Sztuczna choinka na zewnątrz

Sztuczna choinka na zewnątrz

Sztuczna choinka na zewnątrz może się sprawdzić lepiej od naturalnego drzewka. Wynika to z solidności jej konstrukcji i odporności na różne czynniki atmosferyczne. Warto mieć na uwadze, że warunki w jakich musi stać takie drzewko, są dużo bardziej wymagające niż w zamkniętych przestrzeniach. W naszym sklepie znajdziesz różnorodne propozycje, które sprawdzą się w takich otwartych przestrzeniach. Dotyczy to również ogromnych modeli, dedykowanych raczej do użytku w obszarach publicznych.

Spis treści:
Nasza oferta
Małe i średnie
Duże i gigant
Gdzie się sprawdzi?
Przestrzenie prywatne
Przestrzenie publiczne
Dobór oświetlenia

Sztuczne choinki na zewnątrz w naszej ofercie

Sztuczna choinka na zewnątrz musi być bardzo dobrej jakości, żeby poradziła sobie w wymagających warunkach. Tylko wtedy masz pewność, że dekoracja sprawdzi się w takich przestrzeniach, zachwycając wyglądem przez długi czas. Optymalnym wyborem są dostępne u nas produkty marki Adal. Drzewka od tego producenta posiadają autorskie systemy Quick Distribute lub Hook In, które pomagają w sprawnym montowaniu i demontowaniu ozdób, co sprawdzi się w wielu przypadkach, również w warunkach zewnętrznych. Potwierdzeniem jakości tych choinek jest prestiżowa certyfikacja TÜV Rheinland. W naszym sklepie możesz liczyć na szeroką i zróżnicowaną ofertę produktów tej marki.

Małe i średnie

Kilka ciekawych propozycji znajdziesz w sekcji małych choinek sztucznych do 80 cm. Sprawdzają się one w kameralnych przestrzeniach i zwykle wykorzystuje się je we wnętrzach, ale mogą stanowić również ciekawą dekorację na przykład na zewnętrznych parapetach, balkonach, na ganku przed domem lub na tarasie. Przy odpowiednim zabezpieczeniu na zewnątrz można również ustawić średniej wielkości choinki, czyli takie do 240 cm. W naszym sklepie znajdziesz dużo propozycji takich modeli w wydaniu PVC, MIX PE, żyłkowym czy na pniu.

Duże i gigant

Dostępne u nas duże choinki sztuczne osiągają mają wymiary od 270 do 500 cm, zatem są naprawdę pokaźnych rozmiarów. To pierwsze z propozycji, o których można już śmiało pomyśleć w kontekście dekorowania otwartych przestrzeni publicznych. Do takich celów doskonale nadają się również choinki gigant. Te ostatnie realizujemy tylko na zamówienie, dlatego w razie chęci ich zakupu, zapraszamy do kontaktu z nami na przykład poprzez formularz na naszej stronie. W przestrzeniach publicznych znakomicie odnajdą się modele gigant Standard, gigant Exclusive i gigant Exclusive Slim, które można stosować w warunkach zewnętrznych. W przypadku modeli na pniu oferujemy dwa warianty: gigant Sosna na pniu i gigant Sosna na pniu Extra. Niektóre wersje choinek są przeznaczone do użytku w zamkniętej przestrzeni, ale wiele z nich przygotowujemy w wydaniu, w którym mogą być rozstawione na świeżym powietrzu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w katalogach i nawiązania kontaktu w sprawie ich zamówienia.

Choinki sztuczne premium PE

Gdzie sprawdzi się sztuczna choinka na zewnątrz?

Sztuczna choinka na zewnątrz wciąż nie jest oczywistym rozwiązaniem, ale staje się coraz popularniejszym wyborem nie tylko w przestrzeniach publicznych. Zależnie od okoliczności może ona przyjmować nieco innych charakter. Zawsze będzie jednak niezwykle efektownym elementem wystroju, który pozwoli zadbać o wyjątkową, świąteczną atmosferę.

