Przechowywanie i pielęgnacja choinek sztucznych

Przechowywanie i pielęgnacja choinek sztucznych

Przechowywanie i pielęgnacja choinek sztucznych powinno się odbywać według pewnych zaleceń. Dzięki temu można zachować ich piękny wygląd i cieszyć się użytkowaniem przez wiele lat. Tym samym ten wybór staje się bardziej opłacalny, a do tego odpowiedzialny ekologicznie. Z takiego drzewka można korzystać nawet kilkanaście lat, a w takiej perspektywie będzie ono nawet mniej obciążające dla środowiska niż kupowane co roku naturalne choinki. Jeśli chcesz postawić na sprawdzony asortyment, wybierz ofertę naszego sklepu.

SPIS TREŚCI
Zadbaj o świąteczne drzewka
Nasza oferta
Autorskie rozwiązania
Co warto wiedzieć?
Rozkładanie
Jak dbać o nie pomiędzy sezonami świątecznymi?

Zadbaj o właściwe przechowywanie i pielęgnację choinek sztucznych z naszego sklepu

Przechowywanie i pielęgnacja choinek sztucznych jest kluczowa dla wydłużenia żywotności takich drzewek. Te wysokiej jakości, które znajdziesz w naszym sklepie, można użytkować spokojnie nawet przez kilkanaście lat. Jeśli zadba się o pewne aspekty, nawet po upływie takiego czasu wciąż będą się one prezentowały doskonale. Zachęcamy do wybrania tych z naszego asortymentu.

Oferta

W naszej ofercie posiadamy szeroki przegląd choinek sztucznych oraz innych dekoracji świątecznych. Do kameralnych przestrzeni najlepiej sprawdzą się nasze małe choinki do 80 cm. Do większości domów i mieszkań wybierane są natomiast nieco większe choinki do 240 cm. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór takich modeli w wersjach z PVC, żyłkowych, Mix PE, a nawet ośnieżonych czy na pniu. Osobom lubiącym gotowe rozwiązania polecamy nasze choinki w oświetleniu lub pełnej dekoracji. Do większych przestrzeni mogą się świetnie sprawdzić nawet duże choinki sztuczne od 270 do 500 cm. Sprzedajemy też ogromne choinki gigant, które są dedykowane raczej przestrzeniom publicznym czy choćby galeriom handlowym. Takie produkty są realizowane na zamówienie, zatem w celu ich zakupu, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy sklepem internetowym, więc wszystkie produkty możesz zamówić w dowolnym momencie i bez wychodzenia z domu, z dostawą pod dany adres. To bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza przy wyborze większych modeli. Dodatkowo wszystkie produkty i choinki do pięciu metrów dostarczamy gratis.

Autorskie rozwiązania

W naszym sklepie - Wiecznie Żywe Choinki - znajdziesz asortyment od marki Adal. To bardzo znany i szanowany producent choinek sztucznych, działający na rynku od wielu lat. Jest to gwarancją wysokiej jakości produktów, która jest ważna zarówno z perspektywy ich wyglądu, jak i tego, ile czasu będzie można korzystać z takiego drzewka. Potwierdzeniem ich jakości jest m.in. certyfikat TÜV Rheinland. Oznacza on, że produkty przeszły pomyślnie proces certyfikacji sprawdzający czy spełniają one określone kryteria wpływające na zadowolenie i bezpieczeństwo ich użytkowania. Z perspektywy bezpieczeństwa istotne jest też to, że znaczna część produktów posiada certyfikat o niepalności. Adal to producent wychodzący naprzeciw oczekiwaniom klientów, zatem w produktach zastosowane są specjalne rozwiązania, które są bardzo praktyczne. Wpływają one właśnie na wygodę przechowywania i dbania o choinki. Pierwszym z rozwiązań jest Hook in System, polegający na tym, że można łatwo montować i demontować poszczególne gałązki. Drugie rozwiązanie to Quick Distribute System, który zapewnia łatwe rozkładanie choinki. Polega na tym, że choinki lub ich fragmenty można składać i rozkładać jednym ruchem, w sposób przypominający otwieranie i zamykanie parasolki. Bardzo przyspiesza to cały proces, który dzięki temu rozwiązaniu potrwa zaledwie parę minut. Potem możesz od razu cieszyć się choinką i zacząć ją dekorować, a po złożeniu równie szybko możesz przygotować ją do schowania. W opisach produktów znajdziesz informację o tym, który z tych systemów został zastosowany w przypadku konkretnego modelu. Oba rozwiązania z pewnością docenisz już na samym etapie użytkowania.

