Choinka z tworzywa PE

Choinka z tworzywa PE

Choinka z tworzywa PE jest obecnie uważana za być może najdoskonalszy odpowiednik żywego drzewka. Wynika to z jej charakterystyki. Dekoracje wykonane z tego surowca zachwycają wyglądem, przy okazji uzyskując wysokie parametry użytkowe. Doskonale sprawdzą się w warunkach domowych i publicznych. Można z nich korzystać przez wiele lat, a potem uniknąć obciążania środowiska, przywracając sam materiał do obrotu, ponieważ mogą z niego powstać kolejne wyroby.

Spis treści:
Skorzystaj z naszej oferty
Dostępne modele
Renomowana marka
Dlaczego warto ją wybrać?
Wygląd
Wytrzymałość
Ekologia
Dlaczego sztuczna?

Wybierz naszą choinkę z tworzywa PE

Choinka z tworzywa PE od Adal to najwyższej jakości produkt, który spełni wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie mamy do dyspozycji cały przegląd wariantów o tej specyfice. Poszczególne opcje łączy niesamowita dbałość o szczegóły, natomiast konkretne wersje różnią się choćby średnicą czy natężeniem i układem samych gałązek.

Duży wybór

Osoby zainteresowane taką ofertą zapraszamy do kategorii choinek sztucznych Premium PE do 240 cm. Wszystkie zawarte tam modele mają ekskluzywny styl, posiadając gałązki wykonane z polietylenu, które znajdują się w zewnętrznych fragmentach drzewek, dzięki czemu są dobrze wyeksponowane i odgrywają główną rolę w prezencji całej dekoracji świątecznej. Uzupełniają je gałązki z PVC, które mają na celu zagęszczenie choinki. Każdy z wyróżnionych w tej kategorii wariantów dostępny jest w kilku rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Takie drzewka świąteczne doskonale odnajdują się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i przestrzeniach biurowych czy handlowo-usługowych.

Charakterystyka poszczególnych modeli

Co charakteryzuje poszczególne modele? Noel MIX PE posiada gęsto osadzone i bujne gałązki, które w ciekawy sposób opadają w dół, co tworzy atrakcyjny efekt wizualny. Gaia MIX PE to elegancka wersja z nietypowym detalem w postaci drewnianej skrzyni, która zastępuje w tym przypadku tradycyjny stojak. Premium MIX PE to rozwiązanie dla fanów klasyki w najlepszy wydaniu - drzewko ma formę zbliżoną do naturalnej, ale bardzo gęstej choinki. Rocky MIX PE to choinka bardzo dostojna, która posiada charakterystyczne gałęzie o różnych grubościach i w odmiennych odcieniach kolorystycznych. Nevada MIX PE to z kolei drzewko z bujnymi, skierowanymi w dół gałązkami, przez co całość dekoracji zyskuje lekkiego i gustownego charakteru. Tajga MIX PE inspirowana jest florą krajów północnych i dostrzegalna jest mocno odmienna estetyka tej choinki od tych, które kojarzymy z naszego klimatu. Jej wartość wzbogaca jeszcze pień wykonany z brązowej folii, imitujący prawdziwą korę. Tajga II MIX PE to kolejne nawiązanie do klimatu północy, ale w jeszcze innym wydaniu, ponieważ gałązki są trochę dłuższe i nieco inaczej się układają. Venus MIX PE to dobry wybór do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz, ponieważ dekoracja ma podobną specyfikę, a na gałązkach widać intrygujące cieniowanie - w głębi pojawia się ciemniejsza zieleń od tej na wierzchu. Model Tundra MIX PE odnosi się do widoków, jakie można napotkać w strefie arktycznej i jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą odejść nieco od klasyki. Silhouette MIX PE to wariant o smukłej linii, doskonały, gdy szukasz efektownego drzewka o pomniejszonej średnicy. Daglezja MIX PE to z kolei bardziej tradycyjna, niezwykle naturalnie wyglądająca choinka, która do złudzenia przypomina żywe drzewko świąteczne.

Sprawdzony producent

W naszej ofercie znajduje się asortyment marki Adal, czyli wieloletniego producenta choinek sztucznych. W lipcu firma obchodziła 25-lecie, a w ciągu tych lat wypracowaliśmy renomę wśród nabywców z różnych miejsc w kraju, a nawet wśród zagranicznych kontrahentów. Wyroby wyróżniają się dużą dbałością o szczegóły, co dotyczy oczywiście również choinek z PE. Produkty posiadają certyfikat TÜV Rheinland, stanowiący gwarancję jakości i bezpieczeństwa, potwierdzoną przez niezależnych ekspertów. Polecamy także wybór pozostałych choinek oraz atrakcyjnych girland, wianków czy innych dekoracji sztucznych. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Choinki sztuczne premium PE

Dlaczego choinka z tworzywa PE jest dobrym wyborem?

