Choinki stożek. Gdzie się sprawdzą?

Choinki stożek. Gdzie się sprawdzą?

Choinki stożek to warianty o regularnej formie, które doskonale się prezentują. Przykuwają one uwagę przechodniów, dlatego często wykorzystuje się je w przestrzeniach handlowych czy publicznych. Z powodzeniem można je jednak umieścić także w domu lub mieszkaniu. Charakteryzują się one mniejszą średnicą niż klasyczne modele, więc sprawdzą się w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu. Drzewka tego typu o standardowej wysokości, jak i ogromne wersje Gigant, znajdziesz w ofercie naszego sklepu!

Spis treści
Co przemawia za tym wyborem?
Standardowa wysokość
Dostępne w kilku rozmiarach
Jako ozdoba do sklepów czy restauracji
Modele Gigant w naszym sklepie

Jakie są atuty sztucznych choinek w kształcie stożka?

Choinki sztuczne stożek mają ukształtowany, regularny kształt, którego nie da się w pełni nadać naturalnym drzewkom. Prezentują się one nietypowo i bardzo stylowo. Ze względu na konstrukcję charakteryzują się również niewielką średnicą, co może być atutem w wielu sytuacjach. Warto pamiętać także o wszystkich korzyściach związanych z rezygnacją z żywych roślin. Modele sztuczne nie wymagają pielęgnacji i można je wykorzystywać przez wiele sezonów.

Regularny kształt

Takie warianty są bardzo gęste i posiadają niemal idealnie równą strukturę. Wyglądają dzięki temu bardzo stylowo, a jest to jednocześnie efekt niespotykany w przypadku naturalnych drzewek, które trudno uformować w takim wydaniu. Wyroby od dobrego producenta będą dopracowane w najmniejszych szczegółach i odznaczają się wysoką jakością wykonania. Tak właśnie jest w przypadku produktów renomowanej marki Adal, funkcjonującej na rynku od wielu lat. Drzewka o takim kształcie często zaskakują swoim wyglądem, ale w jak najbardziej pozytywnym sensie, przykuwając uwagę gości, klientów czy przechodniów, zależnie od tego, gdzie się znajdują.

Niewielka średnica

Warto zwrócić uwagę na kwestie funkcjonalne. Choinka o takiej formie ma znacząco mniejszą średnicę niż większość bardziej standardowych modeli. Dla wielu osób ma to niebagatelne znaczenie. Korzystne wartości w zakresie tego parametru pozwalają na wykorzystanie tej dekoracji nawet w niewielkiej przestrzeni. Może się ona znajdować nawet tuż przy miejscu, przy którym się przechodzi, gdyż ze względu na kształt drzewka, nie ma ryzyka zahaczenia o odstające gałęzie.

Korzyści związane z wyborem sztucznego drzewka

Oczywiście sam wybór sztucznej choinki wiąże się już z szeregiem zalet. Taka ozdoba nie wymaga podlewania czy sprzątania opadających igieł, z czym trzeba się liczyć przy żywym drzewku. Do tego takiej dekoracji nie musisz kupować każdego roku, gdyż świetnie będzie się ona spisywała przez wiele sezonów. Jest to zatem rozwiązanie wygodne, a przy tym opłacalne choćby w wymiarze ekonomicznym, ponieważ na pewno wydasz na nią mniej, niż na kilka naturalnych odpowiedników w ciągu kolejnych lat.

Choinki w kształcie stożka

Choinka stożek do 240 cm do domów i nie tylko

W ofercie naszego sklepu znajduje się choinka stożek, która występuje w kilku wariantach pod względem wysokości, od 150 do 240 cm. Nawet największy z tych modeli ma też średnicę zaledwie 60 cm. Te smukłe drzewka sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dysponujesz ograniczonym metrażem i nie chcesz zabierać dodatkowej powierzchni. Może to być ciekawa alternatywa dla rozłożystej choinki w domu, a do tego takie warianty doskonale pasują jako dekoracja biur, sklepów, restauracji czy wszelkich innych punktów o podobnym charakterze.

Dostępna w różnych rozmiarach

W ofercie naszego sklepu znajduje się model Cone, a więc właśnie Stożek, idealnie wpisujący się w wymagania względem takiej choinki. Ma on regularną formę i prezentuje się naprawdę dobrze, gdyż wykorzystywane jest w nim sztuczne igliwie najwyższej jakości. Ten wariant znajdziesz w czterech rozmiarach: 150, 180, 210 i 240 cm. Dwie pierwsze opcje montowane są na stojaku plastikowym, a większe wersje na metalowym.

