Choinki PE i PCV

Choinki PE i PCV

Choinki PE i PCV zdominowały segment sztucznych drzewek świątecznych. Obecnie produkty wykonuje się z jednego i drugiego materiału, a czasem nawet obu jednocześnie, w systemie hybrydowym. Oba rozwiązania mają swoje zalety i pewne mankamenty, co przekłada się na preferencje poszczególnych klientów. Podpowiadamy na jaki wariant się zdecydować zależnie od ustalonych oczekiwań. Zachęcamy przy tym do kupowania choinek Adal w sklepie Wiecznie Żywe Choinki, w pełni internetowo i z dostawą.

Spis treści
Na które się zdecydować?
Charakterystyka materiałów
Wersje żyłkowe
Jaką podjąć decyzję?
Propozycje z naszego sklepu

Choinka PCV czy PE? Jaką wybrać?

Wiele osób planujących postawić na sztuczne modele, zastanawia się czy wybrać choinkę PCV czy PE. Są to odpowiednio polichlorek winylu i polietylen, a więc obecnie najpopularniejsze materiały syntetyczne do produkcji takich wyrobów. Pierwszy z nich jest w zasadzie wykorzystywany od lat, choć obecne projekty są zdecydowanie bardziej dopracowane stylistycznie niż te, które kiedyś nie przekonywały do siebie wyglądem. Druga opcja zyskuje z kolei na popularności, z uwagi na walory estetyczne i ekologiczny charakter. Warto zauważyć, że na rynku dostępne są również modele hybrydowe oraz żyłkowe. Poszczególne warianty mają swoje plusy i niedociągnięcia, zatem ostateczna decyzja pozostaje w rękach klienta i tego jakie ma on oczekiwania.

O poszczególnych rozwiązaniach

Choinki z folii PCV to dość klasyczne rozwiązanie jeżeli chodzi o segment drzewek sztucznych. W praktyce igły wykonywane są z paru warstw polichlorku winylu i mają prostokątny kształt. W dotyku będą one dość giętkie i mało sztywne. Folia może natomiast przyjmować różne odcienie zieleni, co jest wykorzystywane przez producentów, gdyż pozwala przygotować choinki zarówno z jasno-, jak i ciemnozielonymi gałązkami. Mogą być przygotowane i specjalne wersje dekorowane, w tym ośnieżone. Wersje z tego tworzywa może nie są aż tak efektowne, lecz stosunkowo wytrzymałe i dobrze znoszą sam montaż oraz demontaż. Wiele zależy w tym przypadku od jakości wykonania ze strony samej firmy. Dużą popularnością zaczęły się natomiast cieszyć choinki z PE, a więc polietylenu. To tworzywo termoplastyczne, które dobrze formuje się w igły, idealnie je imitując. W praktyce mówi się o tym, że takie choinki naprawdę trudno odróżnić od żywych, nawet z bliska i tak naprawdę różnicę widać dopiero w samym dotyku. Takie drzewka świąteczne będą zatem szczególnie efektowne. Piękny wygląd to jednak nie jedyny atut tego materiału, gdyż ma on również naprawdę dobre właściwości - jest wytrzymały i nie odkształca się z biegiem czasu, zatem taka choinka nie traci na aspektach wizualnych nawet po paru latach i można z niej naprawdę długo korzystać. Jednym z kluczowych atutów polietylenu jest natomiast to, iż tworzywo w pełni nadaje się do recyklingu. Tym samym wykonane z niego drzewka po zakończeniu użytkowania nie muszą trafić na wysypisko, lecz mogą być oddane do ponownego przetworzenia. To ważny aspekt, zwłaszcza współcześnie, gdy coraz więcej uwagi poświęca się odpowiedzialności środowiskowej.

Choinki sztuczne premium PE

Modele żyłkowe

Warto wspomnieć, że zwykle w rodzajach choinek sztucznych wspomina się również o żyłkowych. Te mogą być przygotowane z różnych materiałów, natomiast wyróżniają się długimi i cienkimi igłami. Drzewko jest zatem gęste i wydaje się bardziej puszyste. Należy jednak pamiętać, że taka gęstość igieł przekłada się z kolei na to, że są one nieco bardziej problematyczne przy przystrajaniu. Do tego nie są one aż tak trwałe i trzeba uważać w kontekście ich przechowywania, ponieważ może dochodzić do ewentualnych uszkodzeń. Takie warianty wciąż cieszą się uznaniem niektórych osób, choć obecnie nie są już aż tak popularne.

