Przystrojenie choinki

Przystrojenie choinki

Przystrojenie choinki dla wielu może być czystą przyjemnością. Nie brakuje jednak osób, które mają z tym pewne problemy, szczególnie jeżeli chodzi o zaplanowanie całości dekoracji w taki sposób, żeby wszystkie ze sobą współgrały, a cała choinka prezentowała się naprawdę pięknie. Bardzo ważne jest utrzymanie proporcji i spójności. Podczas ozdabiania gałązek warto trzymać się pewnej kolejności, co ułatwi cały proces. W naszym sklepie możesz do tego zamówić drzewka z zamontowanym oświetleniem i dobranym zestawem bombek czy zawieszek.

Spis treści:
Nasze gotowe rozwiązania
Oświetlenie
Całość dekoracji
Jak zacząć?
Kolejność
Styl
Jak ozdobić wersje ośnieżone?

Martwisz się o efektowne przystrojenie choinki? Skorzystaj z naszych gotowych propozycji

Przystrojenie choinki tylko z pozoru może się wydawać czymś bardzo prostym. Samo wieszanie dekoracji nie wydaje się nadmiernie skomplikowane, ale ich umiejętne dobranie może być już sporym wyzwaniem. Z myślą o ułatwieniu takiego zadania, w ofercie naszego sklepu uwzględniliśmy warianty drzewek świątecznych z częściowym lub całkowitym zestawem ozdób. Same choinki są najwyższej jakości produktami marki Adal. Posiadają certyfikację TÜV Rheinland, spełniając wysokie standardy bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami w tym zakresie.

Z oświetleniem LED

Nie ma wątpliwości, że bardzo ważne dla wyglądu całej choinki, jest samo oświetlenie. Powinno być rozłożone równomiernie, żeby punkty świetlne zachwycały na każdym fragmencie drzewka, a nie tylko w wybranych obszarach. Wbrew pozorom bywa to najtrudniejszym elementem strojenia drzewek. Dużym ułatwieniem dla osób, które mają z tym problemy, będzie nasza kategoria choinek sztucznych z oświetleniem LED. Wybraliśmy tam kilka popularnych modeli, pasujących choćby do domów czy mieszkań, które otrzymasz z zamontowanymi już światłami. W obecnej ofercie uwzględniliśmy w takim wydaniu choćby choinkę Exclusive 180 i 210 cm, Nevada MIX PE 180 i 210 cm oraz Premium MIX PE 180 i 210 cm. Jednocześnie, jeśli chcesz zamówić choinkę wraz z oświetleniem LED w innym rozmiarze lub całkiem inny model z katalogu, zapraszamy do skontaktowania się z nami w tej sprawie.

W pełnej dekoracji

Choinki sztuczne w dekoracji to kategoria w naszym sklepie, w której znajdziesz drzewka z dobranym już całym zestawem dekoracji o spójnej koncepcji. Tym samym choinki otrzymasz z zamontowanym oświetleniem LED, a pozostałe dekoracje, w tym bombki, dostarczymy oddzielnie zapakowane. Są one dobrane w odpowiedniej ilości i proporcjach, żeby prezentowały się na wybranym drzewku idealnie. Samo ich rozpakowanie i zamontowanie zajmie niewiele czasu, będąc już w zasadzie tylko przyjemnością. W takim wydaniu przygotowaliśmy w ofercie kilka modeli w różnych wysokościach, więc z pewnością znajdziesz odpowiednią choinkę do swojego wnętrza. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w katalogu na naszej stronie.

Choinki sztuczne w dekoracji

Jak zadbać o piękne przystrojenie choinki?

Przystrojenie choinki można rozłożyć na kilka etapów, co pozwala utrzymać spójność koncepcji i dokonywać na bieżąco ewentualnych zmian. W dzisiejszych czasach mamy bardzo szeroki wybór ozdób, a co za tym idzie - mnóstwo możliwości dekoracyjnych. Dotyczy to samej formy takich dodatków, jak i oczywiście ich kolorystyki. W nieco inny sposób można podejść do innego rodzaju choinek sztucznych, na przykład tych w wydaniu ośnieżonym, które są obecnie bardzo popularne.

