Wieńce świąteczne na drzwi

Wieńce świąteczne na drzwi

Wieńce świąteczne na drzwi są bardzo dekoracyjne, a do tego mają swoją wartość symboliczną. Niektórzy myślą o przygotowaniu ich samemu, lecz zdecydowanie lepszą opcją jest nabycie wariantów sztucznych i przystrojenie ich zgodnie ze swoimi preferencjami. Dzięki temu z dekoracji można korzystać przez wiele sezonów, ponieważ jej przechowywanie nie sprawi żadnych problemów. Zachęcamy do wybrania tych dostępnych u nas, gdyż proponujemy różne modele odbiegające od siebie stylem i rozmiarami.

Spis treści:
Jakiego wyboru dokonać?
Wartość dekoracyjna i znaczenie
Postaw na modele sztuczne
Nasza oferta
Jak je przygotować?
Mocowanie
Wersje tradycyjne
Opcje do nowoczesnych aranżacji

Jak wybrać wieńce świąteczne na drzwi?

Wieńce świąteczne na drzwi są przede wszystkim niezwykle estetyczne i większość osób decyduje się na nie ze względów dekoracyjnych. Taka ozdoba ma także swoje dodatkowe, świąteczne znaczenie. Na pewno rozsądnie będzie postawić na model sztuczny, który nie będzie generował kłopotów ze sprzątaniem, a do tego nadaje się do wielokrotnego użytku. Zachęcamy do wybrania któregoś z wariantów z naszej oferty.

Symbolika

Nie ma co ukrywać, że wybierając wieniec bożonarodzeniowy, kierujemy się głównie wartościami wizualnymi. Taka ozdoba ciekawie się prezentuje i stanowi urozmaicenie przy wejściu do domu lub na stole świątecznym. Nie wszyscy są jednak świadomi, że wianki mają swoje symboliczne znaczenie w chrześcijaństwie. Interpretuje się je jako nawiązanie do Boga, który według wiary jest wieczny i nie ma dla niego początku ani końca. W odniesieniu do wersji bożonarodzeniowych dodatkowym znaczeniem jest poza tym oczekiwanie na narodzenie Jezusa. Boże Narodzenie na trwałe wpisało się nie tylko w religijną, ale i społeczną tradycję, przez co wianek umieszczony na drzwiach zyskał dodatkowo pewną symbolikę świecką. Odbiera się go jako sygnał, iż mieszkańcy danego gospodarstwa są hojni, radośni i otwarci na innych, chcąc cieszyć się wspólnie tym świątecznym okresem.

Warianty sztuczne

Wianki można rzecz jasna przygotować samemu, lecz wbrew pozorom nie jest to proste, a przede wszystkim jest to zadanie czasochłonne. Często trudno jest odnaleźć odpowiednie gałązki, przez co utworzenie wieńca może być utrudnione, a potem szybko się on rozpada. Warianty naturalne można też kupić, lecz bywają drogie, ponieważ ich autorzy wysoko cenią sobie dość długą pracę. Taka dekoracja z prawdziwych gałązek nadaje się tymczasem tylko na jedne Święta. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są modele sztuczne. Przy obecnym poziomie technologicznym w niczym nie ustępują one wizualnie, podczas gdy są odpowiednie nawet dla alergików i nic nie będzie się z nich sypać, przez co nie tracą z czasem na swojej estetyce i nie trzeba po nich sprzątać. Możliwość korzystania z nich przez wiele sezonów jest tymczasem rozsądna pod względem finansowym i ekologicznym. Ich kształt sprawia, że na pewno nie będzie przy tym problemu z ich przechowywaniem, a w mniejszych mieszkaniach można po prostu wybrać bardziej kompaktowe modele, na które znajdzie się potem miejsce.

Oferta wieńców na drzwi

Produkty z naszego sklepu

Mamy do wyboru różnego rodzaju wianki. Wśród naszego asortymentu odnajdziesz modele odbiegające od siebie estetyką. Dostępny jest choćby Wianek Królewski o dość równej formie, klasycznie wyglądający Wianek Czesany i bardzo naturalnie prezentujące się wersje Rocky oraz Nevada MIX PE. Każdy z nich jest oczywiście przygotowywany w kilku rozmiarach, dzięki czemu na pewno uda się znaleźć dekorację odpowiednią do konkretnej przestrzeni. Oprócz tego, w naszej ofercie znajdziesz białe wianki, a mianowicie model Rocky Ośnieżony oraz Nevada MIX PE Ośnieżony, które prezentują się naprawdę stylowo.

