Choinka stożkowa

Choinka stożkowa

Choinka stożkowa to charakterystyczne drzewko o bardzo równej strukturze i dopasowanym kształcie, dzięki czemu rzeczywiście wygląda jak wspomniana bryła. Modele sztuczne tego typu o pokaźnych rozmiarach są niezwykle popularne w kontekście opraw organizowanych w przestrzeniach publicznych. Dostępne są jednak mniejsze warianty, które mogą posłużyć jako element dodatkowy zaplanowanego wystroju lub ciekawy zamiennik drzewka świątecznego o tradycyjnym wyglądzie.

Spis treści
Jak wykorzystać średniej wielkości drzewka w kształcie stożka?
Atuty
Obszar prywatny
Uzupełniająca dekoracja
Przestrzenie publiczne
Najpopularniejsze modele
Oferta Wiecznie Żywych Choinek

Choinka sztuczna stożkowa 180 cm. Jakie znajduje zastosowanie?

Po choinkę sztuczną stożkową 180 cm warto sięgnąć z paru względów. Jest ona wąska, zatem przyda się w kameralnych powierzchniach. Zachwycająca będzie też sama estetyka, która jest pożądanym elementem zaskoczenia, a do tego daje ogromne możliwości aranżacyjne. Osoby lubiące nieszablonowe rozwiązania mogą je umieścić w swoich przestrzeniach prywatnych, chcąc wprowadzić pewną odmianę i zaskoczyć gości. Bardzo często jest ona natomiast wykorzystywana z myślą o planach większych dekoracji, gdzie są one wtedy traktowane jako jeden z dodatków.

Oszczędność przestrzeni i ciekawy wygląd

Warto zwrócić uwagę na praktyczny aspekt takiego kształtu, a mianowicie to, że takie choinki sztuczne są z założenia wąskie i w prostej linii zwężają się przy tym do góry. Oznacza to sporą oszczędność przestrzeni, jeżeli chodzi o poziom, co ma niebagatelne znaczenie w wielu powierzchniach, w których sam metraż nie jest zbyt duży. Drzewka w takiej formie bez obaw można ustawiać bezpośrednio przy meblach czy parapetach, nie martwiąc się, że obciążone ozdobami gałązki będą nachodzić potem na wyposażenie. Przy okazji ciekawy jest sam efekt wizualny, jaki dają takie egzemplarze. Podczas gdy większość osób przyzwyczajona jest do trochę nieregularnie układających się gałązek, tutaj wszystko jest niemal idealnie równe. Stwarza to sporo możliwości aranżacyjnych. Na takich drzewkach szczególnie efektownie układają się światełka, z których można tworzyć nawet różnego rodzaju wzory.

Alternatywa dla tradycyjnego drzewka w domu

Choinki są nieodłącznym fragmentem tradycji, choć w wielu współczesnych domach i mieszkaniach właściciele starają się wprowadzać pewne nowości i nieco przełamywać klasykę. Rozwiązań w tym zakresie jest kilka, a jednym z nich może być właśnie model stożkowy, który w wymiarze 180 cm dopasuje się do większości prywatnych przestrzeni. Może to być naprawdę trafiona koncepcja, jeżeli chodzi o najnowsze style aranżacyjne, w których tradycyjnie przystrojone, zwykłe choinki mogą wyglądać jak dodatek wyjęty z kontekstu. Wariant stożkowy możesz tymczasem przystroić jasnymi lampkami i delikatnymi ozdobami, tworząc tym samym spójną całość.

Jako element większych opraw

Taki model może być dobrym pomysłem w sklepach i punktach usługowych, gdzie potrzebne jest charakterystyczne drzewko świąteczne, ale o nieprzesadnie dużych gabarytach, a do tego raczej wąskie, żeby nie zabierać przestrzeni handlowej. Poza tym takie drzewka na pewno świetnie odnajdą się w obrębie rozbudowanych opraw tworzonych przez miasta czy właścicieli większych obiektów sprzedażowych. Przy takich dekoracjach zwykle uwzględnia się jedną większą choinkę, ale poza tym mniejsze wersje jako uzupełnienie całej koncepcji. Wersje stożkowe o takim wymiarze doskonale nadadzą się do takich właśnie celów.

