Girlanda świąteczna na drzwi

Girlanda świąteczna na drzwi

Girlanda świąteczna na drzwi może wspaniale wzbogacić aranżacje, choć ważny jest przy tym dobór odpowiedniej dekoracji. Warto dokładnie zaplanować wymiary, żeby uniknąć niespodzianki w tym zakresie, która mogłaby utrudniać samo przemieszczanie się między pokojami. Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest umieszczanie takiej ozdoby po zewnętrznej stronie futryny, dzięki czemu gustownie otacza ona samo wejście, tworząc jeszcze lepszy efekt. Wysokiej jakości produkty znajdziesz w naszym sklepie.

Spis treści:
Na co uważać przy wyborze?
Parametry
Styl
Co przemawia za modelem syntetycznym?
Nasza oferta
Czy lepiej dookoła ramy drzwi?
Często preferowane rozwiązanie
Nie tylko na zewnątrz

Na co zwrócić uwagę, wybierając girlandę świąteczną na drzwi?

Girlanda świąteczna na drzwi musi być doskonale dopasowana, jeżeli chodzi o długość, ponieważ ma się znaleźć na elemencie, który będzie otwierany i nic nie powinno zakłócać tego procesu. Takie dekoracje mogą być wykonane w różnym stylu, więc należy dobrać taką odpowiadającą własnym preferencjom i stylowi całej aranżacji wnętrza. Świetnie sprawdzają się dobrej klasy modele syntetyczne, które nie sprawiają problemów w kontekście utrzymania czystości i można z nich korzystać wielokrotnie. Takie warianty znajdziesz w naszym asortymencie.

Rozmiar

Girlandy są dostępne w różnych rozmiarach, a kluczowym wymiarem jest rzecz jasna długość. W tym przypadku będzie to bardzo ważne, bo o ile w kontekście okna czy kominka ozdobę zawsze można dodatkowo zawinąć do boku, to chcąc umieścić ją bezpośrednio na drzwiach, trzeba mieć idealny rozmiar. Nie ma tu specjalnego pola na pomyłki, gdyż muszą się one swobodnie otwierać i zamykać, a ewentualne wystające fragmenty dekoracji mogłyby to utrudniać lub wręcz uniemożliwiać. Z tego względu przed podjęciem decyzji warto przemyśleć, jak będzie się chciało przymocować girlandę i zmierzyć wtedy dokładnie, jakiej powinna być długości.

Estetyka

Poszczególne warianty różnią się nie tylko wymiarami, ale i detalami wykonania, które przekładają się na estetykę. Spory wpływ może mieć tutaj długość czy gęstość gałązek i samego igliwia. Wiele zależy od tego, co preferuje w tym przypadku kupujący i co jego zdaniem będzie lepiej pasować do wnętrza, gdyż niektóre modele mogą się lepiej odnaleźć w aranżacjach klasycznych, inne z kolei w typowo współczesnych. Pod tym względem trzeba też zaplanować ewentualne dodatki, a do girland często dodaje się choćby światełka czy zawieszki. W przypadku tradycyjnych wnętrz warto wtedy postawić na prostą, ale gęstą girlandę przystrojoną czerwonymi i złotymi dekoracjami. Z kolei w minimalistycznych, nowoczesnych aranżacjach lepiej mogą się odnaleźć girlandy z mniejszą liczbą gałązek, z niebieskimi, białymi czy srebrnymi akcentami.

Girlandy świąteczne

Wariant sztuczny

W przypadku girland część osób zastanawia się nad zrobieniem ich własnoręcznie, lecz nie jest to proste, a samo zadanie byłoby bardzo czasochłonne. Zakup naturalnej wersji też nie jest najlepszym pomysłem, bo choć dekoracja będzie ładna, niestety trzeba się wtedy liczyć z tym, że będzie się z niej sypać igliwie, a nawet fragmenty gałązek, przez co ozdoba traci z czasem swój urok, a do tego codziennie trzeba po niej sprzątać. Na tym tle doskonale wypadają modele sztuczne, które będą równie wspaniałe wizualnie, ale nieporównywalnie bardziej praktyczne. Można je spokojnie układać, nie obawiając się o ich uszkodzenie, nic nie będzie się z nich sypać, a do tego po okresie zimowym można je zdjąć i przechowywać do kolejnego sezonu, powtarzając taki proces przez kolejne święta Bożego Narodzenia, gdyż dobrej jakości girlanda sztuczna spokojnie będzie się sprawować przez przynajmniej kilka lat. Dodatkowym plusem takich girland jest to, że są one przyjazne dla alergików, nie wywołując niepożądanych reakcji u domowników czy gości, którzy mają problemy z pyłkami z naturalnych gałązek.

Nasza oferta

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór pięknych girland. Dostępne są modele z gałązkami z żyłki i PE, takie imitujące świerkowe, a także klasyczny wariant Standard Seria Apollo lub zagęszczone girlandy z cyklu Deluxe Seria Apollo. Wspomniane wersje są proste i podłużne, więc można je modelować, natomiast każdy z produktów dostępny jest oczywiście w kilku rozmiarach. Oprócz tego dysponujemy girlandami o nakreślonym kształcie, a mianowicie Fason Rogal i Rogale, czyli - jak same nazwy wskazują - modele w formie rogali, które mogą być rewelacyjnym wyborem właśnie na drzwi, świetnie pasując do takiej prostokątnej formy.

Czy warto postawić na girlandę świąteczną nad drzwi?

Girlanda świąteczna nad drzwi to bardzo optymalne rozwiązanie i w praktyce właśnie na taką opcję decyduje się większość osób. Nie ma wtedy ryzyka, że dekoracja będzie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a pod względem wizualnym prezentuje się wręcz jeszcze lepiej. Na pewno będzie to odpowiednie pod kątem drzwi frontowych, lecz można o tym pomyśleć i w środku, choćby przed kuchnią czy salonem.

Najpopularniejszy układ

Ze względów praktycznych częstym wyborem jest dekorowanie girlandami niekoniecznie bezpośrednio samych drzwi, lecz obwieszenie ich wokół wejścia. Można je wtedy przymocować do framugi lub w ogóle na samej ścianie od góry, a potem zwiesić girlandę po obu bokach, dzięki czemu gustownie okala ona cały ten rejon. Poza funkcjonalnością przemawiają za tym i względy wizualne, gdyż dla wielu osób takie umiejscowienie tej dekoracji jest zwyczajnie atrakcyjniejsze. Co więcej, na samych drzwiach można wtedy zarezerwować miejsce na wianek, który w zestawie z girlandą dookoła da już naprawdę rewelacyjny efekt, który można kojarzyć z najlepszych hollywoodzkich filmów o tematyce świątecznej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby takie dekoracje naprawdę zdobiły fronty domów, a nawet niektórych punktów w przestrzeniach publicznych, a więc choćby wejść do restauracji, punktów usługowych czy sklepów.

Nie tylko przed głównym wejściem

Choć taka oprawa nasuwa się najbardziej w kontekście drzwi ulokowanych w głównym wejściu, spokojnie można o niej pomyśleć również w samych wnętrzach. Umiejscowienie girlandy wzdłuż framugi będzie się naprawdę dobrze prezentowało w domach i mieszkaniach. Rzecz jasna w taki sposób warto przystroić wejścia do szczególnie ważnych pomieszczeń. Mogą to być przytulne, otwarte kuchnie, które stają się z miejsca sercem danego gospodarstwa domowego, ale będzie to także świetny pomysł, jeżeli chodzi o przestrzeń przed salonem czy jadalnią, a więc obszarami wizytowymi, w których przyjmuje się gości. Z pewnością spodoba się to znajomym, którzy przyjdą w odwiedziny lub członkom rodziny przychodzącym na spotkanie w wigilię czy któryś z pozostałych dni świątecznych. Girlanda świąteczna na drzwi jest opcją mniej oczywistą niż taka umiejscowiona na kominku, oknie czy balustradzie. Może dać tymczasem naprawdę spektakularny efekt. Można ją umieścić bezpośrednio na samych drzwiach lub wokół nich, dzięki czemu rewelacyjnie podkreślają walory estetyczne wejścia do domu, mieszkania czy jakiegokolwiek innego obszaru. W przypadku takich ozdób dobrze jest postawić na wysokiej jakości warianty sztuczne, które znajdziesz w naszym sklepie. Już wkrótce w naszym asortymencie pojawią się nowe wersje girland PE, które będą idealnie tworzyć wspólny set z bestsellerami choinkowymi Noel, Premium, Nevada oraz Rocky. W sklepie będą także dostępne kokardy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.