Girlandy świąteczne na schody. Jak je wykorzystać?

Girlandy świąteczne na schody. Jak je wykorzystać?

Girlandy świąteczne na schody dają wyjątkowy efekt. Stosuje się je w obszarach mieszkalnych i publicznych. Często można je spotkać w centrach handlowych i przed wejściami do budynków. Takie ozdoby można wykorzystać nie tylko w kontekście poręczy, gdyż dają one naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych. Łatwo je kształtować i przymocować, co pozwala przystroić różne miejsca, od okien, po domowy kominek. Osoby zainteresowane takimi dekoracjami wysokiej jakości, zachęcamy do wybrania naszej oferty.

Spis treści
Gdzie wykorzystuje się takie dekoracje na schody?
Warianty na elementy zewnętrzne
Inne sposoby na wykorzystanie dekoracji

W jakich miejscach wykorzystuje się girlandy świąteczne na schody?

Girlandy świąteczne na schody są bardzo popularne, gdyż można je z łatwością przymocować, a dają spektakularny efekt. Często można je spotkać w domach czy piętrowych mieszkaniach, szczególnie takich, w których wejście na wyższą kondygnację jest mocno wyeksponowane. To również chętnie wybierana dekoracja z myślą o galeriach handlowych, gdzie w środku znajduje się wiele balustrad, które warto przystroić. Sprawdza się to też w obszarach przed samymi budynkami, gdy do drzwi prowadzą schodki z poręczami, co dotyczy często budynków publicznych.

Domy i mieszkania

Oczywiście podstawowym miejscem dekoracyjnym są obszary mieszkalne. Tradycja nakazuje umieszczenie we wnętrzu choinki, lecz coraz częściej nie jest to jedyny element świątecznej oprawy. W kontekście domów czy piętrowych mieszkań, miejscem zdecydowanie wartym przystrojenia są właśnie poręcze od schodów. Girlandy nadają się do tego idealnie, gdyż można je wpleść przez całą długość wejścia na kondygnację, a do przymocowania wystarcza zwykle drobny sznurek. To zatem sposób na efektowną, ale i prostą w przygotowaniu dekorację. Opcjonalnie można jeszcze bardziej podnieść walory estetyczne girlandy, oplatając ją światełkami czy dodając do niej mniejsze elementy ozdobne.

Galerie handlowe

W okresie świątecznym galerie handlowe zawsze zostają przystrojone, żeby stworzyć w nich odpowiedni klimat, który sprzyja cieszeniu się nadchodzącym czasem i oczywiście samym zakupom. W wielu miejscach oprawy są naprawdę efektowne i składają się z różnych iluminacji czy przede wszystkim olbrzymich choinek, a takie znajdziesz i w naszej ofercie - z myślą o ich zamówieniu, zachęcamy do kontaktu. Nie można jednak zapominać o detalach i dodatkowych dekoracjach, które będą cennym uzupełnieniem. Centra handlowe w większości są piętrowe i posiadają bardzo dużo balustrad, do których zdecydowanie warto przyczepić właśnie girlandy.

Przed różnymi budynkami

Jeśli przed budynkiem znajdują się schody prowadzące do drzwi wejściowych, to girlandy mogą pięknie przyozdobić poręcze przed frontem. Taka zabudowa jest w Polsce mniej typowa niż w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, ale też jest u nas coraz częściej spotykana. Dotyczy to nie tylko wejść do domów, ale i budynków urzędowych czy o innym przeznaczeniu publicznym. Takie również wymagają przystrojenia, a ewentualne wykorzystanie girland może pomóc w ociepleniu wizerunku danego miejsca i zachęci wszystkich odwiedzających. Będzie to także świetnym pomysłem w kontekście wejść do restauracji, kawiarni czy nawet osiedlowych sklepów.

Girlandy świąteczne na schody

Zdecyduj się na girlandy świąteczne na balkon lub drzwi

Girlandy świąteczne znajdują zastosowanie i na balkonach oraz drzwiach. Wykorzystane w ten sposób cieszą nie tylko domowników i gości, ale i osoby spoglądające na takie ozdoby z zewnątrz. Decyduje się na to coraz więcej ludzi, gdyż poza przywiązaniem do choinek, popularne stało się przygotowywanie bardziej rozbudowanych opraw świątecznych, złożonych i z innych elementów. Może się to pięknie prezentować na balkonie, gdzie sam schemat montażu jest bardzo podobny jak w przypadku balustrad od schodów. Wspaniałą oprawę można opracować i w kontekście samych drzwi wejściowych. W tym przypadku warto sięgnąć i po inne dekoracje, takie jak choćby wianki.

