Choinki ozdobne na pniu

Choinki ozdobne na pniu

Choinki ozdobne na pniu mają szczególnie dekoracyjny styl. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zdecydować się na coś mniej standardowego lub poszukują kolejnego drzewka do dużego domu i nie chcą wstawiać tam dwóch jednakowych. W naszej ofercie znajdziesz widowiskowe modele, nawet w wydaniu białym, z gałązkami pokrytymi imitacją śniegu.

Spis treści:
Kiedy warto je wybrać?
Mniej oczywisty wybór
W dopasowaniu do stylu
Jako kolejne drzewko
Przegląd naszej oferty w tym zakresie

Kiedy warto wybrać choinki ozdobne na pniu?

Choinki ozdobne na pniu są mało oczywistym rozwiązaniem, gdy mowa o modelach sztucznych. Na pewno są świetnym pomysłem, gdy jesteś już znudzony standardowymi drzewkami i chcesz coś zmienić w swoim domu. Nieraz takie wersje lepiej pasują też do stylu dekoratorskiego, który został wybrany do danego domu czy mieszkania. W niektórych większych gospodarstwach domowych pojawiają się dwie czy trzy choinki, więc chcąc uniknąć kopiowania wtedy takich samych drzewek, można wykorzystać wersje na pniu jako opcje dodatkowe.

W celu przełamania rutyny

Choinki na trwałe zapisały się w naszej tradycji, lecz z drugiej strony po pewnym czasie niektórzy mają nieco dość tradycyjnych, standardowych drzewek. Wśród modeli sztucznych dominują oczywiście takie, w których podstawę oraz stojak przygotowuje się, zależnie od wagi, z metalu lub tworzywa sztucznego, jednakże na rynku są dostępne również podstawy wykonane z drewna. Na taką opcję można się zatem zdecydować, gdy preferujesz choinki sztuczne, które długofalowo są wygodniejsze i bardziej opłacalne od żywych, ale jednocześnie jesteś zwolennikiem wychodzenia poza szablonowe rozwiązania lub zwyczajnie szukasz pewnej odmiany.

Gdy wynika to ze stylu aranżacyjnego

Choć zwykle dużo zależy od wyboru samych dekoracji, to, jak wykonane jest całe drzewko, ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o jego dobór do określonego stylu dekoratorskiego. Wersje na pniach są doceniane za swoją wysoką estetykę i naturalność, często nieco lepiej sprawdzając się choćby do współczesnych aranżacji o minimalistycznym podejściu. Przykładem może być popularny obecnie styl skandynawski, w którym model na pniu pasuje doskonale. Dekoracyjny wariant w takim wydaniu nie potrzebuje nawet specjalnych ozdób, przez co często dobrze odnajduje się w takich wnętrzach. Należy przy tym zaznaczyć, że oczywiście takie choinki równie dobrze wpasują się w klasycznie urządzone domy i mieszkania - wystarczy je wtedy przystroić tradycyjnymi, kolorowymi dekoracjami.

Jako dodatkowe drzewko świąteczne

W wielu dużych gospodarstwach domowych panuje tradycja wykorzystywania w środku nie jednej, a dwóch lub trzech choinek, które mogą pojawić się na różnych piętrach. Często świetnym pomysłem jest wtedy urozmaicenie całej oprawy poprzez wybór odbiegających nieco od siebie drzewek, dzięki czemu będzie można zaskoczyć gości choinkami w różnym stylu. Jeżeli w jednym pomieszczeniu umieścisz zatem standardową choinkę na zwykłej podstawie, być może w innym pokoju doskonale odnajdzie się taka na pniu. Tego typu modele można zatem rozpatrywać w dwóch kategoriach - jako alternatywa dla klasycznych choinek sztucznych, ale i jako ewentualne dodatkowe drzewka świąteczne.