Na jaką postawić?

Znając właściwości poszczególnych wariantów można sobie zadać pytanie: jaką choinkę wybrać? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, gdyż wiele zależy od oczekiwań samego użytkownika. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że wersje z tych dwóch materiałów wyraźnie odbiegają od siebie ceną. Drzewka z PCV są tańsze, a opcje PE wyraźnie droższe. W tym przypadku dobrze jest to jednak rozpatrywać pod kątem inwestycji - choinka PE jest bardzo efektowna, a do tego wytrzymała, więc będzie pełnić swoją rolę spokojnie przynajmniej przez kilka lat, z pewnością spłacając się w tym czasie. Producenci oprócz wersji tylko z jednego tworzywa przygotowują także warianty hybrydowe, czyli wykonane częściowo z poszczególnych surowców. W takiej sytuacji zwykle elementy wewnętrzne wykonywane są z PCV, a zewnętrzne z PE, gdyż drzewko lepiej imituje wtedy naturalne odpowiedniki. Wybór zależy zatem od preferencji nabywcy, tego jakim budżetem dysponuje i jakiej jakości oczekuje. Zawsze warto natomiast wybierać sprawdzonych producentów, takich jak Adal, gdyż poza samym materiałem, na wygląd i trwałość choinek w dużej mierze wpływa sama jakość ich wykonania oraz liczba umieszczonych na drzewku gałązek.

Choinki PE i PCV w sklepie Wiecznie Żywe Choinki

Wiecznie Żywe Choinki kupisz różne choinki PE i PCV. Możesz wybrać taki materiał, który preferujesz, a przede wszystkim zdecydować się na model, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Posiadamy szeroki wybór zupełnie małych drzewek oraz takich o dość standardowych wymiarach. Proponujemy też większe choinki sięgające kilku metrów oraz olbrzymie, nawet kilkunastometrowe wersje, odpowiednie na place miejskie czy wielkopowierzchniowe obszary handlowe.

Modele mniejsze i średnie

Przegląd dostępnych u nas choinek jest bardzo wygodny i przejrzysty, gdyż poszczególne produkty są pogrupowane w odpowiednich kategoriach. Znajdziesz parę wariantów choinek małych, do 80 cm, które doskonale pasują jednak jako ozdoba na biurko czy drzewko świąteczne do postawienia na stoliku, choćby w niewielkich mieszkaniach. Odpowiednie drzewka do 240 cm znajdziesz w podziale na modele PVC oraz Premium PE. Możesz zdecydować się także na drzewka żyłkowe, ośnieżone czy na pniu. Z pewnością znajdziesz wersję, która wpasuje się do domu, mieszkania czy pomieszczenia biurowego.

Duże i ogromne choinki

W kategorii dużych choinek odnajdziesz takie od 270 aż do 500 cm, w różnych wariantach. Mogą być one odpowiednie do bardzo dużych domów lub w obszarach sprzedażowych czy biurach posiadających wysokie przestrzenie, gdzie takie efektowne drzewo po prostu się zmieści. W ofercie znajdują się wreszcie choinki Gigant, które są przygotowywane na zamówienie, więc prosimy o kontakt z myślą o ich zakupie. To już bardzo duże drzewa świąteczne, które mogą stanowić zachwycający element oprawy w przestrzeniach miejskich czy większych obiektach handlowych, jak galerie. Choinki PCV są pewną klasyką, podczas gdy warianty PE są z kolei najmodniejsze w ostatnich sezonach. Do tego dochodzą modele hybrydowe, wykonywane z obu typów materiału. Poszczególne wersje różnią się wyglądem i trwałością, ale i ceną, więc należy dobrać odpowiednią opcję pod swoje oczekiwania i możliwości. Polecamy wybór choinek sztucznych w naszym sklepie.