Choinki sztuczne żyłkowe

Co warto wiedzieć o przechowywaniu i pielęgnacji choinek sztucznych?

Przechowywanie i pielęgnacja choinek sztucznych nie są specjalnie skomplikowane, lecz warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Te proste czynności pozwolą zadbać o nienaganny wygląd sztucznego drzewka przez dłuższy czas. Dotyczy to samego etapu rozkładania drzewka, choć szczególnie ważne jest to, w jakich warunkach trzyma się je pomiędzy sezonami świątecznymi, czyli prawie przez cały rok kalendarzowy.

Rozkładanie

Wbrew pozorom nawet sam sposób rozkładania ma pewien wpływ na żywotność drzewka. Dotyczy to w zasadzie rozkładania i dokładnego rozprostowywania gałązek. Należy to robić delikatnie, żeby nie uszkodzić ich mechanicznie. Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest przy tym rozpoczęcie od dołu i zmierzanie sukcesywnie do górnych partii choinki. Rozpoczyna się wtedy od większych gałęzi, a do tego można uniknąć ewentualnego plątania się gałązek, które mogłyby przez to ulec uszkodzeniu. Przy składaniu rozsądnie jest z kolei odwrócić kolejność. W przypadku dostępnych u nas produktów oba procesy będą o tyle ułatwione, że choinki są wyposażone w funkcjonalne systemy, upraszczające składanie i rozkładanie drzewka.

Przechowywanie

Choinka to piękna dekoracja, lecz dedykowana tylko na okres Bożego Narodzenia, czyli w praktyce zachwyca ona swym wyglądem tylko przez parę tygodni. Modele sztuczne mogą być wykorzystywane wielokrotnie, w związku z czym trzeba je przechowywać przez wiele miesięcy pomiędzy sezonami świątecznymi. Warto mieć na uwadze, że właśnie ten aspekt jest bardzo ważny i odgrywa główne znaczenie w kontekście tego, jak długo będzie się można cieszyć taką choinką. Jej niewłaściwe składowanie może prowadzić do tego, że gałązki się połamią czy samo igliwie straci intensywną barwę. Pierwszym krokiem jest właściwe złożenie drzewka, robiąc to dokładnie i zdejmując przedtem wszystkie dekoracje, a także towarzyszące im linki czy sznurki. Dobrym pomysłem jest zwykle oczyszczenie drzewka z kurzu czy ewentualnych innych zabrudzeń. W przypadku modeli sztucznych wystarczy do tego ciepła woda. W razie bardziej problematycznych plam można zastosować niewielką ilość płynu do mycia naczyń. Do czyszczenia gałązek najlepiej sprawdza się do tego miękka ściereczka z mikrofibry. Przed złożeniem choinkę trzeba dokładnie osuszyć, najlepiej pozostawiając ją po prostu na jakiś czas w temperaturze pokojowej do całkowitego wyschnięcia. Po dokładnym złożeniu, drzewko warto zabezpieczyć przed zabrudzeniem, do czego przyda się zwykła folia lub plastikowy worek. Następnie dekorację warto umieścić jeszcze w kartonie. Po takim złożeniu zajmie ona wbrew pozorom mniej miejsca niż można się spodziewać, co znacząco ułatwia jej przechowywanie. Tak zapakowane drzewko należy potem trzymać w suchym miejscu, tak żeby nie było ono narażone na działanie wilgoci. Nie powinno się również kłaść na nim cięższych rzeczy, które mogłyby zdeformować choinkę. W kolejnym sezonie, po odpakowaniu choinki ponownie warto ją oczyścić z wykorzystaniem wody, żeby prezentowała się jak najlepiej. Przechowywanie i pielęgnacja choinek sztucznych to zadania proste, a przy tym bardzo ważne w kontekście utrzymania pięknego wyglądu drzewka. Pozwala to na uzyskanie najlepszego efektu wizualnego, a do tego na korzystanie z dekoracji w dłuższej perspektywie czasowej. Oczywiście podstawą jest wybór produktów dobrej jakości, takich jak te, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu.