Co warto wiedzieć o sztucznych choinkach?

Co warto wiedzieć o sztucznych choinkach?

Choinki sztuczne są ciekawą alternatywą dla naturalnych drzewek. To rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami, a same dekoracje doskonale sprawdzają się w okresie świątecznym. Można je wykorzystać zarówno w warunkach domowych, jak i w biurach czy przy większych oprawach bożonarodzeniowych. Jeżeli poszukujesz takich produktów, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy duże doświadczenie i oferujemy wysokiej jakości choinki, dostępne w wielu wariantach.

Spis treści
Nasza oferta
Wybierz odpowiedni rozmiar
100 cm i mniej

Dlaczego warto zdecydować się na choinki sztuczne z naszej oferty?

Choinki sztuczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że taki wariant wiąże się z wieloma korzyściami, także pod względem oszczędności pieniędzy oraz oszczędzaniu środowiska naturalnego. Zajmujemy się produkcją takich choinek już ponad dwadzieścia lat. Na bazie tego doświadczenia tworzymy drzewka, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Przede wszystkim oferujemy też różnorodne modele, zarówno pod względem wymiarów, jak i szczegółów dotyczących wykonania i wykończenia. Z pewnością odnajdziesz zatem u nas taki wariant, który będzie zgodny z twoimi wyobrażeniami i wymaganiami.

Kilka słów o firmie Adal

Firma zajmuje się produkcją choinek już od 1997 roku, co oznacza ponad dwudziestoletnie doświadczenie. Charakteryzuje nas staranność i pasja, która przekłada się na wysoką jakość wyrobów oraz profesjonalną obsługę. Dzięki temu przygotowywane dekoracje zasłynęły już nie tylko w Europie, ale też w Afryce czy Australii. Przygotowujemy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne produkty, które spełniają oczekiwania wszystkich klientów. Stale podnosimy jakość naszych wyrobów, dostosowując się do oczekiwań i wymagań na rynku. Produkty poza starannym wykonaniem są zgodne z certyfikatami, które wydają laboratoria europejskie oraz amerykańskie. Przy konkretnych wyrobach znajdziesz oznaczenia dotyczące certyfikatów niepalności, potwierdzających, iż wyroby są naprawdę bezpieczne. Poszczególne choinki posiadają także hook in system, umożliwiający błyskawiczny montaż i demontaż gałęzi bądź quick distribute system, czyli system pozwalający na rozłożenie i złożenie choinki, wykorzystując jedynie jeden ruch, na podobnej zasadzie działania jak w przypadku parasolki.

Sztuczna Choinka LenaChoinka żyłkowa Diana

Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Choć naturalne drzewka mają swój niezaprzeczalny urok, to warianty sztuczne wcale nie muszą im ustępować. Przy dobrej jakości wykonania prezentują się naprawdę efektownie. Jest to również rozwiązanie odpowiedzialne z perspektywy świadomości ekologicznej, gdyż ogranicza liczbę plantacji choinek i nie trzeba sięgać po nowe drzewko każdego roku. W ofercie znajdziesz drzewka oznaczone jako "PE", co oznacza, iż zostały one wykonane z materiałów, które można bez problemu poddać recyklingowi. Warto zwrócić także uwagę na kwestie ekonomiczne. Raz kupiona sztuczna choinka może służyć przez wiele lat, więc nie trzeba co roku inwestować w nowe drzewko. Jest to również wygodne rozwiązania z uwagi na to, iż nie trzeba się przejmować kontrolowaniem temperatury w pomieszczeniu czy podlewaniem.

Różnorodny wybór

W naszej znajduje się kilkadziesiąt modeli choinek, a każda z nich dodatkowo jest dostępna w różnych rozmiarach. Poszczególne warianty różnią się materiałami i szczegółami dotyczącymi wykonania. Produkty exclusive odznaczają się dużą liczbą gałęzi, przez co prezentują się najlepiej. Z kolei oferta choinek PE MIX to produkty z polietylenu, który można poddać recyklingowi. Materiał wykorzystany w nich do końcówek gałęzi odznacza się jasnozielonym odcieniem, co doskonale imituje młode pędy gałązek. Są to zatem choinki przyjazne środowisku i świetnie odwzorowujące naturalne igliwie. W ofercie posiadamy choinki żyłkowe czy wyjątkowo efektowne modele ośnieżone. Przede wszystkim wyroby dostępne są w różnych rozmiarach, od takich o wysokości kilkudziesięciu centymetrów, do kilkumetrowych.