Choinka stożek cone

Duża choinka stożkowa do obszarów miejskich i handlowych

Wybór dużej choinki stożkowej jest bardzo powszechny w kontekście dekoracji świątecznych w rejonach należących do miast czy w placówkach handlowych. Jest to dość klasyczny, a przy tym zawsze trafiony pomysł, jeżeli chodzi o tego typu przestrzenie, ponieważ oprawa staje się charakterystyczna i można postawić na spektakularne dodatki. Zachęcamy do kontaktu z myślą o zamówieniu modeli Gigant. Mamy w tym zakresie parę propozycji w takiej formie.

Najpopularniejszy wybór

Przypomnij sobie, ile razy oglądałeś film w świątecznym klimacie, w którym na placu czy w galerii widoczna była taka właśnie choinka. Podobnie jest zresztą, gdy wybierzesz się w takie miejsca w rzeczywistości. Warianty stożkowe ugruntowały się jako charakterystyczny i najczęściej wybierany model przy takich oprawach. Składa się na to kilka kwestii, od specyficznej, a przez to wyróżniającej się formy, przez zwarty i zajmujący mniej przestrzeni kształt, po wizje, jeżeli chodzi o dekoracje. W takich miejscach często rezygnuje się z klasycznych bombek czy zawieszek, a podstawą ozdób są liczne światełka. W przypadku choinek o kształcie stożka takie oświetlenie prezentuje się szczególnie efektownie i daje największe możliwości przygotowania różnego rodzaju wzorów.

Oferta sklepu Wiecznie Żywe Choinki

Jeżeli chcesz postawić na całkowitą klasykę w tej kategorii, wybierz wariant Gigant Standard. Nieprzypadkowo jest to jeden ze sztandarowych produktów marki Adal. Całość zbudowana jest na aluminiowym stelażu i wykończona najwyższej jakości sztucznym igliwiem. Model może sięgać od niecałych czterech do ponad dwudziestu sześciu metrów. Dopasujesz zatem wariant odpowiedni na każdy plac czy z myślą o dowolnej galerii, bez względu na to, czy choinka ma się znaleźć pod zadaszeniem lub na świeżym powietrzu - dysponujemy modelami dobranymi do obu form użytkowania. Innym wyborem może być choinka Gigant Exclusive, która ma też stożkowy kształt, choć nieco odbiega od standardowych wariantów o takim charakterze, ponieważ gałązki nie są w tym przypadku idealnie równe, lecz trochę zróżnicowane, bardziej w naturalnym stylu. Przy tych gabarytach całość wciąż jest stożkiem, lecz o nieco innej charakterystyce. Dostępnych jest aż dwadzieścia rozmiarów tej choinki. Wreszcie możesz zdecydować się na Gigant Exclusive Slim. Jest to wariant taki sam jak poprzednik pod kątem stylu wykonania, lecz dodatkowo zwężony, zatem ma on mniejszą średnicę. Będzie świetnym wyborem na kameralnych placach i w centrach handlowych o bardziej ograniczonej powierzchni. Model ten sprzedajemy w szesnastu rozmiarach. Wszystkie choinki Gigant są produktami na zamówienie, zatem z myślą o ich zakupie zapraszamy do kontaktu poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Drzewka świąteczne o kształcie stożka jest bardzo charakterystyczne i mocno kojarzy się z wystrojami, jakie można spotkać na placach dużych miast i w oprawach galerii handlowych. W takich okolicznościach niezwykle często wykorzystuje się największe modele o takiej specyfice. Po te mniejsze warto z kolei sięgnąć z myślą o dopełnieniu dekoracji tworzonych w szerszej skali lub nawet jako zaskakujące rozwiązanie do punktów handlowo-usługowych czy wręcz przestrzeni prywatnych. Różnorodne modele w tym kształcie znajdziesz w ofercie sklepu Wiecznie Żywe Choinki, więc skorzystaj z dostępnego u nas asortymentu marki Adal.