Choinka stożek 180 cm

Choinka stożek 180 cm

Choinka stożek 180 cm to wyjątkowy model o charakterystycznym kształcie. Prezentuje się ona bardzo unikalnie i stylowo. Daje przy tym duże możliwości, jeżeli chodzi o jej przystrojenie i to w dowolnym stylu, od zdecydowanie klasycznego po nowoczesny. Jest to bardzo praktyczny wybór, w związku z niewielką średnicą prezentowanego wariantu. W związku z tym takie drzewko sprawdzi się w różnych przestrzeniach, nie tylko prywatnych.

Spis treści
Co warto o niej wiedzieć?
Specyfika powierzchni
Możliwości aranżacyjne
Mniejsza średnica
Do jakich miejsc się nadaje?
Domy i mieszkania
Sklepy i obiekty usługowe
Przy większych oprawach

Czym się charakteryzuje choinka stożek 180 cm?

Dostępna w naszym sklepie choinka stożek 180 cm jest specyficzna, gdyż ma niemal idealnie równą formę nawiązującą do kształtu tej bryły. Z dystansu jej powierzchnia wygląda niemal na gładką, choć rzecz jasna drzewko składa się z niezależnych od siebie gałązek. Ciekawie się to prezentuje, ale warto podkreślić fakt, że ułatwia to przede wszystkim przystrojenie choinki w dowolny sposób, zależnie od koncepcji. Do tego można docenić to, że drzewko świąteczne będzie wąskie, pasując nawet do niewielkich powierzchniowo lokali.

Równa powierzchnia

Choinki z reguły mają gałązki odbiegające nieco od siebie długością, natomiast przy modelach sztucznych możliwe jest oczywiście przygotowanie drzewek w różnych kształtach. Ten wariant przyjmuje formę stożka, którego powierzchnia jest zdecydowanie równiejsza niż u tradycyjnych drzewek świątecznych. Daje to ciekawy efekt wizualny, zwłaszcza że patrząc z większego dystansu, można wręcz pomyśleć, iż całość stworzona jest z płaskich krawędzi, podczas gdy są to wystylizowane w ten sposób gałązki.

Duże możliwości dekoracyjne

Taka charakterystyka przekłada się na unikalny wygląd choinki, ale przy tym stwarza mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i na takim drzewku sięgnąć po tradycyjne dekoracje, natomiast szczególnie stylowo będą się na nim prezentować łańcuchy oraz światełka. Zależnie od koncepcji elementami oświetleniowymi można pokryć większą część czy niemal całość choinki, dzięki czemu będzie ona wyglądać niczym świetlne drzewko. Jest to efekt, który można często kojarzyć z wielkich choinek stożkowych pojawiających się na rynkach czy w centrach handlowych - ten model daje szansę osiągnięcia takiego wyglądu, lecz w ramach parametrów klasycznego, średniej wielkości drzewka świątecznego. Warto przy tym zaznaczyć, że tak wiele możliwości przekłada się na to, iż choinka stożkowa może pasować do wnętrz urządzonych tradycyjnie i mocno współcześnie. W nowoczesnych koncepcjach standardowa choinka nie zawsze dobrze i spójnie się prezentuje, ale odpowiednio przystrojony wariant stożkowy z pewnością dopasujemy nawet do minimalistycznych aranżacji.

Zajmuje niewiele miejsca

Przy wszelkich atutach wizualnych należy podkreślić, że taka choinka jest również bardzo praktyczna. Jej kształt przekłada się na mniejszą średnicę, która w przypadku modelu o wysokości 180 cm wynosi zaledwie 50 cm. Drzewko jest zatem naprawdę wąskie, a przez to zmieści się w zasadzie w dowolnej przestrzeni, nawet tam, gdzie z pozoru nie ma miejsca na choinkę takiej wielkości. W związku z brakiem rozłożystych gałązek sporo miejsca pozostaje także na samym podłożu i nie ma problemu z sięgnięciem pod samą choinkę, co ułatwia sprzątanie i może być sporym atutem dla właścicieli zwierząt, którzy nie chcą, żeby pupile chowały się pod drzewkiem.

Choinki stożek w naszej ofercie

Gdzie sprawdzi się choinka stożek 180 cm?