Czy można znaleźć choinkę sztuczną większą niż 250 cm oraz kiedy warto sięgnąć po standardowe drzewka o wysokości 150, 180, 210 czy 240 cm

W większości przypadków doskonale sprawdzają się sztuczne choinki o wysokości 150, 180, 210 czy 240 cm. Jednak w niektórych sytuacjach potrzebne może być drzewko o wysokości ponad 250 cm, która ma się znaleźć w bardzo wysokim pomieszczeniu czy będzie wykorzystana na zewnątrz z myślą o większych oprawach świątecznych. Takie modele są rzadko spotykane, lecz znajdziesz je w naszej ofercie. Jako wieloletni producent dostosowujemy nasze wyroby do potrzeb klientów detalicznych, ale i firm. Możesz zatem sięgnąć po duże warianty, a nawet skontaktować się z nami w sprawie jeszcze większych modeli gigant. W sprzedaży dostępne są też jednak oczywiście bardziej klasyczne rozwiązania, idealne do domu czy mieszkania.

Modele ekskluzywne i gigant

Jeżeli poszukujesz bardzo wysokich choinek, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą ekskluzywnych produktów, których wysokość sięga od 270 do 500 centymetrów. W tej kategorii dysponujemy różnymi modelami, które odbiegają od siebie wyglądem i także rozłożystością. Warto zwrócić przy tym uwagę na dolną średnicę wyrobów, żeby mieć pewność czy także pod tym względem choinka zmieści się w danej przestrzeni. Przy tych wariantach znajdziesz też produkty MIX PE. Posiadamy także wyjątkowe choinki gigant. W celu zamówienia takich produktów prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie lub poprzez formularz dostępny na stronie.

Gdzie przydają się takie choinki?

Po wersje o takich rozmiarach możesz sięgnąć, jeżeli dysponujesz wyższym pomieszczeniem. W domach mogą trafić choćby do salonów, które posiadają antresolę i z tego tytułu są wyjątkowo wysokie. Będą również ciekawą ozdobą w budynku firmowym, gdzie można je umieścić w dużych pomieszczeniach czy choćby wysokim holu, wprowadzając w pracy świąteczną atmosferę. Takie choinki wykorzystuje się również przy zewnętrznych oprawach bożonarodzeniowych.

Standardowe rozmiary

W kontekście klasycznego wystroju domu, mieszkania lub biura, najlepiej sprawdza się choinka sztuczna o wysokości 180 cm czy o innych bardziej standardowych wymiarach, jak 150, 210 czy 240 cm. To właśnie takie drzewka najbardziej kojarzą się z tymi naturalnymi, więc z pewnością sprawdzą się jako alternatywa dla tej tradycyjnej ozdoby w Święta Bożego Narodzenia. Takie warianty można dopasować pod kątem dostępnego metrażu, z powodzeniem natomiast zmieszczą się w standardowych domach czy mieszkaniach.

Choinka sztuczna do 100 cm. Kiedy może się przydać?

Wiele osób jest zaskoczonych, widząc choinkę sztuczną o wysokości mniejszej niż 100 cm, lecz jest to ciekawy i przydatny wybór. Takie modele możesz kupić w naszym sklepie. Co więcej, dostępne są one w różnych wariantach. To dobre, a często jedyne rozwiązanie w kontekście mniejszych pomieszczeń. Takie wersje prezentują się jednak bardzo dobrze i niebanalnie. Doskonale sprawdzą się zatem w kameralnych mieszkaniach w mieście czy jako świąteczna ozdoba w przestrzeni biurowej.

Wybór mniejszych modeli

W naszej kategorii małych choinek znajdziesz warianty o wysokości 40, 60, 70 i 80 centymetrów. Dostępne są tam modele Mini oraz efektowne choinki Lena. Ciekawym wyborem są także drzewka alpejskie, a konkretnie zestaw trzech drzewek osadzonych na stojaku. Mogą być one alternatywą dla tradycyjnej choinki lub posłużyć po prostu jako intrygująca, alpejska dekoracja, która pomoże w nadaniu wnętrzu wyjątkowej atmosfery. Takie wyroby dzięki swojej kompaktowej formie nie zajmują wiele miejsca, natomiast wciąż prezentują się bardzo korzystnie, gdyż są starannie i szczegółowo wykończone.

Kiedy warto po nie sięgnąć?

Takie modele doskonale nadają się do mniejszych mieszkań. Ze względów użytkowych w takich lokalach mieszkaniowych często rezygnuje się z większych drzewek, które po prostu się tam nie mieszczą lub zdecydowanie utrudniałyby funkcjonowanie w danym pokoju. Mniejsze wersje można postawić choćby na stole, nie blokując przestrzeni, a jednocześnie nie rezygnując ze świątecznej ozdoby. Można z nich skorzystać również w przypadku poszczególnych pomieszczeń w biurach, umieszczając je na wolnym stoliczku lub samym biurku przy stanowisku pracy. Wybór sztucznej choinki to dobra alternatywa dla naturalnego drzewka. Takie wyroby prezentują się bardzo efektownie i są dostępne w różnym stylu, a także o wielu rozmiarach. Jest to również rozwiązanie opłacalne z punktu widzenia finansów oraz odpowiedzialności ekologicznej.