Choinka sztuczna czy żywa?

Choinka sztuczna czy żywa?

Choinka sztuczna czy żywa? To jeden z głównych dylematów, nad którym każdego roku zastanawia się mnóstwo osób. Przed laty zdecydowania większość ludzi skłaniała się ku naturalnym wersjom, w dużej mierze ze względu na pozostawiającą dużo do życzenia estetykę wariantów z tworzyw sztucznych. Obecnie takie produkty znajdują się już na dużo wyższym poziomie, a za ich wyborem przemawia sporo argumentów.

Spis treści:
Propozycje z naszego sklepu
Nasza oferta
Podpowiadamy, którą wybrać
Zalety wersji z tworzyw sztucznych
Co będzie ważne przy zakupie?

Choinka sztuczna czy żywa? Sprawdź propozycje z naszego sklepu

Choinka sztuczna czy żywa? Jeżeli skusisz się na to pierwsze rozwiązanie, warto postawić na dobre jakościowo produkty. Takie znajdziesz w ofercie naszego sklepu Wiecznie Żywe Choinki. Masz wtedy pewność, że dekoracje będą piękne, a jednocześnie stosownie wytrzymałe. Możesz na to liczyć, wybierając asortyment marki Adal. O klasie tych wyrobów świadczy fakt, że sprzedawane przez nas choinki posiadają certyfikat TÜV Rheinland, poświadczający o jakości i bezpieczeństwie użytkowym.

Nasza oferta

W asortymencie posiadamy szeroki przegląd różnorodnych choinek. W sekcji choinek sztucznych małych do 80 cm odnajdziesz propozycje dekoracji świątecznych, które będą doskonałe do bardziej kameralnych pomieszczeń - są one również ciekawym wyborem z myślą o ustawieniu ich na ladzie w sklepach czy choćby biurkach w przestrzeni biurowej. Do większości domów i mieszkań wybiera się mimo wszystko trochę większe drzewka i mamy tutaj dużo propozycji, które odbiegają od siebie nie tylko estetyką, ale nawet materiałami, które wykorzystano do produkcji danych wyrobów. Proponujemy klasyczne choinki sztuczne PVC do 240 cm oraz choinki sztuczne żyłkowe do 240 cm, które także mają wielu zwolenników. Intrygującą propozycją są choinki sztuczne na pniu do 240 cm, w których trzon wykonany jest z prawdziwego drewna. Polecamy choinki sztuczne Premium PE do 240 cm, które są szczególnie piękne, a wykorzystany w nich materiał dodaje jeszcze dekoracji bardziej ekologicznego charakteru, ponieważ polietylen nadaje się do późniejszego recyklingu. Jeżeli poszukujesz gotowych rozwiązań do swojego domu, sprawdź ofertę choinek sztucznych z oświetleniem LED czy choinek sztucznych w dekoracji. W naszych katalogach odnajdziesz poza tym duże choinki sztuczne od 270 cm do 500 cm czy ogromne choinki gigant, przy czym te ostatnie są realizowane na zamówienie, zatem z myślą o ich zakupie, zapraszamy do kontaktu.

Zastanawiasz się, czy wybrać choinkę sztuczną, czy żywą? Podpowiadamy

Kwestia tego, czy wybrać choinkę sztuczną, czy żywą, jest jednym z często poruszanych tematów, gdy zbliża się okres Bożego Narodzenia. Naturalne drzewka kuszą z pewnością roznoszącym się po domu zapachem igliwia, ale nie są pozbawione wad. Kwestię aromatu można łatwo zrekompensować choćby świątecznym zapachem z naszej oferty, a za wybraniem drzewek z tworzywa przemawia sporo kwestii czysto użytkowych.

Dlaczego warto wybrać sztuczną?

Przed laty panowało mylne przekonanie, że naturalne drzewka siłą rzeczy muszą być lepszym wyborem w kontekście dbania o środowisko, co - jak już wiadomo - jest jednak bardzo złudne. Wybierając odpowiednie produkty, okazuje się do tego, że sztuczna choinka wcale nie musi ustępować tej żywej wyglądem. Z tego względu naprawdę warto przemyśleć wybór właśnie takich wariantów, które mają jeszcze inne, ważne zalety.