Pomysły na wieniec świąteczny na drzwi. Jak przystroić taki wianek?

Zdecydowałeś się na wieniec świąteczny na drzwi i szukasz pomysłów na przystrojenie takiego wianka? Zawczasu warto się zastanowić nad tym, jak go zamontować, ponieważ dostępnych jest kilka opcji, z których można skorzystać. W kontekście samego dekorowania, podobnie jak w przypadku choinek, można to zrobić na różne sposoby. Jest to bardzo korzystne, ponieważ po wieniec można sięgnąć zarówno w przypadku domów urządzonych tradycyjnie, jak i z bardziej współczesnym zacięciem.

Kwestia mocowania

Przed pomysłami na przystrojenie należy się zastanowić, jak będzie się chciało przymocować taki wianek. Opcji jest kilka, a sporo zależy również od tego, jak i z czego wykonane są drzwi. Czasem wieńce można po prostu zawiesić na wystających elementach lub ewentualnie wbić cienki gwoździk lub pinezkę i wtedy umieścić na nich wianki podwieszone na sznureczku czy wstążce. Większość osób preferuje jednak rozwiązania nieinwazyjne, które nie uszkodzą drzwi nawet w najmniejszym stopniu. Obecnie widać tu sporo możliwości, gdyż można do tego wykorzystać dwustronną taśmę czy dostępne na rynku samoprzylepne haczyki, które przykleja się na drzwiach i wiesza się na nich wianki, a po okresie świątecznym można je odczepić i nie pozostanie po nich praktycznie żaden ślad.

W wersji klasycznej

Wianek jest bazą, którą można oczywiście niemal dowolnie przystroić, podobnie jak robi się to z choinkami czy girlandami. Zależnie od rozmiaru można sięgnąć po łańcuchy, lampki czy zawieszki, w takim tradycyjnym wydaniu najczęściej czerwone, złote lub niebieskie. W przypadku wieńców dochodzą jednak do tego i inne, mniej oczywiste dekoracje. Świetnie sprawdzają się akcenty naturalne, a więc przykładowo szyszki. Ciekawym wyborem są owoce, najlepiej suszone lub takie, które bez problemu będą mogły pozostać na dekoracji przez kilka tygodni. Można się też spotkać z wykorzystaniem choćby lasek wanilii. Możliwości jest naprawdę dużo i wiele zależy tak naprawdę od chęci oraz wizji osób, które będą przygotowywać taki element świątecznej oprawy. Wszystkie ze wspomnianych ozdób z pewnością będą jednak pasować do takich tradycyjnie urządzonych domów i mieszkań.

W wariancie nowoczesnym

Współczesne style dekoratorskie bywają dość specyficzne, często opierając się na minimalizmie, do którego nie pasują kolorowe i bogato zdobione dekoracje. Nie oznacza to jednak, że w nowoczesnych aranżacjach nie ma miejsca na wianki. Te umieszczone na drzwiach nie muszą być co prawda idealnie spójne z wnętrzem, choć oczywiście powinny nawiązywać do takiego stylu. Bardzo dobrym wyborem mogą być zatem wianki ośnieżone, które nie wymagają wtedy nawet dodatkowych dekoracji. Zielone wersje można ozdobić minimalną liczbą srebrnych czy białych elementów, co także stworzy na pewno dekorację optymalną do nowoczesnych aranżacji. Wieńce świąteczne na drzwi mogą pięknie ozdobić fronty domów czy mieszkań, wzbogacając je wizualnie i dając sygnał, że mieszkańcy są otwarci na innych i świętują okres Bożego Narodzenia. Najlepiej sprawdzą się praktyczne modele sztuczne, które są piękne i można z nich korzystać przez wiele lat. Wysokiej jakości asortyment znajdziesz w naszym sklepie. Stale rozwijamy naszą ofertą, dlatego już wkrótce w naszym asortymencie znajdziesz nowe wianki, które będzie można dopasować do drzewek z serii MIX PE oraz girland. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.