Choinki sztuczne jak żywe na pniu

Choinki sztuczne jak żywe na pniu

Choinki sztuczne jak żywe na pniu są bardzo efektowne i przemawiają swoją estetyką do wielu osób. Dzięki takiej bazie sprawiają wrażenie niezwykle solidnych i naturalnych. Ozdobne modele mogą posłużyć jako alternatywa dla standardowego drzewka świątecznego lub dodatkowa dekoracja, która pojawi się w którymś z innych pomieszczeń. Takie wersje w bardzo dużych rozmiarach są również popularnym wyborem w kontekście placów miejskich czy wystroju bożonarodzeniowego w galeriach handlowych.

Spis treści:
Kiedy warto je wybrać?
Co powinno je charakteryzować?
Jakie mają zalety?
Do jakich wnętrz?
Modele w naszej ofercie
Mniejsze i średnie
Bardzo duże

Kiedy warto wybrać choinki sztuczne jak żywe na pniu?

Choinki sztuczne na pniu muszą być naprawdę wysokiej jakości, gdyż tylko wtedy będą się prezentować jak żywe. W tym przypadku dotyczy to zarówno tego, jak udało się przygotować imitację igliwia, jak i samego trzpienia. Dobrze wykonane wersje są niezwykle stylowe i mogą być zastosowane w gospodarstwach domowych, punktach handlowo-usługowych czy biurach, zarówno urządzonych nowocześnie, jak i bardziej klasycznie.

Czym powinny się cechować?

Przy wyborze choinek sztucznych oczywiście bardzo ważne jest to, żeby były one wysokiej jakości. Część osób wciąż ma uprzedzenia, pamiętając słabe gatunkowo produkty sprzed lat, które nie przypominały prawdziwych choinek. Wraz z rozwojem technologii uległo to jednak diametralnej zmianie, a obecnie dostępne są już takie wyroby, że nawet patrząc z bliska, trudno jest rozpoznać, iż drzewko jest sztuczne. Kluczowym aspektem jest, aby dobrze oddać wygląd igliwia, ponieważ to będzie rzecz jasna przeważające dla wyglądu całości. Najlepsi producenci korzystają zatem z dobrych tworzyw, dzięki czemu choinka świetnie wygląda, a do tego zyskuje należytą trwałość. Jest to bardzo istotny aspekt, gdyż z takiego drzewka zwykle korzysta się wielokrotnie, przez co w ciągu kilku lat okaże się to opłacalne finansowo, a do tego odpowiedzialne pod względem ekologicznym. Przy takich modelach poza igliwiem trzeba oczywiście zwrócić uwagę na jakość wykonania samego pnia, który również powinien być wykonany z jakościowych materiałów, aby wyglądał jak prawdziwy.

Co przemawia za ich wyborem?

Dużo osób wypatruje modeli z pniami, ponieważ taka podstawa przywodzi na myśl solidność i jeszcze bardziej kojarzy się z naturalnością. Wersje na pniu mają spore atuty wizualne, które przemawiają do szerokiego grona odbiorców. W połączeniu z dobrze oddanym igliwiem takie choinki prezentują się doskonale i w niczym nie ustępują prawdziwym drzewkom, a wręcz przeciwnie - są na tyle dopracowane i pozbawione defektów, że mogą wyglądać wręcz jeszcze lepiej. Przewagą wariantów sztucznych jest to, że dobrej jakości produkt będzie służył wiele lat, gwarantując wspomniane już korzyści ekonomiczne i środowiskowe. Do tego dochodzi aspekt wygody, ponieważ nie musisz się przejmować kupowaniem każdego roku nowej choinki, a po jej rozstawieniu nie ma oczywiście obowiązków związanych z podlewaniem czy sprzątaniem opadającego igliwia. Taka choinka może też stać tak długo, jak chcą właściciele, bez ryzyka, że gałązki szybko opadną i drzewko trzeba będzie przedwcześnie usunąć, a takie sytuacje zdarzają się w przypadku żywych choinek, jeżeli producent ściął je ze sporym wyprzedzeniem.

W jakich wnętrzach?