Choinki sztuczne PVC

Oszczędności

Zakup dobrej jakościowo choinki sztucznej może się wydawać sporym wydatkiem, ale tylko do czasu, gdy zdasz sobie sprawę, że jej koszt rozkłada się tak naprawdę na całe lata użytkowania. Przy odpowiednim przechowywaniu z takiej dekoracji możesz korzystać spokojnie przez kilka lat, a być może nawet dłużej. W tym samym okresie co roku trzeba by było kupić nowe drzewko żywe, a suma tych wydatków z pewnością wielokrotnie wręcz przekroczy to, ile zapłaci się za sztuczny wariant. Dokonując takiej kalkulacji, zauważysz, że zakup choinki sztucznej wiąże się z oszczędnością pieniędzy.

Wygoda

Okres świąteczny kojarzy się z radością związaną z możliwością spotkania się z rodziną, ale przy okazji jest to czas odpoczynku, w którym można się zrelaksować i odetchnąć trochę od pracy i stresu. W tym celu warto zadbać o ograniczenie do minimum nawet domowych obowiązków. Choinka żywa sprawia tymczasem, że siłą rzeczy dokłada się kolejne, codzienne zadania związane z podlewaniem takiego drzewka i sprzątaniem opadającego z niego igliwia. W przypadku wersji sztucznej nie ma tego problemu, ponieważ wystarczy ją rozstawić i przystroić, a potem nie trzeba już absolutnie nic robić i pozostaje cieszyć się jej pięknym wyglądem. Z podobnych względów warto też zdecydować się na nasze girlandy czy wianki sztuczne, zamiast kupować takie z naturalnego igliwia. W kontekście samego zakupu sporym atutem jest to, że zamawiając choinkę z naszego sklepu, możesz otrzymać ją z dostawą do domu. Nie musisz się zatem przejmować jeżdżeniem i logistyką związaną z transportowaniem sporych gabarytowo drzewek, a wszystko możesz załatwić online.

Pewna inwestycja

W przypadku choinek żywych często dochodzi do sytuacji, gdy kupuje się przysłowiowego kota w worku. Wszystko przez to, że większość sprzedawców wystawia tylko kilka pokazowych choinek, a te do faktycznej sprzedaży są ściśnięte i owinięte siatkami, przez co tak naprawdę dopiero w domu można sprawdzić, co rzeczywiście się kupiło. Niestety często okazuje się wtedy, że niektóre gałązki są połamane lub choinka jest gęsta z jednej strony, a mocno przerzedzona z drugiej. W przypadku wariantów sztucznych wiesz dokładnie, co wybierasz i unikniesz jakichkolwiek przykrych niespodzianek. Co więcej, kupujesz od razu dekorację wyposażoną w dopasowany do choinki stojak. Nie musisz zatem kupować go oddzielnie lub przejmować się, czy pień żywej choinki wpasuje się akurat w podstawę, którą już posiadasz. Z tego względu samo rozstawienie dekoracji jest również zdecydowanie łatwiejsze właśnie w przypadku modeli sztucznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wśród choinek sztucznych masz do wyboru zdecydowanie szerszy przegląd dostępnych drzewek. Spokojnie możesz się zdecydować na takie, których po prostu nie da się kupić w wersji naturalnej, ponieważ nie przetrwałyby one okresu świątecznego. Zawczasu zastanów się zatem, jaki styl preferujesz - czy ma to być standardowa imitacja jodły lub sosny, a może coś bardziej egzotycznego? Co więcej, możesz się zdecydować na coś całkowicie nietypowego, a więc choćby choinki sztuczne ośnieżone, które będą zaskakiwać i zachwycać w każdym wnętrzu. Drugą kluczową kwestią jest wybór rozmiaru drzewka. W wersjach sztucznych masz ten plus, że znasz dokładne wymiary, więc możesz wybrać dekorację idealną do swojej przestrzeni. Warto dobrać przy tym wysokość i rozłożystość choinki w taki sposób, żeby nie przytłoczyła ona nadmiernie wnętrza. W wysokich, ale niewielkich metrażowo pokojach świetnym wyborem mogą być choćby wąskie choinki sztuczne. Jak widać dużo argumentów przemawia za wybraniem drzewka sztucznego, które jest piękne, a przy tym wygodne w użytkowaniu. Do tego w kilkuletniej perspektywie zaobserwujesz korzyści zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Zachęcamy do wybrania asortymentu marki Adal, dostępnego w naszym sklepie.