Nowoczesna choinka

Nowoczesna choinka

Nowoczesna choinka powinna spełniać pewne określone kryteria, dzięki którym zagwarantuje zadowolenie domowników. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wybór dobrej jakości wersji sztucznej, która łączy piękny wygląd z funkcjonalnością. Praktyczny wymiar takiego drzewka jest czymś, co odpowiada współczesnym standardom. Warto też zadbać o dobór odpowiednich ozdób, które sprawią, że całość dekoracji będzie spójna ze stylem, w jakim urządzone jest dane wnętrze.

Spis treści:
Przegląd oferty
Mniej standardowe drzewka
Z pniem
Pokryte imitacją śniegu
Dlaczego warto wybrać sztuczną?
Aspekt tradycji
Wygodna użytkowo
Opłacalna inwestycja

Nowoczesną choinkę świąteczną znajdziesz w naszym sklepie

Nowoczesna choinka świąteczna może przyjąć różną formę. W Wiecznie Żywe Choinki znajdziesz szeroki wybór drzewek w różnych stylach. Wszystkie łączy najwyższa jakość, czego dobrym potwierdzeniem jest posiadany przez nasze produkty certyfikat TÜV Rheinland, który stanowi gwarancję, że dane wyroby spełniają wszelkie standardy, w tym w zakresie bezpieczeństwa. Choinki z naszego asortymentu różnią się nie tylko wymiarami czy detalami estetycznymi, ale nawet materiałami, z jakich zostały wykonane.

PVC

Najpopularniejszym wyborem pozostają drzewka z PVC, które łączą niejako zachowanie wysokiej jakości, z przystępnymi cenami. Osoby zainteresowane takimi modelami zapraszamy do kategorii choinek sztucznych PVC do 240 cm. Entuzjaści klasyki mogą postawić na warianty: Naturalna, Lena, Verona, Perfect, Carmen czy Millenium. Model Exclusive sprawdzi się dla szczególnie wymagających nabywców, gdyż drzewko posiada jeszcze więcej gałązek i jest naprawdę imponujące. Zwolennikom choinek o smukłej linii spodoba się na pewno choinka Slim Line lub Silhouette, które mają przy okazji mniejszą średnicę, dopasowując się dobrze do bardziej kameralnych pomieszczeń. Dostępna jest też wąska choinka o gładkiej powierzchni, czyli model Stożek Cone. Wspomniane drzewka są dostępne w różnych wysokościach, aż do 240 cm. Jeśli potrzebujesz czegoś mniejszego, w sekcji małych choinek sztucznych znajdziesz odpowiednie wersje modeli Mini i Lena. Z kolei, jeśli oczekujesz czegoś większego, stosowne produkty znajdziesz w obszarze dużych choinek od 270 cm do 500 cm.

Żyłkowe

Choinki żyłkowe były kiedyś bardzo popularne, choć z czasem zauważono pewne ich mankamenty, szczególnie w zakresie trwałości. Współczesne wersje są jednak zdecydowanie dobre jakościowo, a drzewka mają puszystą i przez to niezwykle efektowną formę. Zwolennicy tego rozwiązania znajdą odpowiednie modele w kategorii choinek żyłkowych do 240 cm. Sprawdzonym wyborem będzie choinka Rocky MIX Tree, która ma zastosowane również gałązki PE o dwukolorowym rodzaju, których jesteśmy jedynym producentem. Atrakcyjne są również drzewka Royal MIX Tree oraz Carmen MIX Tree.

PE

Wykorzystanie PE, czyli polietylenu, wniosło do branży choinek sztucznych nie tylko pewne odświeżenie, ale i nowe standardy. Materiał okazuje się wręcz doskonały, jeżeli chodzi o odwzorowanie prawdziwego igliwia. Drzewka z tego surowca są nieco droższe od tych z PVC, ale są choinkami z najwyższej półki. Znajdziesz je w kategorii choinek sztucznych Premium PE do 240 cm. Ciekawym wyborem jest Gaia MIX PE, czyli drzewko umieszczone w drewnianej skrzyni, zamiast standardowego stojaka. W poszukiwaniu pewnej klasyki w wydaniu z PE możesz wybrać choinki: Premium MIX PE, Noel MIX PE, Rocky MIX PE czy Venus MIX PE. Piękna Daglezja MIX PE, która także znalazła się w tej kategorii choinek, jest również klasyczna, lecz trzeba mieć na uwadze, że ma znacznie mniejszą ilość gałązek PE, dlatego jest tańsza od pozostałych propozycji. Silhouette MIX PE nadaje się doskonale dla osób szukających choinki o pomniejszonej średnicy. W tej kategorii znajdują się jednak i mniej typowe drzewka, inspirowane roślinnością z różnych stron świata. Z myślą o pewnej odmianie możesz zatem wybrać któryś z modeli: Nevada MIX PE, Tajga MIX PE, Tajga II MIX PE czy Tundra MIX PE. Jeśli szukasz drzewek w innych rozmiarach, wybrane choinki z PE odnajdziesz także w kategorii choinek do 80 cm oraz choinek dużych od 270 do 500 cm.

Ekskluzywne choinki sztuczne

A może nowoczesna choinka bożonarodzeniowa na pniu lub ośnieżona?

Nowoczesna choinka bożonarodzeniowa na pniu to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych wersji. Świetnie pasuje do niektórych wnętrz urządzonych w mocno współczesnym stylu. Przy okazji jest to również po prostu szansa na poszukanie pewnej odmiany i zaskoczenie gości. Z podobnego względu można rozważyć wybór drzewek, w których igliwie jest dodatkowo pokryte imitacją śniegu.