Wersje na pniu mogą być bardzo ciekawą koncepcją, jeżeli chodzi o nowoczesne, często minimalistyczne i utrzymane w jasnych barwach wnętrza. W praktyce do takich aranżacji często nie pasuje tradycyjna, zielona i przystrojona kolorowymi dekoracjami choinka. Model z pniem jest na tyle dekoracyjny, że można go pozostawić w takiej formie lub delikatnie ubrać i świetnie odnajdzie się we współczesnych stylach dekoracyjnych. Nie oznacza to jednak, że takie choinki są dedykowane tylko do nowoczesnego wystroju. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie drzewko ubrać łańcuchami czy bombkami w ciepłych barwach, dzięki czemu będzie się prezentowało tradycyjnie i dopasuje się do klasycznie urządzonych domów i mieszkań. Taki model może zastąpić standardową choinkę lub stanowić jej dopełnienie, gdy ustawi się ją w innym pomieszczeniu.

Świerk alpejski jak żywy

Choinki sztuczne jak żywe na pniu odnajdziesz w naszym sklepie

Choinki sztuczne jak żywe na pniu od Adal, które mamy w swojej ofercie, są doskonale dopracowane. Z myślą o zwyczajnych pomieszczeniach mamy do dyspozycji warianty o mniejszych i średnich wymiarach. Dysponujemy jednak poza tym wersjami z kategorii Gigant, które są ogromne i wykorzystuje się je raczej w miejscach publicznych.

W standardowych rozmiarach

Jeżeli szukasz choinki do domu, mieszkania, biura, sklepu czy punktu usługowego, zależy Ci zwykle na drzewku, które jest niskie bądź średniej wysokości. W takiej sytuacji polecamy Świerk Alpejski, który dostępny jest w kilku rozmiarach, od 60 do 180 cm. Choinki te mają strzelistą formę, przywodzącą na myśl rośliny, które można spotkać w Alpach. Całość jest osadzona na pniu i krzyżaku, które są w tym przypadku wykonane z prawdziwego drewna, co stanowi ich dodatkowy atut. W tej sekcji mamy do zaoferowania także Świerk Alpejski Ośnieżony, czyli takie same drzewka, ale w wersji białej. Gałązki są w nich pokryte korzystnie wyglądającą imitacją śniegu, która pozwala wprowadzić do wnętrz trochę zimowego klimatu, nawet jeżeli pogoda na zewnątrz nie do końca odpowiada aurze kojarzonej z tą porą roku. Co więcej, już wkrótce w naszej ofercie pojawi się nowy wariant drzewka na pniu – choinka Olimpia, która została zaprojektowana na bazie modeli Perfect i Dakota MIX PE na pniu.

Olbrzymie modele

Tego typu sztuczne drzewa pojawiają się w kategorii choinek gigant, czyli takich, które są już naprawdę pokaźnych rozmiarów, sięgających kilkunastu metrów wysokości. Co więcej, proponujemy aż trzy wersje takich choinek. Pierwszą z nich jest wariant My Tree, czyli dość klasycznie wyglądająca choinka, lecz posiadająca dość gruby i mocno zaznaczony pień. Kolejnym wyborem może być Pine Giant Tree, w której gałązki zaczynają się dopiero od połowy. Wreszcie Pine Giant Extra to olbrzymie choinki, w których gałązki zaczynają się niżej, co tworzy bardzo widowiskową całość. Gigantyczne wersje na pniu są dedykowane raczej przestrzeniom publicznym, a więc placom miejskim, powierzchniom przed ważnymi budynkami czy choćby galeriom handlowym. Są one bardzo chętnie wybierane do takich lokalizacji, gdyż rzeczywiście potrafią się w nich doskonale prezentować i zachwycać tym samym mieszkańców danego miasta czy klientów centrum sprzedażowego. Choinki sztuczne jak żywe na pniu o wysokiej jakości wykonania będą naprawdę zachwycać wyglądem. Jednocześnie będzie można z nich korzystać przez wiele sezonów. W naszym sklepie odnajdziesz zarówno mniejsze i średniej wielkości modele tego typu, jak i ogromne warianty, które realizujemy na zamówienie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Wiecznie Żywe Choinki.