Przestrzenie prywatne

Choinki sztuczne coraz częściej wypierają te naturalne, gdy mowa o wykorzystywaniu ich w domach czy mieszkaniach. Dzieje się tak z kilku względów. Po pierwsze użytkownicy doceniają wygodę związaną z brakiem konieczności podlewania czy sprzątania opadającego igliwia. Takie drzewa są do tego zdecydowanie prostsze w ustawianiu, zwłaszcza że posiadają od razu dostosowany do nich stojak. W dodatku z takiego produktu można korzystać kilka, a nawet kilkanaście lat, więc na przestrzeni tak długiego czasu staje się rozwiązaniem bardziej ekologicznym, a do tego bardziej opłacalnym finansowo niż kupowanie co roku nowego żywego drzewka. W warunkach prywatnych choinki sztuczne nadal użytkuje się jednak przede wszystkim we wnętrzach domów czy mieszkań. W warunkach zewnętrznych większość osób ogranicza się do przystrajania rosnących w ogrodzie drzew i roślin. Nie warto jednak zamykać się na taką opcję. Jeżeli sprzyjają temu okoliczności, czyli ma się sporo pustej przestrzeni wokół domu czy choćby dobrze wyeksponowany taras, postawienie tam choinki może być strzałem w dziesiątkę. Wcale nie oznacza to oczywiście, że choinki zabraknie wtedy w środku. Tą zewnętrzną można potraktować jako dodatkową, która zrobi wrażenie na sąsiadach czy przechodniach. Przy okazji będzie ona jasnym sygnałem, że w danym gospodarstwie domowym świętuje się Boże Narodzenie z wielką radością. Koło domu czy na balkonie lepiej sprawdzi się zapewne choinka mniejsza lub taka średnich rozmiarów. Z tego względu należy pamiętać, by dobrze ją zabezpieczyć, ponieważ będzie narażona na opady deszczu czy śniegu, a także podmuchy wiatru. Taką dekorację warto dodatkowo zabezpieczyć na przykład przywiązując ją linkami czy cienkimi sznureczkami do okolicznych elementów zabudowy, żeby była jeszcze solidniej rozstawiona. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w rejonie, który jest w miarę osłonięty od porywów wiatru.

Przestrzenie publiczne

Mówiąc o użytku zewnętrznym choinek, warto wspomnieć o nieograniczonych metrażem czy wysokością przestrzeniach publicznych. Dlatego w takich miejscach bardzo często pojawiają się ogromne, nawet kilkunastometrowe choinki. W okresie świątecznym takich modeli nie może zabraknąć na placach miejskich czy gminnych oraz m.in. przed galeriami handlowymi. Tak ogromne modele ze względu na swoje rozmiary są przeznaczone właśnie do użytku zewnętrznego i są rozstawiane w profesjonalny sposób. Korzystając ze sprawdzonej oferty, możesz być pewnym, że dekoracja będzie imponować swoim wyglądem, ale i stabilnością, nawet w wietrzne i śnieżne dni. Warto mieć na uwadze, że w większych oprawach zewnętrznych często można wykorzystać także mniejsze choinki, które mogą stanowić dopełnienie całych zestawów dekoracyjnych.

Kwestia oświetlenia

Choinki sztuczne mogą się paradoksalnie lepiej sprawować na zewnątrz niż te naturalne, bo nie opada z nich igliwie, więc nie będą tracić na wartości wizualnej. Do tego mają bardziej regularną formę i starannie dobrane stojaki, co pozwala zadbać o większą stabilność dekoracji. W przypadku naturalnych odpowiedników często trudno jest je ustawić równo w domu, a co dopiero na zewnątrz na nie do końca równym terenie. Takie drzewka mogą być zatem bardziej odporne na opady czy wiatr, ale trzeba pamiętać, że podobne kryteria należy stosować do dekoracji, które zostaną na nich umieszczone. Dotyczy to szczególnie oświetlenia. W przypadku użytku zewnętrznego, bardzo ważne będzie wybranie do tego dobrych produktów LED, które są oszczędniejsze w kontekście zużycia energii. Przy okazji operują na mniejszym napięciu, przez co są też wyraźnie mniej podatne na awarie. Odpowiednio zabezpieczone lampki LED doskonale dopełnią zatem choinkę, która stanie na otwartej przestrzeni. Sztuczna choinka na zewnątrz może się pojawić nawet przed domem, ale szczególnie efektownie prezentują się te w większych oprawach w przestrzeniach publicznych. W tym celu trzeba wybrać dobrej jakości produkty, jak te od marki Adal, dostępne w naszym sklepie. Zachęcamy do skorzystania z oferty.