Choinka stożek 180 cm z powodzeniem sprawdzi się w przestrzeniach prywatnych, szczególnie tych, w których nie ma bardzo dużo powierzchni użytkowej. Wtedy liczy się każdy zaoszczędzony kawałek pokoju, a tutaj oszczędność miejsca jest naprawdę spora. Stanowi to przy okazji ciekawą alternatywę dla klasycznie wyglądających choinek. Takie modele są też chętnie wybierane w przestrzeniach sprzedażowych, gdzie dobrze wyglądają, ale przy tym nie odbierają komfortu klientom i sprzedającym. Poza tym można o nich pomyśleć, gdy przygotowuje się dekoracje w większej skali, choćby w kontekście wystroju galerii handlowych w okolicach Bożego Narodzenia.

Warunki domowe

Na pewno warto zastanowić się nad umieszczeniem takiego modelu w domach i mieszkaniach. W warunkach mieszkalnych dużo osób decyduje się na choinki o takiej właśnie wysokości, gdyż spokojnie mieszczą się one we wszystkich pomieszczeniach, ale nie sprawiają przy tym problemów z przystrajaniem, ponieważ swobodnie można sięgnąć do szczytu drzewka, unikając wchodzenia na drabinę. Stożkowy wariant o równej formie będzie się prezentował mniej typowo niż klasyczna, rozłożysta choinka, ale może to stanowić jej duży atut, ponieważ wszyscy są przyzwyczajeni do tradycyjnych drzewek, a takie będzie elementem zaskoczenia w klasycznych świątecznych ozdobach. W związku z małą średnicą wariant ten nadaje się też do małych mieszkań, w których z pozoru wydaje się, iż właściciele muszą zrezygnować z choinki lub postawić tylko na kameralną wersję do postawienia na stoliku. To drzewko jest dość wysokie, ale nie zajmie wiele powierzchni, więc nadaje się nawet do kawalerek.

Punkty handlowo-usługowe

W większości sklepów czy punktów usługowych w grudniu pojawiają się choinki. Wiele takich miejsc nie ma jednak do dyspozycji specjalnie dużego metrażu, a w końcu kluczem jest to, żeby przestrzeń została udekorowana, ale przy tym dalej pozostała komfortowa użytkowo. W tego typu lokalizacjach stożek o takich wymiarach może być rewelacyjnym pomysłem, ponieważ dekoracja będzie wyraźna i wzbogaci z pewnością wartość wizualną danej powierzchni. Jednocześnie stawiając taką choinkę w narożniku czy z boku, nie przyblokuje się ciągów komunikacyjnych i nie utrudni przemieszczania się po danym miejscu ani sprzedawców, ani klientów.

Jako element większych opraw w obszarach publicznych

Efektowne oprawy świąteczne pojawiają się w wielu miejscach publicznych, a w szczególności w galeriach handlowych. W takich obszarach często sięga się po ogromne choinki, ale choć stanowią one główny punkt koncepcji, najczęściej uzupełniane są szeregiem innych dekoracji. Dobrym pomysłem jest wtedy sięgnięcie po średniej wielkości drzewka, które mogą towarzyszyć tym większym lub stanąć w zupełnie innych miejscach. Wariant stożkowy doskonale się do tego nadaje, gdyż można go wspaniale przystroić, a w związku z tym, że nie zajmuje dużo powierzchni, można go umieścić niemal w dowolnych obszarach, w tym nawet na korytarzach centrów handlowych. Do takiego drzewka łatwo będzie dopasować inne elementy, ponieważ jest ono bardzo uniwersalne. Model ten świetnie sprawdzi się zatem, gdy przygotowujesz jakąś oprawę w dużej skali i potrzebujesz przy tym choinek o takiej wysokości. Drzewko stożkowe o wysokości 180 cm jest modelem o unikalnej formie, która sprawia, że choinka zachwyca sama w sobie, a do tego można ją przystroić na różne sposoby i z myślą o wielu koncepcjach aranżacyjnych. Sprawdzi się w warunkach domowych, ale nie tylko, gdyż w związku z ograniczoną średnicą jest bardzo praktycznym wyborem do przestrzeni publicznych. Zachęcamy zatem do wybrania tego właśnie wariantu z oferty naszego sklepu.