Popularność wariantów z pniem

Choinki na pniu zyskały duże uznanie ze względu na swoje walory estetyczne i wysoki poziom realizmu. Taka choinka wprowadza przyjazną atmosferę i daje poczucie naturalności. Takie warianty prezentują się bardzo dobrze nawet bez przystrajania i wiele osób rezygnuje wręcz z dodawania do nich ozdób, dzięki czemu taka choinka pasuje koncepcyjnie choćby do bardzo minimalistycznych aranżacji. Stosowne drzewka znajdziesz w naszym sklepie w sekcji choinek sztucznych na pniu do 240 cm. Świetnym wyborem jest model Olimpia, ale niezwykle pięknie prezentuje się też choinka Dakota MIX PE. Z kolei Świerk Alpejski odbiega nieco od tradycyjnych w naszej kulturze choinek, nawiązując do alpejskiego krajobrazu.

Białe modele

Drzewka ośnieżone są elementem bardzo zaskakującym, gdyż nikt nie spodziewa się zobaczyć we wnętrzu domu czy mieszkania choinki, która będzie wyglądała jak przyniesiona z lasu w zimowy dzień. Efekt przyprószenia śniegiem jest intrygujący, a do tego stanowi duży walor dekoracyjny. W naszym sklepie znajdziesz różne choinki sztuczne ośnieżone do 240 cm PVC i MIX PE. Noel MIX PE Ośnieżony i Olivia to dość klasyczne drzewka, lecz w białym wydaniu. Yukon jest z kolei bardziej strzelisty, a przez to smukły i ma mniejszą średnicę. Szczególne wrażenie zrobi na pewno Świerk Alpejski ośnieżony, a do zaproponowania mamy do tego unikalną dekorację Drzewka Alpejskie w jucie ośnieżone.

Nowoczesna choinka sztuczna najlepszym rozwiązaniem

Nowoczesna choinka sztuczna w niczym nie przypomina dekoracji, które można było znaleźć kilkanaście lat temu w popularnych marketach. Wiele osób kojarzy tamte ozdoby z niedopracowaną stylistyką i konstrukcją, która szybko ulegnie podniszczeniu. Współczesne drzewka świąteczne od dobrego producenta będą czymś zgoła innym, gwarantując piękny wygląd i wytrzymałość, która pozwoli korzystać z takiej dekoracji od kilku do nawet kilkunastu lat.

Poszanowane tradycji w odświeżonym wydaniu

Zwyczaj choinki jest w naszym kraju bardzo mocno zakorzeniony, ale tradycja ta ma szeroką historię na całym świecie. Co ciekawe, pierwsze choinki, które pojawiały się w Europie, były wieszane do góry nogami pod sufitem. Z czasem jednak drzewko stało się symbolem Bożego Narodzenia. Zależnie od źródeł pierwsze udokumentowane pojawienie się choinki na Święta miało miejsce w Tallinie w Estonii lub Rydze na Łotwie. W Polsce początki tej tradycji to okres między XVIII a XIX wiekiem, gdy region ten znajdował się w zaborze pruskim. Początkowo była ona przypisana raczej arystokracji, natomiast w latach międzywojennych choinki stały się już bardziej powszechne, trafiając na wsie. Obecnie trudno wyobrazić sobie dom lub mieszkanie w Polsce, gdzie przed Bożym Narodzeniem nie pojawi się choinka. Idąc z duchem czasu, wiele osób przestawia się jednak na te sztuczne, dostrzegając ich liczne zalety.

Praktyczny wybór

Choinki naturalne bywają piękne, ale często trudno znaleźć taką pozbawioną defektów czy pustych przestrzeni na pniu. Do tego istnieje ryzyko, że igliwie szybko zacznie opadać i drzewko straci cały swój urok. W przypadku wersji sztucznej nie ma takich obaw - choinka cały czas pozostaje puszysta i intensywnie zielona, a możesz ją zostawić tak długo, jak chcesz. Do tego nie trzeba się przejmować sprzątaniem opadającego igliwia czy podlewaniem drzewka. Po okresie świątecznym i noworocznym można rozebrać choinkę, po czym złożyć ją, żeby zajmowała jak najmniej miejsca i przechowywać spokojnie do kolejnych Świąt. Z dobrej jakości modeli możesz korzystać nawet kilkanaście lat.

Opłacalność i dbanie o środowisko

Patrząc na czas, jaki można korzystać z choinki sztucznej, zauważysz od razu, ile można na tym zaoszczędzić, w porównaniu do tego, ile wydałoby się w tym czasie na żywe choinki. Do tego, rozpatrując aspekt czasu użytkowania drzewka, można je uznać za wybór odpowiedzialny ekologicznie. Uprawa i transportowanie kilku czy kilkunastu naturalnych choinek w takim okresie będzie z pewnością dużo bardziej obciążające dla środowiska od produkcji jednego modelu sztucznego. Co więcej, wybierając wersje z PE, można je potem przywrócić do obiegu, ponieważ jest to materiał nadający się do recyklingu. Nowoczesna choinka to przede wszystkim sztuczne drzewko, które zachwyci wyglądem i praktycznym charakterem. Za wyborem takiego wariantu przemawia wiele argumentów, w tym finansowych i ekologicznych. Wysokiej jakości choinki w różnorodnych stylach i wymiarach, znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy do nawiązania kontaktu.