Choinka z tworzywa PE najlepiej oddaje wygląd prawdziwych drzewek. Poza imponującą prezencją użytkownicy doceniają właściwości techniczne, jakie zapewnia wykorzystanie tego materiału. Jest to najlepszy wybór dla osób, którym szczególnie zależy na ochronie środowiska. W toku korzystania z tego produktu docenisz fakt, że jest ono mniej wymagające pielęgnacyjnie od drzewka naturalnego.

Niezwykły realizm

Przed laty choinki sztuczne kojarzyły się często z kiepsko wykonanymi modelami ze słabej jakości folii, które nie przypominały w niczym prawdziwych drzewek. Obecnie już choinki sztuczne od sprawdzonego producenta, takie jak te, które znajdziesz w naszym sklepie, potrafią robić duże wrażenie swoją estetyką. Wykorzystanie polietylenu (PE) pozwoliło osiągnąć jeszcze lepszy poziom, wprowadzając niejako nowy poziom realizmu w obrębie takich wyrobów. Jest to zasługą w głównej mierze tego, że tworzywo można bardzo plastycznie modelować, a jego odcień jest równie intensywny jak kolory, które można napotkać w naturze. W efekcie gałązki z PE znakomicie imitują prawdziwe igliwie. Wersje z tego materiału trudno odróżnić od naturalnych choinek, nawet przyglądając się im z bliska.

Trwałość

Choinki sztuczne kupuje się z myślą o tym, żeby korzystać z nich przez dłuższy czas. W tym celu trzeba jednak wybrać drzewka, które będą odpowiednio wytrzymałe. Modele z PE są pod tym kątem optymalnym wyborem. Duża elastyczność materiału sprawia, że poza umiejętnym formowaniem z niego sztucznego igliwia uzyskuje się elementy o wysokiej trwałości, które nie będą ulegały odkształceniom czy - co gorsza - trwałemu uszkodzeniu. Nie ma również żadnych obaw względem odzyskania przez drzewko jego kształtu po okresie przechowywania produktu pomiędzy sezonami. Gałązki szybko odzyskają swoją formę i będą zachwycały równie mocno jak przy pierwszym rozłożeniu. Choinki z PE, jako wyroby z wysokiej półki, są nieco droższe, ale za ich ceną przemawia jakość. Inwestycja w taki produkt jest wysoce opłacalna, gdy weźmiesz pod uwagę fakt, że przy odpowiednim przechowywaniu z choinki możesz korzystać przynajmniej kilka, a być może i kilkanaście lat. W przypadku dostępnych u nas choinek sprzyjają temu dodatkowo zastosowane przez producenta specjalne rozwiązania polegające na składaniu poszczególnych części produktu jednym ruchem, dzięki czemu drzewka zajmują mniej miejsca przy przechowywaniu i niweluje się jeszcze bardziej ryzyko uszkodzenia dekoracji.

Walory ekologiczne

Obecnie wartości ekologiczne są promowane być może bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i ze słusznych względów na te aspekty spogląda coraz więcej nabywców. Wybór wariantów sztucznych jest bardzo odpowiedzialny pod tym kątem. W związku z perspektywą wieloletniego wykorzystywania takiego produktu możesz mieć w zasadzie pewność, że przygotowanie i transportowanie kilku żywych choinek, które kupiłbyś w tym okresie, wygenerowałoby porównywalną lub większą liczbę zanieczyszczeń od tych, które są skutkiem opracowania jednej wersji syntetycznej. Opcje z PE są tym bardziej ekologiczne, że mowa tu o materiale, który nadaje się całkowicie do recyklingu. Oznacza to, że po zakończeniu użytkowania takiej choinki nie trafi ona w całości na jakieś składowisko, ponieważ elementy z polietylenu mogą zostać przerobione na kolejne wyroby.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z choinek z tworzywa PE?

Poza wspomnianymi atutami, choinki z tworzywa PE wyróżniają się na tle naturalnych o wiele większą wygodą dla użytkowników. Warianty żywe wymagają dobrania stabilnych stojaków i żmudnego ustawiania drzewka, które następnie należy regularnie podlewać i codziennie sprzątać opadające igliwie. Przy gotowym produkcie odpowiednia podstawa będzie dobrana w zestawie, z uwzględnieniem wagi i rozmiaru choinki, więc masz od razu gwarancję, że dekoracja będzie bardzo stabilna. Po rozstawieniu i przystrojeniu drzewka świątecznego nie musisz nic z nim robić, a do tego może ono stać tak długo, jak chcesz. Drzewko z polietylenu będzie doskonałym wyborem dla osób poszukujących najwyższej jakości. Produkty wyróżniają się trwałością i znakomitym wyglądem, nawiązującym doskonale do estetyki żywych drzewek. Taki asortyment znajdziesz w ofercie naszego sklepu Wiecznie Żywe Choinki.