Kolejność

Choć nie ma oczywiście sztywno ustalonych zasad zdobienia choinki, praktyka pokazuje, że warto zachować pewną metodykę. Dzięki temu przystrajanie będzie prostsze i przyniesie więcej radości z samego procesu. Na pewno warto zacząć od rozstawienia samego drzewka dokładnie w miejscu, w którym chcesz, żeby się znajdowało i ustawienie go w stabilnej pozycji. W przypadku naszych choinek sztucznych jest to proste, bo drzewka posiadają systemy ułatwiające rozstawianie i składanie oraz dobrane od razu stojaki, które są dopasowane pod kątem estetyki, ale także pasują do gabarytów i wagi choinki. Samo dekorowanie powinno się zacząć od oświetlenia. Dzięki temu nie będzie problemu z dotarciem do wybranych fragmentów gałązek. Drzewko powinno się oplatać dookoła, najlepiej zaczynając od dołu. Po nałożeniu lampek można je zapalić, żeby zobaczyć, jak się prezentują. W razie potrzeby można dokonać wtedy zmian, jeśli światełka będą w niektórych miejscach ułożone za rzadko lub wręcz przeciwnie - zbyt gęsto. Następnie można już przejść do wieszania bombek, najlepiej zaczynając od największych i układając je od dołu, aż do mniejszych dekoracji przy szczycie drzewka. Wyjątkiem są ewentualne specjalne bombki, które chce się szczególnie wyeksponować. Takie ozdoby najlepiej jest umieszczać w centralnych rejonach choinki. W naszej ofercie znajdziesz na przykład eko bombki, które są wykonane z drewna. Jest to lekka i naturalna alternatywa dla tradycyjnych bombek. Proponujemy wiele wzorów takich dekoracji, m.in. również w postaci gwiazdek. Po ustawieniu bombek można sięgnąć po łańcuchy i inne zawieszki dopełniające całość, ale w taki sposób, żeby również nie przesadzić z ich ilością. Nadmiar dekoracji może zepsuć efekt końcowy. Zadbaj zatem o proporcje i zachowanie umiaru. Na koniec pozostaje zwieńczenie choinki poprzez umieszczenie gwiazdy lub innej dedykowanej temu ozdoby, na samym szczycie.

Styl

Choinki mogą być przystrojone w różnym stylu. Najlepiej, jeżeli będzie on dopasowany do charakteru samego wnętrza. Dość popularnym rozwiązaniem są ozdoby jednokolorowe, zwykle w barwie dobrze korespondującej z większością wyposażenia czy odcieniem ścian w danym pokoju. W poszukiwaniu klasyki, najlepiej sprawdza się zwykle połączenie czerwieni ze złotem, które można ewentualnie przełamać kilkoma ozdobami na przykład w kolorze niebieskim lub zielonym. Drzewka w nowoczesnym stylu to zwykle opcje minimalistyczne, ograniczające się do oświetlenia i rzadko rozmieszczonych ozdób, raczej w jednym kolorze. Takie choinki odnajdą się najlepiej w prosto urządzonych wnętrzach czy w popularnym obecnie stylu skandynawskim. Do tego ostatniego stylu sprawdzają się również zestawy dekoracyjne utrzymane w bieli, szarości i brązie oraz ozdoby bardziej naturalne, na przykład drewniane. Do eleganckich i luksusowych wnętrz idealna będzie z kolei choinka glamour, czyli przystrojona obficie błyszczącymi dekoracjami, najlepiej w odcieniach złota i srebra. Warto zaznaczyć, że poza oświetleniem i standardowymi dekoracjami, jak bombki, zawieszki czy łańcuchy, w ostatnich latach popularne stały się dodatki takie jak choćby szyszki czy pierniczki. Całość dekoracji we wnętrzu warto dopełnić również innymi elementami, jak girlandy czy wianki, które również znajdziesz w naszej ofercie.

Ośnieżone drzewka

Obecnie spore uznanie zyskały drzewka w wydaniu białym, które dobrze odnajdują się w wielu nowocześnie urządzonych domach i mieszkaniach. W naszym sklepie zapewniamy szeroki wybór choinek ośnieżonych. Jak jednak przystroić takie mniej standardowe drzewko świąteczne? Pierwszym pomysłem może być całkowite zrezygnowanie z dodatkowych ozdób. Takie drzewka są same w sobie mocno dekoracyjne i zaskakują swą formą. Większość osób mimo wszystko stawia na pewne dodatki, ale przy białych choinkach szczególnie ważny jest umiar. Z bielą świetnie potrafią się komponować ozdoby granatowe, turkusowe czy błękitne. Inną opcją są dekoracje szklane lub również w bieli. Nieco odważniejszym połączeniem jest zestawienie białej choinki z ozdobami czerwono-złotymi, co potrafi się sprawdzić na przykład w aranżacjach glamour. Przystrojenie choinki w umiejętny sposób to prawdziwa sztuka. Można jednak uzyskać doprawdy spektakularny efekt. Podejmując się tego, warto mieć jasną koncepcję i trzymać się pewnej kolejności. Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, żeby samemu zaplanować dobór ozdób, skorzystaj z naszej oferty choinek w dekoracji.