Choinka z materiałów ekologicznych

Choinka z materiałów ekologicznych

Choinka z materiałów ekologicznych może być dobrą alternatywą dla żywej. Takie warianty mogą przekonać wiele osób, które zastanawiają się, co jest korzystniejsze z perspektywy środowiska - kupowanie naturalnych drzewek czy postawienie na dobrej jakości wersję sztuczną. Na tym tle najlepiej wypadają nowoczesne choinki PE, które mają szereg różnych zalet. Takie dekoracje znajdziesz w ofercie sklepu Wiecznie Żywe Choinki.

Spis treści:
Sprawdź naszą ofertę
Czemu warto wybrać taki wariant?
Modele sztuczne a kwestia środowiska naturalnego
Atuty drzewek z PE

Szukasz choinki z materiałów ekologicznych? Wybierz nasze drzewka Premium PE

Choinka z materiałów ekologicznych to wyrób wysokiej jakości, więc będzie przygotowywana tylko przez najlepszych producentów. Do takich należy marka Adal, której asortyment w ofercie sklepu Wiecznie Żywe Choinki. Potwierdzeniem tego dobrego standardu jest fakt, że dostępne u nas choinki posiadają oznaczenie TÜV Rheinland. Oznacza to, że produkty przeszły pomyślnie proces certyfikacji, więc spełniają wszelkie kryteria jakości i bezpieczeństwa. Drzewka świąteczne przygotowane z udziałem polietylenu znajdziesz tymczasem w obrębie choinek o różnych rozmiarach.

Małe

Choinka jest wspaniałym symbolem Świąt Bożego Narodzenia i na trwałe zapisała się już w naszej kulturze. Czasem zdarza się jednak, że nie ma się miejsca na duże drzewko, a wciąż chce się uszanować taką tradycję. Dotyczy to choćby mniejszych metrażowo mieszkań, punktów usługowych czy nawet pomieszczeń biurowych. Rozwiązaniem mogą być wtedy małe drzewka, które można ustawić choćby na stoliku, komodzie, biurku, a nawet parapecie. W sekcji choinek sztucznych małych do 80 cm znajdziesz propozycję drzewka przygotowanego z polietylenu. Jest to model Penny MIX PE, który posiada dodatkowo atut w postaci eleganckiej juty jako podstawy dekoracji. Wariant ten kupisz w wersji 60 lub 80 cm wysokości.

Średnie

W kategorii choinek sztucznych Premium PE do 240 cm znajdziesz uniwersalne propozycje, które będą odpowiednie do większości prywatnych, ale i niektórych publicznych przestrzeni. Drzewka w rozmiarze do 240 cm należą do najczęściej wybieranych w gospodarstwach domowych, a także sklepach, punktach usługowych, biurach czy nawet budynkach państwowych. W tej kategorii dostępne są modele, w których część gałązek jest wykonanych z polietylenu, więc są to choinki o najwyższej klasie. Zwolennikom dość klasycznych drzewek świątecznych spodobają się na pewno wersje Noel MIX PE, Venus MIX PE, Premium MIX PE czy Daglezja MIX PE. Rocky MIX PE to z kolei rozłożysta i puszysta choinka, która gwarantuje wspaniałe przeżycia wizualne. Model Silhouette MIX PE prezentuje się dość tradycyjnie, ale ma wąską i smukłą linię, a przez to pomniejszoną średnicę - takie drzewko będzie doskonałe do pomieszczeń, w których nie ma zbyt dużo miejsca. Godne uwagi i polecenia są też mniej klasyczne, ale bardzo atrakcyjne choinki Nevada MIX PE, Tajga MIX PE, Tajga II MIX PE i Tundra MIX PE. Z kolei Gaia MIX PE to efektowne drzewko umieszczone w drewnianej skrzyni, zamiast standardowego stojaka.

Choinki sztuczne PVC

Duże

W kontekście bardzo dużych domów lub obszarów publicznych można pomyśleć o sięgnięciu po jeszcze większe choinki, osiągające już po parę metrów wysokości. Osoby nastawione na takie warianty ucieszą się z pewnością z tego, że w naszym sklepie również w tej kategorii dostępne są drzewka z PE. W sekcji choinek dużych od 270 cm do 500 cm możesz wybierać w tym przypadku spośród wersji: Premium MIX PE, Nevada MIX PE, Noel MIX PE, Rocky MIX PE i Silhouette MIX PE. Podobnie jak w przypadku choinek małych i średnich, wszystkie duże drzewka do 5 metrów wysokości objęte są u nas gratisową przesyłką. Możesz je zatem zamówić, nie wychodząc z domu, a potem cieszyć się komfortową i bezpłatną dostawą produktu pod wyznaczony adres. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego warto wybrać choinkę z materiałów ekologicznych?

Choinka z materiałów ekologicznych może być równie piękna jak naturalna. Co więcej, często okazuje się wręcz ładniejsza, gdyż będzie pozbawiona defektów w postaci połamanych gałązek czy pustych połaci na pniu, co jest w zasadzie standardem w przypadku żywych odpowiedników, które praktycznie nigdy nie są bez skazy. Jedynym mankamentem pozostaje brak aromatu naturalnego igliwia, ale to można łatwo nadrobić, sięgając po świąteczny zapach z naszej oferty. Wersje sztuczne mają tymczasem wiele innych zalet. Co istotne – choinki stworzone w 100% z PE nie są tak gęste, jak te, w których wykorzystano PVC, dlatego w ofercie naszego sklepu nie posiadamy aktualnie drzewka wyłącznie z polietylenu, tylko oferujemy MIX PE, czyli połączenie polietylenu z PVC. W tych wariantach PE zastosowane jest na zewnątrz gałązki, a PVC w środku, w celu zagęszczenia choinki. W tym roku nasz asortyment rozszerzy się o drzewka Nevada i Premium PE wykonane w 100% z polietylenu.

Sztuczne drzewko a środowisko

Dyskusja o tym, które choinki są bardziej ekologiczne, jest burzliwa i trwa od lat. Zwolennicy wersji żywych tłumaczą, że prawdziwe drzewko zawsze będzie bardziej zgodne z naturą niż plastikowe. Jak wygląda to jednak w praktyce? Drzewko z plantacji będzie w końcu wymagało wycięcia, a potem transportu, więc jego przygotowanie do sprzedaży także wiąże się z pewną dozą zanieczyszczeń, które dostają się do środowiska. Taką choinkę trzeba tymczasem kupować co roku, podczas gdy z dobrej jakości modelu sztucznego, możesz korzystać nawet do kilkunastu lat. W takiej perspektywie czasowej staje się jasne, że choinka sztuczna nie będzie wcale bardziej obciążająca dla przyrody, a co więcej, może się okazać, iż zanieczyszczenia związane z zakupionymi w tym czasie żywymi choinkami, będą wręcz większe. Z tego względu już choinki żyłkowe czy choinki PVC, które możesz kupić w naszym sklepie, są wyborem, którym wyrażasz troskę o środowisko. Z podobnych względów polecamy wybór dostępnych u nas girland, wianków czy innych dekoracji świątecznych, które z powodzeniem mogą zastąpić ozdoby przygotowywane z prawdziwych gałązek.

Czym wyróżniają się drzewka z PE?

Choinki sztuczne od sprawdzonego producenta zawsze będą dobrym wyborem, natomiast modele z PE zasługują na szczególną uwagę, w tym przy ocenianiu ich wpływu na środowisko. Wykorzystanie polietylenu niejako zrewolucjonizowało rynek, przede wszystkim wprowadzając wręcz nowy poziom realizmu. Materiał ten doskonale imituje prawdziwe igliwie, szczególnie pod kątem kolorystycznym. Do tego jest przyjemny w dotyku, co sprawia, że same tipsy w takich choinkach są przyjazne i bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Sam materiał jest elastyczny i odporny na odkształcenia. W praktyce dobrze wykonany model z takiego materiału do złudzenia przypomina naturalną choinkę, nawet gdy patrzy się z bliska. Z perspektywy ekologicznej kluczowe jest jednak to, że PE jest materiałem nadającym się w pełni do recyklingu. Tworzywo można zatem potem ponownie wykorzystać, co stanowi kolejny argument za tym, że taka choinka sztuczna jest po prostu korzystna dla środowiska. Sami użytkownicy docenią przy tym fakt, że takiej choinki nie trzeba podlewać, nie będzie ona tracić igliwia, a pomiędzy sezonami wystarczy ją złożyć i nie zajmie ona wcale dużo miejsca przy przechowywaniu. Patrząc na kilku- lub kilkunastoletnią perspektywę korzystania z takiego wyrobu, zauważysz przy okazji, że wybór takiego drzewka wiąże się ze znaczącą oszczędnością pieniędzy, które trzeba by było wydać w tym czasie na kolejne żywe drzewka. Choinka z materiałów ekologicznych to wybór optymalny dla wszystkich osób dbających o środowisko i tych, którym zależy na najwyższej jakości. W takiej sytuacji warto postawić na modele z PE, które będą wytrzymałe i posłużą przez długi czas, a wyglądem nie ustępują nic naturalnym odpowiednikom. Zachęcamy do wybrania takich właśnie wariantów z naszej oferty.