Mała choinka dekoracyjna

Mała choinka dekoracyjna

Mała choinka dekoracyjna, pomimo niewielkich gabarytów, może być niezwykle piękna. Do tego bez względu na rozmiar stanowi niezrównany wręcz symbol świąt Bożego Narodzenia. Po takie kompaktowe wersje często sięga się zarówno w domach, jak i sklepach, punktach usługowych czy biurach. Takie drzewko zachwyci wyglądem, nie zabierając dużo cennego miejsca. Doskonale odnajdzie się ustawione na jakimś podwyższeniu, a więc meblu czy parapecie.

Spis treści:
Klasyczna w niewielkim rozmiarze
Opcje mocno ozdobne
Jak ją przystroić?
Dobór ozdób
Całość koncepcji

Mała choinka dekoracyjna w klasycznym wydaniu

Mała choinka dekoracyjna może być tradycyjnym drzewkiem świątecznym, lecz w kompaktowym rozmiarze. W takim przypadku postaw na standardowe, zielone wersje, które są po prostu pomniejszonymi wariantami klasycznych choinek. Są to bardzo często poszukiwane modele, ponieważ takie dekoracje są pożądane w niewielkich pomieszczeniach, w których duże drzewko byłoby zbyt dominujące i mogłoby utrudnić choćby poruszanie się po pokoju. Taką wersję spokojnie postawisz gdzieś dyskretnie, najlepiej na podwyższeniu, dzięki czemu będzie ona cieszyć oko, a jednocześnie nie utrudni codziennego funkcjonowania w takiej przestrzeni.

Nasze propozycje

W poszukiwaniu klasyki w małym rozmiarze, na pewno możemy polecić wybrane drzewka z kategorii choinek małych do 80 cm. Dobrym wyborem jest model Lena o wysokości 40 lub 70 cm. Choinka ma gęste, delikatnie nieregularne gałązki, więc prezentuje się jak naturalna. Innym wyborem może być choinka Mini, dostępna z kolei w wersjach o wysokości: 40, 60 lub 80 cm. Wreszcie ciekawą propozycją jest choinka Penny MIX PE 60 lub 80 cm. Ta posiada gałązki wzbogacone o takie wykonane z materiału PE, dzięki czemu całość prezentuje się jeszcze bardziej atrakcyjnie i realistycznie. Do tego elementem charakterystycznym tego modelu jest to, że standardowy stojak został tutaj zastąpiony gustowną i elegancką jutą. Będzie to świetny wybór dla osób szukających małej choinki, ale o naprawdę najwyższej jakości wykonania. Wszystkie oferowane u nas drzewka świąteczne reprezentują zresztą wysoką klasę, o czym świadczy choćby to, że posiadają oznaczenie certyfikacji TÜV Rheinland, spełniając kryteria jakości i bezpieczeństwa.

Mała choinka dekoracyjna na pniu lub ośnieżona

Mała choinka dekoracyjna może być dość unikalna, wyróżniając się na tle standardowych drzewek sztucznych. W ostatnich latach szczególne uznanie zyskują wersje na pniu, najlepiej wykonanym z naturalnego drewna. Można się jednak pokusić i o wariant, w którym wykorzystano imitację śniegu, dzięki czemu choinka wygląda jak wyjęta prosto z zimowej scenerii. Takie choinki również znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Choinki sztuczne małe

Wybrane modele z pniem

Choinki sztuczne na pniu cieszą się sporym zainteresowaniem, będąc jednocześnie pewnym poszanowaniem dla klasyki, ale jednak przedstawionej przy tym w nowej formie. Gdy mowa o drzewkach sztucznych, wykorzystanie drewnianych elementów jest mimo wszystko pewną innowacją, ale dzięki temu dekoracja od razu przykuwa uwagę, nawet mimo swoich niewielkich gabarytów. W naszym sklepie mamy odpowiednie produkty dla osób szukających takich właśnie modeli. W kontekście bardzo małych drzewek, w kategorii choinek sztucznych małych do 80 cm znajdziesz Świerk Alpejski, który posiada strzeliste, opadające mocno w dół gałązki. Jeśli możesz sobie pozwolić na coś odrobinę większego, w sekcji choinek sztucznych na pniu do 240 cm czekają modele Olimpia i Dakota MIX PE.