Ozdoby na zewnątrz

Znaczna części ludzi skupia się na przystrojeniu wnętrza, dbając o ognisko domowe i odpowiednią atmosferę, gdy do domu przyjdą członkowie dalszej rodziny czy po prostu znajomi. Warto jednak pamiętać i o ozdobach zewnętrznych. Spodobają się one nadchodzącym gościom oraz samym przechodniom. Święta to czas przyjaznych stosunków i radości, a spacery ulicami, z których widać przystrojone z zewnątrz domy, będą niezwykle urokliwe.

Wyjątkowy efekt na balkonie

Jeżeli w domu czy mieszkaniu posiadasz swój balkon, to dobrze jest przystroić balustradę lub nawet przygotować dekoracje na zewnętrznej elewacji. W tym celu doskonale sprawdzą się właśnie girlandy. Będzie się to efektownie prezentowało, a w blokach może dodatkowo wyróżnić twoje mieszkanie na tle innych.

W kontekście drzwi warto pomyśleć dodatkowo o wianku

Bardzo ciekawym pomysłem jest przymocowanie girlandy bezpośrednio do drzwi lub do fragmentów ścian, które się przy nich znajdują. Da to wyjątkowy efekt i podkreśli, że wnętrze jest ciepłe oraz otwarte na innych. Poza długimi wersjami, odpowiednie w tym celu mogą być girlandy Rogale i modele Fason z naszej oferty. Polecamy także dodanie do tego na środku drzwi jeszcze jednej ozdoby, a więc choćby świątecznego wianka. Połączenie tych dwóch elementów sprawi, iż drzwi wejściowe będą wyglądały naprawdę spektakularnie.

W przestrzeni mieszkalnej świetnie sprawdzą się też girlandy świąteczne na okno czy kominek

Girlandy świąteczne na okno czy kominek mogą wprowadzić do wnętrza domu lub mieszkania wyjątkową atmosferę. Istnieje parę rozwiązań względem aranżacji takiej dekoracji przy szybie, a odpowiednio ustawiona ozdoba może być wtedy widoczna ze środka, ale i z poziomu ulicy. Obszar przy kominku, a najczęściej zwłaszcza nad nim, jest zdecydowanie optymalnym miejscem na takie elementy. Przy okazji można stworzyć urokliwy rejon, przy którym można potem siedzieć w okresie świątecznym w gronie domowników i gości.

Jak przystroić okno?

Z myślą o nowoczesnych i mniej oczywistych dekoracjach świątecznych, doskonałym pomysłem będzie umieszczenie girlandy w okolicach okna. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu karnisze ponad okiennicami. Girlandy można umieścić bezpośrednio na nich lub zwiesić z nich z wykorzystaniem cienkich, niewidocznych z odległości żyłek. Taka oprawa będzie stylowa i bardzo świąteczna - prezentuje się dobrze i z zewnątrz, a w połączeniu z zasłonami, przy okazji ogranicza widoczność samego wnętrza domu czy mieszkania, gwarantując prywatność.

Świąteczny zakątek przy kominku

Większość kominków ma pewien specyficzny układ, który świetnie nadaje się pod przystrojenie ich właśnie girlandami. Można je przymocować czy nawet położyć, jeżeli przy palenisku znajdują się kamienne półki, charakterystyczne dla wielu projektów tego typu. W ten sposób można stworzyć we wnętrzu obszar, który doskonale nada się do rozmów już podczas samych Świąt. Po zjedzeniu wspólnych posiłków można rozpalić w kominku i zgromadzić się przy nim całą rodziną, żeby spokojnie cieszyć się tym wyjątkowym czasem. Dekoracje z wykorzystaniem girlandy pomogą w tym, żeby rejon ten prezentował się przy okazji efektownie i sprzyjał dobrej atmosferze. Girlandy świąteczne należą do jednych z najpiękniej wyglądających dekoracji bożonarodzeniowych. Popularne jest właśnie wykorzystanie ich na balustradach od schodów w obszarach mieszkalnych, ale i publicznych, w tym galeriach handlowych. Oczywiście takie dekoracje mogą być również wykorzystane w innych miejscach, w tym na drzwiach, kominku, oknach czy balkonie. Tego typu ozdoby znajdziesz w naszym sklepie!