Świerk alpejski ośnieżony

Choinki ozdobne na pniu w naszej ofercie

Choinki ozdobne na pniu w naszym sklepie dostępne są w kilku wariantach. W poszukiwaniu drzewek o standardowych i mniejszych rozmiarach mamy do zaoferowania ciekawy model nawiązujący do alpejskiego krajobrazu. Co więcej, występuje on do tego nawet w opcji białej, która jest bardzo oryginalna i klimatyczna. Wersje drzewek o takiej specyfice mamy również w sekcji olbrzymich choinek gigant, które przygotowujemy na zamówienie.

Świerk Alpejski

Pierwszą z propozycji jest Świerk Alpejski, czyli jak sama nazwa wskazuje, drzewko nawiązujące swoim wyglądem do tych, które można spotkać w najwyższym paśmie górskim naszego kontynentu. Choinka ma charakterystyczną, strzelistą formę. Same gałązki są delikatne i nieco dłuższe, opadając odrobinę bardziej w dół. O szczególnym charakterze tego modelu świadczy dodatkowo fakt, że sam pień oraz znajdujący się u podstawy krzyżak zostały wykonane z naturalnego drewna. Jest to gwarancją solidności i pięknego wyglądu tych elementów. Całość choinek tworzy niesamowity efekt i klimat, dzięki którym można się poczuć jak w Alpach. Model ten dostępny jest w kilku rozmiarach od 60 do 180 cm wysokości, więc z powodzeniem można znaleźć wariant odpowiedni do domu, mieszkania, ale i biura czy punktu handlowo-usługowego.

Świerk Alpejski Ośnieżony

W poszukiwaniu jeszcze bardziej zaskakującego wariantu polecamy unikalny Świerk Alpejski Ośnieżony. Sama baza jest tutaj taka sama jak w poprzednim modelu, czyli całość znajduje się na krzyżaku i pniu z drewna. Gałązki układają się w strzelisty kształt, a jakość igliwia jest naprawdę wysoka. W tym przypadku zostało ono dodatkowo pokryte materiałem umiejętnie imitującym śnieg. Tym samym choinki wyglądają jak te, które można zobaczyć w Alpach w okresie zimowym. Jeżeli takie dekoracje znajdą się we wnętrzach, tworzą szczególnie zaskakującą oprawę, ponieważ nikt nie oczekuje oczywiście, że w zamkniętej przestrzeni zobaczy drzewko wyglądające jak pokryte śniegiem. Połączenie drewnianego pnia i białego koloru daje oszałamiający efekt i czyni ten model wyjątkowo dekoracyjnym. Jest on dostępny w rozmiarach od 60 do 180 cm.

Modele gigant

Choinki w mniejszych i średnich rozmiarach wykorzystuje się w warunkach domowych oraz biurach czy punktach sprzedażowych, w których nie ma zbyt dużo miejsca. Władze miejskie czy włodarze galerii handlowych mogą jednak potrzebować nie tylko dużych, ale wręcz ogromnych choinek, które sięgają nawet kilkunastu metrów wysokości. W naszym asortymencie dostępne są i takie drzewa świąteczne, a konkretnie modele Gigant. Wśród nich także znajdują się modele na pniu, które w tych rozmiarach robią oczywiście kolosalne wrażenie. Jedną z opcji jest wariant My Tree, który nie jest przygotowany na stelażu w kształcie stożka, tylko nawiązuje swoim wyglądem do naturalnego układu gałązek. Główny trzpień został pokryty imitacją kory drzewnej, która podkreśla realizm tego wariantu. Wersje Pine Giant Tree i Pine Giant Extra przypominają z kolei ogromne sosny. W pierwszym z tych wariantów gałązki rozpoczynają się mniej więcej od połowy pnia, a w drugim od nieco niższego pułapu. Choinki gigant przygotowujemy na zamówienie, więc w celu ich zakupienia zapraszamy do kontaktu. Choinki dekoracyjne na pniu sprawdzą się doskonale, gdy potrzebujesz naprawdę ładnego modelu lub szukasz jakiejś odmiany względem klasycznego, sztucznego drzewka świątecznego. Zachęcamy do wybrania asortymentu sklepu Wiecznie Żywe Choinki, w którym znajdziesz ogromne wersje na pniu, jak i niezwykle efektowne Świerki Alpejskie, w tym w wersji ośnieżonej.