Warianty białe

Kolejnym popularnym wariantem choinek są obecnie te ośnieżone. Prezentują się ciekawie, gdyż nikt nie spodziewa się w końcu zobaczyć we wnętrzu drzewka, które jest przyprószone śniegiem i wygląda jak przyniesione prosto z lasu. W przypadku małych choinek jest to okazja do uzyskania bardzo dekoracyjnego efektu, nawet przy wyborze drzewka, które ma tylko kilkadziesiąt centymetrów wysokości. W takim wydaniu mamy do zaproponowania Świerk Alpejski ośnieżony lub choinkę Mini ośnieżoną, czyli bardzo klasyczny model, lecz wzbogacony o pokrycie gałązek imitacją śniegu. Jeśli szukasz prawdziwie unikalnej dekoracji, zwróć do tego uwagę na Drzewka Alpejskie w jucie ośnieżone, czyli komplet trzech małych, białych choinek ustawionych na jednej podstawie.

Jak ozdobić małą choinkę dekoracyjną?

Mała choinka dekoracyjna może być przystrojona tak jak większa, z tym że trzeba się przy tym trzymać kilku zasad. Dotyczą one zarówno wybieranych ozdób, jak i skupienia się na paru aspektach w kontekście całej kompozycji. Do tego warto pamiętać, że niektóre modele o takiej specyfice są na tyle ozdobne, że nie wymagają dodatkowego przystrajania. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie w minimalistycznych wnętrzach, gdzie bogato zdobione i kolorowe drzewka świąteczne niekoniecznie będą spójne z całością aranżacji. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem może być pozostawienie choinkiw jej bazowej formie.

Dobór dekoracji

Przede wszystkim przy małej choince warto wybrać raczej niewielkie gabarytowo ozdoby. Na pewno sprawdzą się do tego bombki lub inne zawieszki, a nawet kokardki lub dekoracje naturalne, takie jak orzechy, szyszki czy suszone owoce. Często lepiej jest natomiast zrezygnować w tym przypadku z łańcuchów, na rzecz delikatniejszych dekoracji. Wciąż można natomiast sięgnąć po lampki, choć najlepiej takie drobniejsze i na cienkim przewodzie.

Zachowanie proporcji

Przystrajając małą choinkę, trzeba uważać na to, żeby nie przesadzić. W przeciwieństwie do większych choinek nadmiar ozdób będzie tutaj od razu widoczny i sprawi, że choinka może zacząć wyglądać karykaturalnie. Warto zaplanować całość tak, żeby nie pokrywać na siłę każdego fragmentu gałązek. Rozsądnym wyjściem jest skupienie się na drobniejszych ozdobach i staranne zaplanowanie ich rozłożenia. W ten sposób można uzyskać naprawdę elegancki i zachwycający efekt. Takie drzewko wciąż można do tego przygotować w różnym stylu. Do tradycyjnych wnętrz sprawdzą się klasyczne, czerwono-złote ozdoby. Z kolei do aranżacji minimalistycznych czy bardzo nowoczesnych, lepszym wyborem mogą być dekoracje w odcieniach chłodniejszych, a więc białe, srebrne czy niebieskie. Bez względu na dokładny wybór, warto pamiętać o zachowaniu umiaru, który jest kluczowy w kontekście takich mniejszych choinek. Mała choinka dekoracyjna może być równie atrakcyjna wizualnie jak średnie i duże drzewka. Taki wariant jest wykorzystywany w gospodarstwach domowych, punktach handlowo-usługowych czy biurach, w których ma się znaleźć w pomieszczeniu o niezbyt obszernym metrażu. Taką choinkę bez problemu można wtedy ustawić dyskretnie choćby na meblu, żeby dalej zachwycała swoim wyglądem, a przy tym nie przeszkadzała w samym funkcjonowaniu. Różnorodne modele sztuczne o wysokiej jakości wykonania, w niewielkich rozmiarach, znajdziesz w ofercie sklepu Wiecznie Żywe Choinki. Zachęcamy do nawiązania kontaktu.