba wiedzieć?
Montaż
Widoczność z zewnątrz
Symbolika

Sprawdź naszą ofertę w poszukiwaniu wianków bożonarodzeniowych na okno

Wianki bożonarodzeniowe na okno to w zasadzie te same modele, które możesz umieścić na drzwiach, ścianie czy kominku. Wynika to z dużej elastyczności w kontekście wykorzystania tych dekoracji, które stwarzają mnóstwo możliwości. W przypadku wersji dedykowanych okiennicom wiele osób kieruje się jednak tym, żeby ozdoby były trochę lżejsze, a przede wszystkim w odpowiednim rozmiarze, aby nie przytłoczyły okna i nie zabierały zbyt dużej ilości słońca docierającego do wnętrza.

Przegląd produktów

Asortyment naszego sklepu Wiecznie Żywe Choinki to m.in. bogata oferta wianków. Każdy z modeli dostępny jest w kilku rozmiarach, więc z łatwością możesz wybrać ten, który będzie pasował do Twojego okna. W poszukiwaniu klasyki możesz wybrać Wianek Czesany lub tradycję w ekskluzywnym wydaniu, czyli Wianek Premium MIX PE. W tym drugim pojawiają się gałązki z polietylenu, podobnie jak w wersjach Nevada MIX PE oraz Noel MIX PE. Taki dodatek jest istotny, ponieważ gałązki z tego materiału szczególnie dobrze imitują prawdziwe igliwie, zarówno w fakturze, jak i przede wszystkim kolorystyce. Ciekawą alternatywą jest Wianek żyłkowy, przygotowany z żyłki i PVC - będzie to zapewne najlepszy wybór, gdy we wnętrzu domu posiadasz choinkę żyłkową. Bardzo ciekawą propozycją jest Wianek Królewski, który wyróżnia się bardzo gładkimi, równymi krawędziami. To doskonały pomysł dla entuzjastów obrazków kojarzonych choćby z amerykańskich filmów świątecznych, ponieważ wianki o takiej charakterystyce są właśnie bardzo często wykorzystywane za oceanem. W sekcji wianków przygotowane są również produkty dla osób, które bardzo lubią zimowy klimat i scenerię z udziałem śniegu. W ofercie znajdziesz trzy propozycje wianków o takiej specyfice: Ośnieżony Rocky, Ośnieżony Nevada MIX PE i Ośnieżony Noel MIX PE. Wykorzystany przy nich materiał dobrze oddaje efekt przyprószenia śniegiem, a jest przy tym tworzywem z certyfikatem niepalności, więc jest w pełni bezpieczny. Takie białe wianki będą szczególnie optymalne, gdy zdecydowałeś się na choinki ośnieżone, ponieważ doskonale z nimi korespondują.

Poświadczenie najwyższej jakości

W sklepie Wiecznie Żywe Choinki kupisz produkty sprawdzonego producenta Adal. Zamówisz u nas renomowane choinki sztuczne, ale najwyższa jakość jest też gwarantowana w przypadku girland czy właśnie wianków. Co istotne, nasze wszystkie produkty przeszły pomyślnie proces certyfikacji TÜV Rheinland. Posiadanie tego znaku kontrolnego jest zaświadczeniem o tym, że wyroby spełniają kryteria i określone aspekty istotne dla konsumentów z perspektywy jakości oraz bezpieczeństwa.

Co warto wiedzieć o wiankach bożonarodzeniowych na okno?

Wianki bożonarodzeniowe na okno są piękne, nawet jeżeli nie zdecydujesz się ich dodatkowo przystroić. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby dodać jeszcze do nich nieco ozdób. Poza tradycyjnymi bombkami czy kokardami, w przypadku wieńców często można się spotkać z dodatkami nawiązującymi do natury, czyli choćby szyszkami. W przypadku wianków umiejscowionych w pobliżu okien, doskonałym pomysłem będą drobne światełka wplecione między gałązki, które zagwarantują duże walory wizualne, szczególnie po zmroku.

Wianki

Mocowanie

Przed laty wiele rzeczy wieszało się, po prostu wiercąc lub wbijając gwoździe, ale obecnie nie ma już takiej potrzeby. Oczywiście wciąż można to zrobić, lecz z pomocą przychodzą choćby powszechnie dostępne haczyki. Korzystając z takich akcesoriów, umieszczasz je w zasadzie między wiankiem a elementem, na którym mocujesz dekorację. Najlepiej, jeżeli będzie to sama rama okienna - przyczepienie takich rzeczy do okna zapewni co prawda dobry efekt z jednej ze stron, ale z drugiej będzie się to już prezentowało zdecydowanie gorzej. Wianki nie są przy tym bardzo ciężkie, więc dobrym pomysłem jest także ich podwieszenie od góry, co w przypadku okna nie powinno stanowić problemu - od wewnątrz pomocny może być karnisz, od zewnątrz wystarczy skorzystać z górnych fragmentów ramy okiennej. Do takiego zawieszenia można skorzystać ze sznurka, choć najlepsza jest drobna żyłka, która będzie wbrew pozorom jeszcze mocniejsza, a przy tym praktycznie niewidoczna.

Widoczne z zewnątrz

Wianki kapitalnie pasują do okien, ponieważ można je podziwiać z obu stron. Sam montaż jest z kolei dowolny. Wieniec można umieścić w środku lub na zewnątrz. Bez względu na dokonany wybór dekoracja będzie zapewne doskonale widoczna z ulicy. Poza jednym dużym wiankiem można się pokusić przykładowo o serię kilku mniejszych wieńców, które będą tworzyć na oknie piękną kombinację. Takie wykorzystanie wianków jest naprawdę świetnym pomysłem, ponieważ wprowadzi trochę radości nie tylko w życie domowników, ale i innych osób, które ucieszą się na widok dekoracji, a w końcu radość jest uczuciem nieodłącznie kojarzącym się z okresem Bożego Narodzenia.

Symbolika

Wianki mają bogatą symbolikę słowiańską, choć sprowadzają się zwykle do wianków wykonywanych z ziół, które kobiety umieszczały na głowach. Wersje bożonarodzeniowe wywodzą się głównie z koncepcji wieńców adwentowych. Te przyjmowały przy tym formę poziomą i były uzupełniane świeczkami. Z tego szybko wyrosła jednak tradycja przygotowania wianków, które można zawiesić pionowo. W tej formie mają one szczególne znaczenie świeckie, symbolizując radość i przyjazną atmosferę oraz to, że w danym domu świętuje się Boże Narodzenie. W sensie czysto religijnym okrągły kształt wianka nawiązuje również do boskiej nieskończoności. Wianki na okno to dekoracja, która stale zyskuje na popularności. Jest to przepiękny element, który poza wartością wizualną ma dodatkowe znaczenie dla domowników i wszystkich oglądających. Szeroki wybór takich produktów, które nadają się do podwieszenia w pobliżu okien, znajdziesz w naszym sklepie Wiecznie Żywe Choinki. Poza wiankami posiadamy szeroką ofertę choinek sztucznych, w tym modeli małych - do 80 cm, dużych – do 500 cm, a także wariantów gigant, które przygotowujemy na zamówienie. Poza tym w naszym asortymencie znajdziesz drzewka żyłkowe, na pniu, wykonane z polietylenu, PVC, a także warianty ośnieżone. Zapraszamy do zakupów, a także zachęcamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.