Przy niewielkiej przestrzeni w domu czy mieszkaniu

Modele Stożek mają kolejny nieskrywany atut w postaci niewielkiej średnicy. W opcji o najmniejszej wysokości, a więc 150 cm, wynosi ona ledwie 45 cm, a w największym wariancie o parametrach 240 cm, jest to tylko 60 cm średnicy. To naprawdę niewiele, więc będzie to doskonałe rozwiązanie, jeżeli w domu czy mieszkaniu chcesz umieścić choinkę w niezbyt dużym pomieszczeniu, bez zbędnego ograniczania funkcjonalności pokoju i swobody poruszania się po takim rejonie mieszkalnym. Może to być przy okazji ciekawa alternatywa dla klasycznych drzewek, czym zaskoczysz i zachwycisz gości.

Jako ozdoba punktów handlowych i usługowych

Warianty stożkowe są niezwykle popularne w kontekście dekoracji placówek handlowych lub usługowych. Dzięki wąskiej konstrukcji nie zabiorą one cennego miejsca na ekspozycjach czy w obrębie samej powierzchni, po której poruszają się klienci. Może to być zatem świetna ozdoba witryny sklepowej lub możesz postawić taki model choćby w pobliżu kasy, wprowadzając do wnętrza świąteczny klimat i nastrój. Takim drzewkiem udekorujesz też wszelkie restauracje czy punkty usługowe, a można nad nim pomyśleć również w kontekście przestrzeni biurowej.

Zamów choinkę stożek w wariancie Gigant w sklepie Wiecznie Żywe Choinki

Choinka stożek może też występować w wersji Gigant, która osiąga rozmiary od kilku do nawet ponad dwudziestu pięciu metrów. To oczywiście modele wykorzystywane już przede wszystkim w miejscach publicznych. Mogą być one ozdobą zarówno przestrzeni zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Te modele są zresztą jednym z flagowych produktów marki Adal, natomiast są one dostępne na zamówienie, więc z myślą o ich zakupie, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Warianty Gigant w naszej ofercie

Z tej serii to wariant Gigant Standard najbardziej wpisuje się w taką charakterystykę, dzięki stożkowemu kształtowi i równie ułożonym gałązkom, co sprawia, że drzewo nie jest tak rozłożyste i zabiera mniej miejsca. Konstrukcja opiera się w tym przypadku na aluminiowym stelażu, do którego przyczepione jest pokrycie wysokiej jakości. Produkty te posiadają też nasz firmowy system składania Hook In System. Choinki Gigant Standard są dostępne w 33 rozmiarach, od kilku do nawet dwudziestu sześciu metrów wysokości. W ofercie sklepu Wiecznie Żywe Choinki modele z serii Gigant są realizowane na zamówienie, zatem w celu ich zakupu zachęcamy po prostu do kontaktu.

Gdzie się je wykorzystuje?

Z choinek o takich wymiarach korzysta się już głównie w przestrzeniach publicznych. W zależności od potrzeb może to być ozdoba wewnątrz budynków, ale także znajdująca się na zewnątrz. Może to być optymalny wybór w kontekście rynków i placów w miastach. Te opcje są też wybierane przez galerie handlowe, które preferują właśnie wysokie drzewa, ale o mniejszej średnicy, dzięki czemu nie zabierają one dodatkowej powierzchni użytkowej dla klientów, a sam ich wygląd niezmiennie zachwyca odwiedzających, zwłaszcza gdy zostaną stylowo ozdobione z wykorzystaniem różnego rodzaju oświetlenia. Takie warianty stożkowe dobrze pasują również do innych zadaszonych powierzchni rekreacyjnych i usługowych. Sztuczne drzewka w kształcie stożka potrafią nieco zaskakiwać formą, ale przy tym prezentują się wyjątkowo i bardzo efektownie. Są one preferowane w szczególności jako element ozdoby różnych wystaw sklepowych, galerii handlowych czy większych placów w miastach. Możesz je jednak potraktować także jako ciekawy wybór do domu, zwłaszcza gdy masz ograniczoną przestrzeń i potrzebujesz drzewka o małej średnicy. Warianty stożkowe znajdziesz w sklepie Wiecznie Żywe Choinki w różnych rozmiarach, więc zachęcamy do zakupu!