Choinki ubrane

Choinki ubrane

Choinki ubrane zachwycają wyglądem i stanowią podstawę tradycji Bożego Narodzenia w naszej kulturze. Dobrze wykonane drzewka sztuczne są piękne same w sobie, ale dobór odpowiednich dekoracji pozwala jeszcze bardziej podnieść ich wartość wizualną. Część osób ma jednak problem ze skomponowaniem stosownego zestawu ozdób, które znajdą się na choince. Sporym ułatwieniem może być możliwość skorzystania z gotowych rozwiązań, które znajdziesz w ofercie sklepu Wiecznie Żywe Choinki.

SPIS TREŚCI
W naszym sklepie
Oferta
Jak powinny się prezentować?
Proces ubierania
Dobór dekoracji
Modele ośnieżone

Gotowe choinki ubrane w naszym sklepie

Gotowe choinki ubrane to efekt wybrania wspaniałego drzewka i dopasowania do niego odpowiednich dekoracji. W naszym sklepie znajdziesz wiele doskonałych modeli sztucznych choinek i możesz je przystroić według własnego uznania. Wychodzimy jednak naprzeciw oczekiwaniom osób, które nie czują się najlepiej w aspektach dekoracyjnych i nie potrafią lub po prostu nie chcą zajmować sobie czasu dobieraniem odpowiednich ozdób. W takim przypadku możesz postawić na sprawdzone sztuczne drzewka, do których dopasowaliśmy już ozdoby.

Oferta

W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju drzewka sztuczne marki Adal, więc możesz liczyć na ich najwyższą jakość. Jej potwierdzeniem jest fakt, że produkty posiadają certyfikat TÜV Rheinland. Poszczególne choinki posiadają dodatkowo autorskie rozwiązania Hook In lub Quick Distribute System, pomagające w składaniu i rozkładaniu drzewek. Proponujemy szeroki wybór choinek PVC, żyłkowych czy Mix PE. Dla zwolenników gotowych rozwiązań, mamy dwie propozycje. Pierwszą są choinki z oświetleniem LED. W tej wersji możesz kupić drzewko z zamontowanym już na nim oświetleniem, a samemu możesz się zająć dalszymi dekoracjami, co wiele osób uważa za czystą przyjemność. Drugą opcją są choinki sztuczne w dekoracji, czyli jeszcze bardziej kompleksowe rozwiązanie. W tym przypadku do choinek - oprócz oświetlenia - dołączamy również zestaw dekoracji, dobrany w odpowiednim stylu i o właściwych proporcjach. Po ich założeniu uzyskasz dzięki temu przepiękne drzewko świąteczne, prezentujące się jako spójna całość. Zapraszamy do kontaktu w razie ewentualnych pytań.

Jak powinny się prezentować nowoczesne choinki świąteczne ubrane?

Nowoczesne choinki świąteczne ubrane muszą być naprawdę piękne. Trudno jest tutaj o wyznaczenie jednego standardu, ponieważ drzewka można ozdobić w różnym stylu. Warto jednak trzymać się pewnych zasad, które pomogą w uzyskaniu najlepszego efektu. Istotne jest również zadbanie o to, żeby takie drzewko było finalnie spójne z koncepcją dekoracyjną samego wnętrza, w którym ma się znaleźć.

Kolejność

Strojenie choinki może się z pozoru wydawać czymś banalnym. Każdy, kto to kiedyś robił wie jednak, że nie jest to wcale takie oczywiste, jeśli chce się uzyskać zachwycający efekt. Bardzo duże znaczenie odgrywa wbrew pozorom kolejność w jakiej wiesza się ozdoby. Po pierwsze, ułatwia to cały proces osadzania dekoracji na gałązkach, a do tego daje większą kontrolę nad finalnym efektem. Podstawą jest rozpoczęcie od lampek. Montuje się je na całości drzewka i zwykle w jego głębi, więc dobrze jest od tego rozpocząć. W przeciwnym razie można mieć spore problemy z dotarciem do wewnętrznych fragmentów gałęzi. Oświetlenie powinno się rozłożyć równomiernie na całej powierzchni choinki. Po jego założeniu warto włączyć światełka i zobaczyć już na tym etapie czy drzewko prezentuje się atrakcyjnie. Jeśli tak, można przejść do kolejnych etapów. Tutaj pojawia się już większa dowolność, choć dobrym pomysłem jest kierowanie się w kolejności samą wielkością dekoracji. Optymalnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od tych większych, a wykończenie dekoracji drzewka mniejszymi ozdobami. Oprócz tego najlepiej sprawdza się osadzanie cięższych dekoracji na dolnych gałązkach, a lżejszych na górze - pozwoli to uniknąć sytuacji, w której mniejsze gałązki zaczną się uginać, co wpłynie negatywnie na prezencję choinki po kilku czy kilkunastu dniach. Warto zadbać o również o to, by dekoracje były rozmieszczone równomiernie. Pozwoli to uniknąć wyraźnych, pustych miejsc na choince.

Choinki sztuczne w dekoracji

Dobór dekoracji

Obecnie można mówić wręcz o ogromnym wyborze wszelakich dekoracji na choinki. To z jednej strony atut, ale z drugiej strony taka sytuacja sprawia, że czasem trudno podjąć decyzję, co powinno się znaleźć na choince, a co nie. Warto pamiętać, że poza gotowymi ozdobami, na drzewku mogą się znaleźć również te przygotowane własnoręcznie, takie jak kokardki czy nawet znalezione w lesie szyszki. Standardowymi dekoracjami na drzewkach są lampki, bombki i inne zawieszki oraz łańcuchy. Dużą rolę odgrywa natomiast ich kolorystyka. Powinna być ona spójna z koncepcją, którą kierowano się przy aranżacji wnętrza. Nie ma wątpliwości, że tradycyjne, bardzo kolorowe drzewko świąteczne, nie będzie raczej wyglądać dobrze w surowym i minimalistycznym wnętrzu. Przy klasycznym wystroju zwykle dobrze odnajdują się barwne choinki, na których dominuje czerwień i złoto, wzbogacone wielokrotnie ozdobami niebieskimi czy zielonymi. Wiele nowocześnie urządzonych domów i mieszkań opiera się jednak obecnie na koncepcjach bardziej oszczędnych w formie i kolorach. W takim przypadku podobnie powinno być z choinką. Można wtedy postawić nawet na ozdobną choinkę na pniu i pozostawić ją nawet bez dekoracji lub z samym oświetleniem. Jeśli chcesz uwzględnić ozdoby, powinno być ich mniej niż zwykle, a do tego warto skupić się na bardziej stonowanych kolorach. W takich wnętrzach przeważnie najlepiej odnajdują się drzewka przystrojone w nieco chłodniejszych barwach, zatem powinny dominować na przykład srebrne czy niebieskie dekoracje. Jeśli chodzi z kolei o aranżacje w stylu glamour, efekt powinien być wręcz odwrotny. Dekoracji powinno być wtedy więcej i najlepiej w rzucających się mocno w oczy odcieniach. Warto postawić na dekoracje błyszczące, a nie matowe. Doskonale sprawdzą się wtedy ozdoby w złotych lub srebrnych odcieniach.

Białe drzewka

Coraz większą popularnością cieszą się choinki białe, czyli takie, w których gałązki są pokryte imitacją śniegu. Dzięki temu, takie ośnieżone drzewko wygląda jak przyniesione prosto z lasu w zimowy dzień. Decydując się na taką choinkę, wiele osób zastanawia się jednak, jak podejść do jej dekorowania, ponieważ jest to dosyć nietypowy model odbiegający znacząco od klasycznej, zielonej choinki. Jednym z rozwiązań jest całkowite zrezygnowanie z dekoracji. Dobrej jakości modele ośnieżone, takie jak te z naszego sklepu, są naprawdę piękne same w sobie. Domownicy czy goście i tak będą tymczasem zaskoczeni efektem ośnieżenia, widocznym we wnętrzu. Mimo wszystko takie choinki wciąż mogą zostać udekorowane. Można do tego podejść na kilka sposobów. Jedną z opcji jest potraktowanie takiego drzewka tak samo jak zielonego, wykorzystując zatem kolorowe dekoracje. To zwykle najlepszy wybór do tradycyjnie urządzonych wnętrz. Warto pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością ozdób, dzięki czemu sam efekt ośnieżenia nadal pozostanie wyeksponowany. Przy białych modelach bardzo dobrym pomysłem jest postawienie na jeden kolor dekoracji np. zielony lub niebieski. Można się nawet odważyć na wybór białych dekoracji, które wbrew pozorom tworzą z ośnieżonymi drzewkami bardzo atrakcyjną kompozycję. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku również ozdoby drewniane. W naszej ofercie znajdziesz wiele takich dekoracji w formie bombek lub gwiazdek. Dodatkowym atutem naszych drewnianych eko bombek jest możliwość pomalowania lub ozdobienia ich według własnego uznania. Jest to wspaniały pomysł, by wspólnie spędzić czas z rodziną przed świętami, a do tego udekorować choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Choinki ubrane to gotowe rozwiązania dla osób, które nie mają czasu lub po prostu nie czują się pewnie w dobieraniu dekoracji samemu. W naszym sklepie znajdziesz tymczasem propozycje pięknych modeli sztucznych, na których zamontowaliśmy oświetlenie i dopasowaliśmy zestaw ozdób. Jest to wygodne rozwiązanie, które zagwarantuje spektakularny efekt. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.